Dar kartą primename, kad šiais metais mokyklas baigę abiturientai ir norintys studijuoti valstybės finansuojamose vietose, turi būti išlaikę lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą, jei ketina stoti į universitetą. Į kolegijas stojantiesiems pakanka ir mokyklinio lietuvių kalbos brandos egzamino.

Taip pat būtinas ir užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) valstybinis brandos egzaminas ne žemesniu nei B1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis bei matematikos valstybinis brandos egzaminas (jeigu pretenduoja į visų studijų sričių (išskyrus menų) koleginių ir universitetinių studijų programas).

Portalas www.kurstoti.lt atnaujino konkursinio balo skaičiuoklę stojantiems 2016 metais. Konkursinis balas skaičiuojamas pagal 2016 m. priėmimo į universitetus ir kolegijas tvarką.

Kur rasti 2016 m. skaičiuoklę?

Portalo www.kurstoti.lt kairėje puslapio pusėje po pagrindine naujiena paspauskite raudoną mygtuką su užrašu „Konkursinio balo skaičiuoklė“.

Kaip naudotis skaičiuokle?

Atsidarius skaičiuoklę suveskite prognozuojamus savo egzaminų rezultatus, pasirinkite studijų  programą bei aukštąją mokyklą ir spragtelėkite ant išsirinktos programos.

Pasirodys lentelė, kurioje bus nurodytas konkursinis balas, parodyta, iš kokių dalykų jis buvo suskaičiuotas, ir galima prognozė.

Gautas balas palyginamas su 2015 m. stojimo konkursais (minimaliais balais, su kuriais stojantieji pernai PAGRINDINIO priėmimo etapo metu buvo priimti Į VALSTYBĖS FINANSUOJAMAS VIETAS).

Konkursinio balo skaičiuoklė skirta šių metų abiturientams. Konkursinio balo skaičiuoklė skaičiuoja konkursinį balą tik į valstybės finansuojamas studijų programas.

Tarkime, jūs norite stoti į informatiką ir ketinate laikyti lietuvių kalbos, užsienio kalbos, matematikos, istorijos ir informacinių technologijų valstybinius egzaminus. Prognozuojate, kad iš lietuvių kalbos egzamino gausite 70, užsienio kabos – 50, matematikos – 55, istorijos – 70, o informacinių technologijų – 45. Jūsų konkursinis balas – 5,9.

Sveikiname, tikėtina, kad ir šiemet su tokiu konkursiniu balu (jei šiemet stojančiųjų į šios grupės studijų programas skaičius ir valstybės finansavimas bus panašus kaip ir pernai) galėtumėte gauti nemokamą studijų vietą.

Tačiau jei galvojate, tarkim, kad matematikos egzamino nepavyks išlaikyti taip gerai, ir įvertinus pesimistiškiau, jūs gaunate 40, tuomet konkursinis balas – 5,3. Su tokiu konkursiniu balu jums nebūtų pavykę pernai įstoti į informatiką valstybės finansuojamą vietą pagrindinio priėmimo metu per pirmąjį etapą. 

Žinoma, dar galima bandyti ir per antrąjį etapą ar papildomą priėmimą, jei jums svarbi būtent ši studijų programa. Jei konkreti studijų programa nėra labai jau svarbi, o labiau norite įstoti į valstybės finansuojamą vietą – bandykite toliau ieškoti studijų programų su žemesniais konkursiniais balais. 

Tad neverta nusiminti ir reiktų bandyti ieškoti kokią „giminišką“ studijų programą, kur su tokiais egzaminų įvertinimais vis tik pavyktų studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje.

Su tais pačiais įvertinimais paieškojus kitos programos, paaiškėja pavyktų įstoti į elektronikos inžineriją, elektros energetikos technologijas, elektros inžineriją, netgi robotiką ar telekomunikacijas ir kt.

Šiose studijų programose pernai pakako 4,4 konkursinio balo norint įstoti į valstybės finansuojamą vietą.

Tad drąsiai eksperimentuokite bandydami „pasimatuoti“ vieną ar kitą specialybę ir nesibaiminkite tų artėjančių egzaminų.

facebook_logoKur stoti