Planuojama, kad šio pasaulio rekordo kartu sieks daugiau nei 50 pasaulio valstybių.

Kviečiame jungtis: https://www.facebook.com/events/1080597062310488/
Laikas: balandžio 22 d. (trečiadienis) 15.30 val. (Lietuvos laiku).
Trukmė: 30 min.
Vieta: jūsų namai.

Pasaulinis aktyvių ir sveikų vaikų aljansas vienija daugiau nei 50 šalių iš viso pasaulio. Šiai organizacijai vadovauja prezidentas prof. dr. Mark Tremblay iš Kanados. Lietuvos sporto universitetas (LSU) yra šio aljanso narys nuo 2017 m. Pastarosios organizacijos veiklomis siekiama mokslinių tyrimų rezultatus pateikti ne tik akademinei bendruomenei, bet atkreipti ir pasaulio vyriausybinių bei nevyriausybinių už vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą bei sveikatą atsakingų organizacijų dėmesį į fizinio aktyvumo problemą.

Susiklosčius tokiai neeilinei situacijai dėl COVID-19, AHKGA, kitos organizacijos, tarp kurių ir LSU, ragina nepamiršti laikytis Pasaulio sveikatos organizacijos mokinių fizinio aktyvumo rekomendacijų: kasdien mažiausiai 60 min. būti fiziškai aktyviems ir 3 kartus per savaitę atlikti pratimus kaulų bei raumenų sistemoms stiprinti.

Mokiniai, jų tėvai ir fizinio ugdymo mokytojai neturėtų pamiršti, kad ir karantino bei nuotolinio mokymosi sąlygomis fizinio ugdymo procesas nenutrūksta. Reikia stengtis lanksčiai įgyvendinti fizinio ugdymo programas.

Dar visai neseniai fizinio aktyvumo ir sveikatinimo specialistai ne itin mėgo informacines technologijas. Dabar tai gelbsti skatinant vaikus būti fiziškai aktyvius. Daugybė internetinių platformų ir socialinių tinklų siūlo įvairias mankštas, nemokamas nuotolines mažo ir didelio intensyvumo fiziškai aktyvias veiklas, šokius, žaidimus ir kt. Būtų labai naudinga, jeigu fizinio ugdymo mokytojai, kaip kompetentingi savo srities specialistai, padėtų mokiniams (ir jų tėvams) atsirinkti, rekomenduoti tam tikras fizinį aktyvumą skatinančias nuotolines veiklas, žaidimus, šokius, atsižvelgiant į mokinių amžių, fizinį parengtumą, poreikius, lytį ir kt. Tėvai irgi turėtų skatinti savo vaikus būti fiziškai aktyvius, o dar geriau – kartu sportuoti. Beje, tėvams reikėtų būti kantriems, kai vaikai šoka pagal trankią muziką ar atlieka kitas fiziškai aktyvias ir jaunam organizmui gyvybiškai būtinas veiklas.