Būtent 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje A. Šidlauskas varžėsi 2016-ųjų Rio de Žaneiro ir 2021-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse.
„Dabar esu Neapolyje, kur kaitina saulė ir galiu plaukti atvirame baseine, kas tikrai pravalo galvą, – kalbėjo plaukikas. – Nuotaika šiuo metu gera. Negaliu iki galo sakyti, kad forma tikrai pati geriausia, bet jaučiu, jog galiu gerai pasirodyti. Svarbiausia – mėgautis startu, nes tai yra darbo, kurį darei pastaruosius trejus metus, rezultatas.“
Rio de Žaneire tuo metu devyniolikmetis A. Šidlauskas 100 metrų krūtine distanciją nuplaukė per 1:00,59 min. ir galutinėje rikiuotėje užėmė 23-ią vietą. Tokijuje lietuvis prasibrovė iki pusfinalio, kuriame rungtį įveikė per 59,82 sek. ir galutinėje rikiuotėje liko 13-tas.
Visgi sportininkas prisimena, kad dar visai neseniai buvo atsidūręs karjeros kryžkelėje, kuri privertė svarstyti, ar plaukimas vis dar yra tas kelias, kuriuo A. Šidlauskas nori eiti.
„Prieš dvejus metus buvo apėmusi demotyvacija. Neturėjau jokio tikslo ir buvo nuolatinis ieškojimas bei nežinojimas, ar vis dar noriu plaukti, – prisiminė plaukikas. – Būtent praėjusius ir šiuos metus pavadinčiau savęs atradimu iš naujo. Atradau save plaukime ir vėl atėjo džiaugsmas bei noras tobulėti. 2023-ieji man buvo vieni geriausių metų karjeroje, o prieš mėnesį vykusiame Europos plaukimo čempionate apskritai atsiskleidė visas darbas, kurį dariau pastaruosius dvejus metus – užfiksavau olimpinį normatyvą ir buvau arti asmeninio rekordo.“
Kas pasikeitė ir kaip pavyko atrasti jėgų sugrįžti į plaukimo baseiną?
„Grįžau pas savo senąją trenerę Iną Paipalienę, kuri dirba kartu su Pauliumi Povilioniu. Man rodos, gavosi labai geras duetas. Atėjęs į treniruotę dabar suprantu, ką ten veikiu, stebiu save ir gaunu pastabų, ką padariau gerai, o ką – negerai. Tas tobulėjimas ir supratimas leido mėgautis procesu“, – teigė A. Šidlauskas.
A. Šidlauskas šiuo metu studijuoja Lietuvos sporto universiteto Treniravimo sistemų studijų programoje, kuri, anot jo, pagilino žinias, padėjusias jo sportinei karjerai.
„Universitetas man, kaip sportininkui, padeda labai daug. Žinias ir studijuojant įgytą naujausią informaciją pritaikau treniruočių ir pasirengimo procesuose. Žinoma, tikiu ir gyvenimiškomis pamokomis, todėl tarp šitų dviejų dalykų – studijų ir darbo praktikos – stengiuosi surasti balansą“, – pabrėžė LSU studentas.
Plaukikas A. Šidlauskas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse startuos liepos 27-ąją. Kas ketverius metus vykstantis didžiausias pasaulio sporto renginys prasidės jau netrukus – liepos 26 d.