Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK) šiais metais išleidžia dar vieną Automatikos ir elektros inžinerijos specialistų laidą. Džiugu konstatuoti, kad diplomų gavimo dieną pagal specialybę dirba didžioji dalis šios programos absolventų. Po kelerių metų intensyvių studijų ir praktikų jie tampa profesionalais, kurie gali projektuoti energijos tiekimo ir automatikos sistemas, jas montuoti, prižiūrėti ir remontuoti.

Ko ieško darbdaviai

Jokia paslaptis, kad šios ŠVK vykdomos studijų programos absolventai nelaukia, kol juos pasirinks darbdavys, o darbo vietą renkasi patys. Įsidarbinimo galimybių jie turi išties daug.

Kolegijos absolventai sudaro ir įmonės „EICautomation“ inžinerinių darbuotojų branduolį. Automatikos ir elektros inžinerijos baigiamųjų darbų gynimo kvalifikacinėje komisijoje dirbęs šios įmonės atstovas džiaugiasi solidžiais studentų baigiamaisiais darbais, įrodančiais jų puikų praktinį ir teorinį pasirengimą dirbti skaitmeninėje dabartyje ir kurti skaitmeninę ateitį.

„EICautomation“ dirba su technologiškai aukštos klasės produktais ir sistemomis, skirtomis pramonei. Įmonė siūlo techninius sprendimus ir komponentus gamyklų, gamybos procesų automatizavimo ir valdymo srityje. Jau daug metų įmonė bendradarbiauja su Šiaulių valstybine kolegija – dalyvauja automatikos inžinierių rengimo procese. Bendradarbiavimo formos labai įvairios. Kolegijos studentai „EICautomation“ atlieka praktikas, kartu su dėstytojais dalyvauja įmonės mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektuose. Įmonė keletą metų aktyviai remia kolegijos studentus ir dėstytojus, dalyvaujančius Šiaulių miesto savivaldybės remiamuose INOSTART projektuose – ne tik konsultuoja, bet ir teikia materialinę pagalbą. Inžinerinis personalas prisideda prie studentų baigiamųjų darbų kaip projektų recenzentai, darbų vadovai, kvalifikacinės komisijos nariai. „EICautomation“  atstovų nuomonė svari rengiant ir atnaujinant studijų programas. Šiais metais įmonė kolegijai perdavė Schneider Electric stendą, skirtą įvairių elektros pavarų (sinchroninių ir asinchroninių elektros variklių, servo variklių) valdymui.

Įmonės vadovas Virginijus Urbietis pabrėžia, kad pandemija ir po jo sekęs tiekimo grandinių trūkinėjimas, pasaulio ekonomikų neapibrėžtumas paskatino skaitmenines gamyklų technologijas. Kai kurios išmaniosios gamyklos ir pandemijos piko metu toliau veikė jų darbuotojams stebint gamybos procesą ir atliekant priežiūrą iš namų.


 
„Naujų priemonių, mašinų montavimas ir veikla persikėlė į papildytą ir mišrią realybę, į nuotolines skaitmenines paslaugas, nes žmonės negalėjo keliauti. Dar prieš keletą metų atrodė neįmanoma dirbant Šiauliuose paleisti įrengimus Kanadoje. Dabar  mes didžiuojamės, kad esame viso to dalis. Skaitmeninės infrastruktūros plėtra reikalauja atitinkamų investicijų, mokymo priemonių, tą daryti norinčių žmonių. Kviečiame visus norinčius prisijungti prie mūsų ir dirbame tam, kad kurtume tokių žmonių bendruomenę. Nesvarbu, ar jie dirbs mūsų įmonėje, bus jos klientai ar konkurentai. Pandemija suteikė automatizacijai stiprų postūmį – atgal jau nebegrįšime,“ – ateities perspektyvas, numatančias nuolatinį kvalifikuotų Automatikos ir elektros inžinerijos specialistų poreikį, apibrėžia Virginijus Urbietis.

Paklaustas, ką mano apie jaunų žmonių sprendimą išvykti ieškoti laimės iš Šiaulių į kitą Lietuvos miestą ar užsienį,  įmonės  „EICautomation“  vadovas atsako lakoniškai ir kartu išsamiai:

„Šiandien kalbame ne apie darbą, bet apie gyvenamąją vietą. Išsirinkite, kur norite gyventi, ir dirbkite mūsų įmonėje. Ryte pirmiausiai turėsite pasisveikinti su prancūzu, vokiečiu ar latviu, nes jie yra jūsų užsakovai arba tiekėjai. Skaitmenizacija viską verčia aukštyn kojomis ir priverčia kitaip žiūrėti į nusistovėjusius dalykus“.

Įtraukiančios studijos kuria ateitį

Su būsimaisiais šios srities specialistais dirbantis ŠVK Inžinerijos katedros lektorius Marius Kernagis taip pat neabejoja dėl Automatikos ir elektros inžinerijos specialistų perspektyvų. Rinktis šią programą jis rekomenduoja tiksliųjų mokslų mėgėjams, tiems, kuriems įdomi technika. Programa yra tarpkryptinė, todėl teks studijuoti ne tik elektros, bet ir elektronikos inžinerijos dalykus. Įdomios studijos įtraukia, studentams norisi nuveikti ir daugiau, todėl Kolegija gali pasigirti ne vienu studento ir dėstytojo produktyvaus bendradarbiavimo pavyzdžiu, kai, stumiant į priekį smalsumui ir siekiant įgyvendinti mokslines ambicijas, gimsta moderniomis technologijomis pagrįsti produktai, kuriuos savo veikloje panaudoja progresyvios miesto verslo įmonės.

Dėstytojas ragina nepaisyti stereotipų, kad Automatika ir elektros inžinerija yra išimtinai tik vyriška sritis.

„Puikiomis specialistėmis tampa ir merginos. To įrodymas – Šiaulių valstybinės kolegijos diplomus turinčios Automatikos ir elektros inžinerijos programos absolventės“, – rinktis perspektyvias inžinerinės pakraipos studijas ragina Inžinerijos katedros lektorius.

Svarbu nepamiršti, kad, patekę į valstybės finansuojamą vietą, informatikos ir inžinerijos  programų studentai visą studijų laikotarpį kas mėnesį gauna 200 Eur tikslinę skatinamąją Ekonomikos ir inovacijų ministerijos stipendiją. Taip valstybė remia regionui reikalingų specialistų rengimą. Be to, programos pirmakursiai turi galimybę pretenduoti į ŠVK studijų fondo mecenatų finansinę paramą.

Priėmimas į Šiaulių valstybinės kolegijos vykdomas studijų programas pačiame įkarštyje!

Bendrojo priėmimo pagrindinio etapo prašymų teikimas LAMA BPO informacinėje sistemoje vyksta iki liepos 25 d. 12 val.

Stojančiuosius kviečiame konsultuotis telefonu 8 615 97 114 arba el. paštu priemimas@svako.lt.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

www.svako.lt