„Daugiau kaip dešimt metų užsiėmiau sportine gimnastika. Tad neabejodama pasirinkau Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijas Lietuvos sporto universitete. Baigusi studijas dirbau Kauno visuomenės sveikatos centre, Jonavos filiale. Steigiant visuomenės sveikatos specialistų pareigybes, jų poreikis tuomet didėjo, tad darbo paieškos ilgai neužtruko“, – pasakoja LSU alumnė.

M. Labašauskatė sėkmingai kilo karjeros laiptais. Šiuo metu ji yra Kauno miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja (savivaldybės gydytoja). Veikli moteris sako, kad visuomenės sveikatos specialistų mieste nuolat reikia, o veiklų jiems netrūksta.

„Esu atsakinga už sveikatos politikos įgyvendinimą. Ji apima ir valstybės, ir savivaldybės sveikatos politiką. Tai gana plati veikla, tačiau pagrindinis tiksla  – siekti, kad gyventojai būtų sveikesni ir gyventų ilgiau, mažėtų sveikatos netolygumai. Sveiki žmonės turi geresnes galimybes dirbti ir tobulėti, siekti aukštos gyvenimo kokybės, o susirgę rizikuoja prarasti darbą, patirti socialinę atskirtį – dėl prastos sveikatos mažėja darbingumas, atsiranda gydymo ir sveikatos priežiūros išlaidų. Labai svarbus ir Kauno miesto visuomenės sveikatos biuro vaidmuo. Jis atsakingas už visas sveikatinimo veiklas mieste“, – sako M. Labašauskaitė.

Vienas žinomiausių ir kauniečių didelio susidomėjimo sulaukė sveikatinimo projektas „Judėk sveikai“. Jis apima daug amžiaus grupių, siūlo įvairių fizinio aktyvumo formų.

„Įgyvendinant šį kauniečiams gerai žinomą sumanymą nuolat bendradrabiaujame su Lietuvos sporto universitetu. Jo dėstytojai ir mokslininkai dalijasi žiniomis, patarimais, kaip geriau prisidėti prie visuomenės sveikatinimo. LSU atstovų pagalba labai profesionali“, – sako LSU alumnė.

M. Labašauskaitės įsitikinimu, renkatis studijas reikėtų žiūrėti ne universiteto populiarumo, reitingų ar aplinkos.

„Svarbiausia atsakyti į klausimą, kas man patinka, kuo norėčiau būti ir ko siekiu. Palinkėčiau jaunimui rinktis studijas ne ten, kur nori tėvai ar siūlo reklama, bet ten, kokių gebėjimų turi ir kur linksta širdis“, – pataria Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos programos alumnė.

Ji teigia, kad fizinio aktyvumo neužmiršo. Nors ir labai užsiėmusi, randa laiko čiuožimo pamokoms Ledo arenoje.

„Fizinis aktyvumas svarbus ir kūnui, ir psichinei sveikatai. Beje, pastebėjau, kai mūsų įstaigose atlieka praktiką ar įsidarbina Lietuvos sporto universiteto studentai ar absolventai, jie yra drausmingesni, labiau motyvuoti“, – sako LSU alumnė M. Labašauskaitė.