* Egzamino užduotys yra čia

** Preliminarius atsakymus rasite čia.

Mažai įvairovės ir daug funkcijų

Šarlotė Kaminskaitė tikėjosi įvairesnių uždavinių. Ji teigė, kad egzamine buvo daugiausiai funkcijų tipo užduočių. Egzaminas šiemet jai pasirodė žymiai lengvesnis nei pernai, galbūt panašaus sudėtingumo nei buvusieji ankstesniais metais. Užduotys, pasak merginos, suformuluotos aiškiai ir suprantamai. Funkcijų uždaviniai jai sekėsi neblogai, tik jaudinasi, ar nepridarė aritmetikos klaidų.

Visgi uždavinių, kurių Šarlotė iki galo neįveikė, buvo. Sudėtingiausi, kaip įprasta, buvo paskutinieji uždaviniai, už kuriuos skiriama daugiausiai taškų. Prie kai kurių uždavinių ji paliko neužpildytus atsakymų laukelius.

Mergina anksčiau planavo stoti į Lietuvos karo akademiją, tačiau pernai neišlaikė matematikos egzamino (kaip ir maždaug 30 proc. kitų jį laikiusių kandidatų).

Šiuos mokslo metus ji išnaudojo prasmingai - praleido mokomajame būryje, kur galėjo ne tik praktiškai išbandyti norimą profesiją bet ir geriau pasimokyti matematikos. Šiemet Šarlotei nėra taip svarbu, kokį egzamino įvertinimą gaus. Svarbiau tiesiog išlaikyti, kad galėtų įstoti į norimą specialybę.

Būsimąją filologę egzaminas pravirkdė

Dominika Valiuk teigė, jog egzaminas jai buvo sunkus. Merginai tai buvo pirmasis egzaminas, iš kurio išėjus akyse kaupėsi ašaros, ji jautėsi pasimetusi.

Sunkiausios užduotys merginai buvo iš tikimybių bei progresijų temų. Jų Dominika teigė nesupratusi visai. Lengviau jai sekėsi su geometrijos uždaviniais, kuriuos geriau suprasdavo ir mokykloje. Paskutiniųjų, sudėtingiausių, egzamino uždavinių merginai nepavyko išspresti.

Pasak jos, didžiausia kliūtis geram pasiruošimui buvo nuotolinis mokymas. Ji nusivylė, jog užduočių sudarytojai neatsižvelgė į šią sunkinančią aplinkybę.

Dominika teigė, jog mokantis namuose buvo daug sudėtingiau išlaikyti dėmesį per pamokas. Ne visada buvo sudaryta galimybė užduoti mokytojams klausimus.

„Mokykloje visuomet buvo galimybė prieiti prie mokytojo asmeniškai, pasikalbėti per pertrauką, o nuotolinėse pamokose užduodamų klausimų klausosi visa klasė. Kuklesniems mokiniams tai kelia nemalonų jausmą. Po pamokų mokytojų trukdyti taip pat nesinorėjo, kadangi jiems teko žymiai didesnis krūvis,“ – atviravo Dominika.

Mergina planuoja stoti į specialybę, kurioje matematikos žinių neprireiks - anglų bei švedų filologiją. Stojant vertinamas tik metinis šio dalyko pažymių vidurkis. Visgi Dominikai norėjosi išbandyti savo jėgas matematikoje.

Geriau nei pernai, bet vis tiek nelengva

Savo pavardės skelbti nepanorusiai Emilijai, kuri pernai taip pat neišlaikė matematikos, šių metų egzaminas pasirodė kiek lengvesnis nei pernai, bet vis tiek nelengvas.

Mergina teigė išsprendusi visas pirmosios ir antrosios egzamino dalies užduotis. Ji užstrigo ties paskutiniosiomis trečiosios dalies užduotimis. Visgi bent dalį sprendimo merginai pavyko užrašyti ir jose, tad yra vilties iš jų surinkti bent keletą taškų.

Geriausiai jai sekėsi susidoroti su geometrijos, logaritmų, sinusų bei kosinusų uždaviniais. Ji tikisi gauti bent 60 taškų įvertinimą.

Emilija, net ir neišlaikiusi matematikos, pernai įstojo mokytis veterinarijos į mokamą vietą. Šiemet ji bandys stoti į tos pačios specialybės nemokamą vietą. Pasak jos, matematikos moksluose nelabai reikia. Tai – tiesiog formalumas, į kurį atsižvelgiama stojimo konkurse. Priešingu atveju šio egzamino Emilija nebūtų norėjusi laikyti.

Koją kišo įrodymo uždaviniai

Po egzamino kalbinome ir du šių metų abiturientus.

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientas Jonas Staikūnas mano, kad šis egzaminas buvo lengvesnis nei 2018 ar 2020-ųjų, kurie buvo išimtinai sudėtingi.

Visgi koją Jonui pakišo įrodymo uždaviniai, kurie buvo jo silpnoji vieta ir mokykloje. Vieną iš jų jis dalinai išsprendė, su kitais sekėsi sunkiau. Antrojoje dalyje buvo skaičių sekos uždavinys, kurio atsakymą abiturientas rinkosi spėjimo būdu.

Vaikino nuomone, matematika yra svarbus mokslas nežiūrint į tai, kurią specialybę žmogus renkasi. Seniau jis svarstė stoti į psichologiją, tačiau dabar teigė nebesąs tikras ir pagalvosiantis apie tai per vasarą.

Alytaus šv. Benedikto gimnazijos abiturientei Klėjai Merčaitytei teko palikti porą uždavinių visi neišspręstų, dar keletą – pusiau išspręstus. Sudėtingiausias ir labiausiai „sumaltas“ jai pasirodė paskutinysis uždavinys su aritmetine bei geometrine progresija. Taip pat galvą pasukti reikėjo prie tikimybių.

Klėja iš egzamino išėjo laiminga, galvodama, kad daug ką išsprendė teisingai. Tačiau, pradėjus atsakymus tikrintis su bendraklasiais, suprato savo klaidas ir džiaugsmas ėmė blėsti.

* * *

Pagrindinė brandos egzaminų sesija šiemet vyksta nuo birželio 7 d. iki liepos 2 d.

Pilną pagrindinės sesijos brandos egzaminų tvarkaraštį rasite čia:

Kur stoti | Paskelbtas 2021 metų brandos egzaminų tvarkaraštis

Detalų priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkaraštį rasite čia:

Kur stoti | LAMA BPO paskelbė detalų priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkaraštį

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El.paštas: aiste.borjas@gmail.com