Šiaulių valstybinės kolegijos paramos sistema siekiama orientuotis į studijų kokybę, emocinius ir socialinius poreikius, prisidėti prie sėkmingesnio integravimosi į aukštojo mokslo instituciją, studijų prieinamumo ir perėjimo į darbo rinką.

Kalbant apie paramą, būtina pabrėžti, kad ji yra akademinė ir neakademinė. Vadinasi, sujungus ir suderinus abu paramos tipus, kuriama studentų asmeninė gerovė ir studijų sėkmė.

Parama yra ne tik finansinė, ji apima daug daugiau sričių. Paramai studentams priskiriamos tiesiogiai su studijų procesu, studentų gerove susijusios paslaugos, pavyzdžiui, studentų priėmimas ir integravimas į studijas, informavimas ir konsultavimas akademiniais klausimais, bibliotekos, karjeros paslaugos, pagalba tarptautiniams studentams, apgyvendinimo, sporto ir laisvalaikio paslaugos, psichologinė pagalba.

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai visada gali gauti individualią konsultaciją, jie patenkinti skiriamu dėmesiu, aukštojoje mokykloje palaikoma bendruomeniškumo atmosfera. Toks psichologinis komfortas neabejotinai prisideda prie bendro pasitenkinimo studijomis, lemiančio ir puikų pasirengimą profesinei veiklai. 

Finansinės paramos studentams formų yra įvairių: valstybės remiamos paskolos, socialinės, skatinamosios, tikslinės skatinamosios, studijų, vardinės, vienkartinės stipendijos, studijų kainos kompensavimas ir kt.

Kolegijoje įsibėgėja mecenatų paramos programa – stipendijas skiria verslo įmonės, kolegijos socialiniai partneriai, kurie suinteresuoti specialistų rengimu, puikiais jų pasiekimais. Visas mecenatų fondas siekia apie 10 tūkst. Eur ir jis nuolat bus pildomas. Valstybės finansuojamų studijų inžinerijos mokslų studentai visą studijų laikotarpį kas mėnesį gauna 200 Eur tikslinę skatinamąją Ekonomikos ir inovacijų ministerijos stipendiją.

Šiaulių valstybinė kolegija turi 2 bendrabučius, kurie yra atnaujinti, visiškai pritaikyti komfortiškam ir patogiam gyvenimui. Visuose kambariuose, be kitų kasdienai reikalingų dalykų, yra šaldytuvai ir mikrobangų krosnelės. Veikia nemokama skalbykla, visi studentai gali sportuoti treniruoklių salėje, žaisti stalo tenisą, biliardą. Lauke studentų patogumui įrengta erdvi automobilių stovėjimo aikštelė. Galimybė gyventi bendrabučiuose suteikiama visiems pageidaujantiems. Gyventojų saugumą visą parą užtikrina vaizdo stebėjimo ir įėjimo kontrolės sistemos. Kolegijos bendrabučiuose vienu metu gali apsigyventi 364 studentai.

Studijos Šiauliuose dažnu atveju reiškia studijas arčiau namų. Sutaupomos išlaidos, kurias reikėtų išleisti kelionei, be to, mažesniame mieste, žinoma, mažiau kainuoja ir pragyvenimas.

Galimybių visur yra daug, tačiau reikia jas pamatyti – tik nuo paties žmogaus priklauso, kiek tų galimybių jis nori pasiimti. Siūlome aktyvų studentišką gyvenimą kompaktiškame mieste. Jau studijų metu galima pradėti dirbti pagal specialybę tiek Šiauliuose, tiek Šiaulių regione.

Užtikrintai galima teigti, kad Šiauliai yra patogus, jaukus miestas studijuoti, kurti šeimą, planuoti ateitį profesine ir karjeros prasme, matome daug galimybių ir asmeniniam augimui.

Šiaulių valstybinė kolegija stojantiesiems šiemet siūlo net 20 studijų programų sveikatos, socialinių, informatikos, inžinerijos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėse.

Stojantieji kviečiami konsultuotis telefonais 8 615 97 114,  (8 41) 52 50 51 arba el. paštu priemimas@svako.lt. Priėmimo tarnyba dirba centriniuose kolegijos rūmuose (Aušros al. 40, Šiauliai).

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

www.svako.lt