„Aš ir mano grupiokai buvome pirmoji Pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programos laida. Dėstytojams teikėme pasiūlymus, daug kas buvo keičiama, bet ir labai atsižvelgiama į tai, kas mums atrodo naudinga, kaip mes jaučiamės darydami kai kuriuos dalykus. Įvertinome praktikas ir ką naudingo įgavome universitete, ko mums galbūt trūko. Savo magistro studijoms pasirinkau kitą universitetą, tačiau galiu teigti, kad ten nesuteikta tiek praktinių žinių – visą platų teorinį spektrą ir įgūdžius įgavau studijuodama LSU“, – sakė V. Grigaitė.
Kalbėdama apie savo studijų programą alumnė nedvejoja – studijos buvo naudingos ir kokybiškos, o pasirinkta profesija perspektyvi ir paklausi. V. Grigaitė pradėdama dirbti su klientais akcentuoja ne tik sportą, bet ir tinkamą streso valdymą bei mitybą, o siekdama kliento pokyčio vertina bendrą jo būklę.
„Studijų programa buvo be galo kokybiškai parengta. Studentams buvo diegiamas įvairiapusis požiūris ir labai daug akcentuojama sveikatos svarba. Net kai turėjome atskirus fizinio aktyvumo, mitybos modulius, jie visą laiką buvo susiję kartu – buvo pabrėžiama, kad viskas yra svarbu. Dėstytojai suteikė labai gerus psichologijos žinių pamatus, labai daug teorinių ir praktinio konsultavimo žinių“, – teigė LSU alumnė.
„Savo sričių profesionalai paaiškindavo, kodėl tai svarbu, kaip bendrauti, surasti ryšį su žmogumi, kaip atlikti pirminę apžiūrą, testuoti ir motyvuoti pokyčiams, kad žmogus drąsiai juos pradėtų, – tęsė V. Grigaitė. – Sportas yra viena iš dalių, bet dar labai svarbus streso valdymas ir mityba, nes jeigu mes tik sportuosime, tokios stiprios sveikatos nepalaikysime, kaip ją turėtume taikant holistinį (viską aprepiantį, aut. past.) požiūrį. Jeigu žmogus serga depresija, patiria didžiulį stresą, jeigu jo mityba yra netinkama, sportas neapsaugos nuo visų lėtinių ligų.“
Paklausta apie dabartinę visuomenės sveikatos situaciją, alumnė atvira – šiuo metu situacija nėra pati geriausia. Po pandemijos, nuotolinių darbų ir paskaitų nemažai žmonių turi antsvorio, mažiau energijos. Būtent tai būna pirminis motyvatorius kreiptis į specialistą, o numetus svorį ir subalansavus mitybą, pagerėja sveikata. Specialistė pastebi, kad problemų turi ne tik vyresni, bet ir jauni žmonės.
„Dažniausia klientai kreipiasi į mane norėdami pagerinti išvaizdą, pasitikėjimą savimi ar turi noro numesti svorio. Po kruopštaus pasirengimo ir rekomendacijų įgyvendinimo pagerėja ir sveikata, nes tam, kad numestum svorį neužtenka sumažinti kalorijų kiekį. Turime iš esmės keisti gyvenimą – tik tuomet pajusime pokyčius ir apsaugosime save nuo lėtinių ligų“, – tikino V. Grigaitė.
Šiuo metu V. Grigaitė dirba asmenine mitybos ir sveikos gyvensenos konsultante bei mokosi doktorantūros studijose. Alumnės profesinė svajonė – įsteigti įmonę, kuri valdytų kuo didesnius projektus ir gerintų įvairių amžiaus grupių sveikatą.
„Turiu svajonę įkurti įmonę, telkiant dėmesį į didesnių populiacijų sveikatos gerinimą, kad galėtume valdyti didelių įmonių sveikatos gerinimo projektus. Didelė įmonė užsako paslaugas darbuotojų sveikatai gerinti ir tada į pagalbą ateiname mes. Šiuo metu nėra komandų, kurios tai darytų kartu. Mano žiniomis, tokiam tikslui yra samdomi darbuotojai konkrečiam projektui. Norėčiau suburti profesionalią gyvensenos medicinos, kineziterapeutų ir psichologų komandą. Tada ir motyvacija didesnė, nes yra palaikymas, bendruomeniškumas, o ir pokyčiai ateina lengviau“, – sako Pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programos alumnė V. Grigaitė.
Daugiau apie Lietuvos sporto universiteto Pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programą: