LSU yra kineziterapijos Lietuvoje pradininkas ir rengia geriausius kineziterapeutus – gebančius mąstyti, naujausias žinias pritaikyti praktiškai. „Greta bendrauniversitetinių dalykų būsimieji kineziterapeutai gilinasi į specialybės disciplinas. Mūsų patyrę dėstytojai, pasitelkę šiuolaikines technologijas, moko studentus išsamiai ištirti ir įvertinti žmogaus funkcinę būklę bei fizinį pajėgumą, nustatyti kineziterapijos poreikį bei sudaryti kineziterapijos programas, taikyti įvairias kineziterapijos priemones, įvertinti procedūrų efektyvumą. Studentus mokome, kaip padėti žmonėms išvengti traumų ir ligų, rūpintis sveikatinimu. Jau bakalauro studijų metais studentai įsitraukia ir į mokslinius tyrimus, noriai dalyvauja intensyviose programose Lietuvoje ir svetur. Būsimuosius kineziterapeutus kviečia pasidarbuoti ir per įvairius sporto renginius“, – teigia LSU Kineziterapijos studijų programos direktorė doc. dr. Vilma Dudonienė.

Antrakursė Vaiva Vaičiulytė atvirauja, kad LSU pasirinko, išgirdusi gerų atsiliepimų apie kineziterapijos studijų kokybę. „Jau pirmaisiais studijų metais tuo įsitikinau. Kineziterapijos disciplinų dėstytojai – savo dalyko fanai ir žinovai“, – sako V. Vaičiulytė.

LSU Kineziterapijos studijų programos būsimoji trečiakursė Paulina Damavičiūtė patenkinta, kad studijuodama Universitete ne tik įgyja daug teorinių žinių, bet ir turi galimybių jas pritaikyti praktiškai. LSU savo kineziterapijos studentams siūlo daugiau kaip 50 klinikinės praktikos vietų Lietuvoje ir užsienyje. „Per praktiką galime patikrinti, ar tikrai veiksminga tai, ko mokomės per paskaitas. Jei ne viską pavyksta pritaikyti, konsultuojamės su kolegomis, dėstytojais, ieškome naujos informacijos“, – pasakoja būsimoji kineziterapeutė P. Damavičiūtė.

„Beje, profesionalių kineziterapeutų reikia ne tik ligoninėms, reabilitacijos centrams, sporto ir sveikatingumo klubams, bet ir sporto komandoms. Jose kineziterapeutas dažnai vadinamas komandos žaidėju“, – sako doc. dr. V. Dudonienė. LSU Kineziterapijos studijų programa išskirtinė tuo, kad studentai mokosi ir tam tikrų sporto kineziterapijos modulių. Čia įgytos sporto kineziterapijos žinios jiems labai praverčia dirbant su sportininkais. Pasak doc. dr. V. Dudonienės, LSU baigę kineziterapeutai dirba su įvairių sričių ir įvairaus meistriškumo sportininkais: krepšininkais, rankininkais, tinklininkais, individualių sporto šakų atstovais ir kt. Jiems ne tik padeda patyrus traumą, bet ir moko, kaip jų išvengti.

Taigi po ketverius metus trunkančių Kineziterapijos bakalauro studijų LSU, sukaupę naujausių profesinių žinių ir įgūdžių, absolventai gali dirbti kineziterapeutais ne tik sporto komandose, bet ir gydymo, reabilitacijos, vaikų ugdymo įstaigose, sveikatingumo centruose, sveikatos kabinetuose, privačiose klinikose arba kurti savo verslą ir teikti kokybiškas kineziterapijos paslaugas. Norintieji gali tęsti studijas LSU Kineziterapijos, Taikomosios fizinės veiklos arba kitos srities magistrantūroje.

Kineziterapijos studijos LSU traukia ir kolegijų absolventus – Universitete jie baigia išlyginamąsias studijas, o po jų čia renkasi ir Kineziterapijos magistrantūros studijų programą.

Plačiau apie bakalauro studijų programą Kineziterapija

Plačiau apie magistrantūros studijų programą Kineziterapija