Lietuvos sporto universiteto mokslininkai, kartu su kolegomis iš Kauno technologijos universiteto, įmonių „Audimas“ ir „Optitecha“ atstovais bei partneriais iš Suomijos, Belgijos, Prancūzijos, jau kelerius metus sėkmingai vykdo tarptautinį projektą „Išmanioji apranga sportui ir sveikatai“.

  Šio projekto tikslas – sukurti naujo tipo išmaniąją aprangą, kuri padėtų žmogui rūpintis asmenine sveikata ir gerove. Anot kūrėjų, tokia apranga turėtų būti itin tinkama ne tik sportuojantiems ar besimankštinantiems žmonėms, bet ir senjorų bei kitų asmenų nuotolinei priežiūrai, reabilitacijai, sveikatinimui.

  LSU ir kiti projekto dalyviai Lietuvoje kuria širdies funkcinės būklės ir fizinio aktyvumo išmaniosios stebėsenos sistemą. Ją sudaro išmanieji elektrokardiogramą registruojantys marškinėliai, kuriuose – judesio kiekio jutikliai ir bevielė duomenų perdavimo į išmanųjį telefoną sistema, taip pat metodai analizei ir programinė įranga.

  „Fiziniai pratimai – kaip ir vaistai: per mažai – neefektyvu, per daug – žalinga. Todėl kurdami išmaniuosius marškinėlius siekiame, kad sportuojantis ar besimankštinantis žmogus gautų grįžtamąją informaciją apie savo funkcinę būklę ir, atsižvelgęs į tai, didintų ar mažintų fizinį krūvį, arba sportuotų tuo pačiu intensyvumu, – teigia projekto vykdytojas, LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto Kineziologijos grupės mokslinis vadovas prof. habil. dr. Jonas Poderys. – Ateityje ketinama kurti sportuojantiems žmonėms skirtus batelius, kepuraites, pirštines.“

 

Primename, kad LSU yra išskirtinis specializuotas universitetas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, jau daugiau kaip aštuonis dešimtmečius vienijantis judesių ir sporto mokslą. Pasaulyje sporto ir su juo susijusios studijos sparčiai populiarėja, o sėkmingai baigusiems atsiveria vis daugiau galimybių. Mes norime sveikai, aktyviai ir ilgai gyventi, o tai siekti padedančių specialistų poreikis nuolat didės.
Universitetas siūlo trijų pakopų — bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros — studijas. Bakalauro ir magistrantūros studijos apima pasiekimų sporto, fizinio ugdymo, sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo, reabilitacijos, rekreacijos ir sporto valdymo sritis. 
 
Daugiau informacijos www.lsu.lt