Atšilus orams Guoda į kolegiją atrieda paspirtuku. Turbūt tai reiškia, kad ji mėgsta naujoves ir greitį? Kūrybiškoji kolegė Guoda stebina savo pomėgiais ir, rodos, neišsenkančia energija… Bet apie viską po truputį.

Guoda Kačinskaitė yra Šiaulių valstybinės kolegijos alumnė – baigė Įmonių ir įstaigų administravimą (dabar ši programa vadinasi Įmonių ir įstaigų vadyba).

Apie studijų laikus

Pasakodama apie studijų metus mergina sako, kad labiausiai atmintyje išliko renginiai, kuriuos teko organizuoti su savo kurso grupe.

„Mūsų grupė organizavo „Moliūgines“ (lietuviškoji Helovino versija), Vandens dieną (renginys, skirtas Šiaulių miesto gyventojams), įrengėme „Motyvacinius laiptus“, kurie, deja, neišliko tiek ilgai, kiek norėjome. Dabar galima pamatyti tik Vadybos ir komunikacijos katedroje pieštus mokslo ir kūrybiškumo sparnus, kurie buvo laiptų viršūnės dalis“, – prisimena pašnekovė.

Paklausta, kokias studijų metu įgytas žinias panaudojanti dažniausiai, Guoda nė nesuabejoja – labiausiai praverčia dokumentų valdymo žinios, nes ji kolegijoje organizuoja tiek atvykstančių, tiek išvykstančių studentų mobilumus pagal mainų programą „Erasmus+“ , tad tenka rengti nemažai skirtingų dokumentų.

Guoda pasakoja, kad kai ji planavo, kur studijuos, per daug ilgai nesirinko nei aukštosios mokyklos, nei studijų programos.

„Tiesiog tuo metu, kai man reikėjo stoti mokytis, pasitaikė palanki proga studijų metais gyventi pas senelius Šiauliuose. Nepraleidau galimybės sutaupyti pinigų nuomai, maistui, be to, kiekvieną dieną važinėti į Šiaulius ir iš jų nereikėjo. Be abejo, ir norėjosi, ir reikėjo būti arčiau gimtųjų namų (Radviliškio). Studijų programą rinkausi aklai: perskaičiau siūlomų programų aprašymus ir bakstelėjau pirštu į specialybės, kuri  būtų pravarčiausia ateityje žmogui, nežinančiam, kuo nori būti (juokiasi), pavadinimą. Taip ir išsirinkau Šiaulių valstybinę kolegiją, Įmonių ir įstaigų administravimo studijų programą (dabar vadinama Įmonių ir įstaigų vadyba).

Džiugina paprasti kasdieniai dalykai

Smagiausia, dirbant su studentais, anot Guodos, yra paprasti, kasdieniai pokalbiai, bendros veiklos.

„Man patinka, kai galiu būti ne tik jų koordinatorė, bet ir draugė. Pavyzdžiui, turiu „Erasmus+“ studentą, atvykusį iš Turkijos. Jis mielai užeina pas mane tiesiog pasikalbėti – kaip sekasi, ką nauja sužinojo apie mūsų šalį, paprašo papasakoti apie Lietuvą ir lietuvius tai, ko nėra parašyta jokiuose vadovėliuose. Tuo pačiu papasakoja man apie Turkiją. Taip pat įsiminė vakarienė, kurią organizavo iš svetur atvykę studentai. Jie patys gamino turkiškus patiekalus ir mane bei mano kolegę Ramintą pakvietė ragauti. Tokios patirtys, tokie susitikimai yra smagiausi ir vertingiausi.  

Tarptautinė patirtis, kaip sako ŠVK darbuotoja, yra itin naudinga ir tiesiog neįkainojama.

„Pirmiausia reikia paminėti, kad studentai gerina savo anglų kalbos žinias. Kai kurie studentai atvažiavę sakinius sunkiai dėlioja, bet įteikiant sertifikatą be galo smagu girdėti juos įsidrąsinusius ir aiškiai kalbančius anglų kalba. Tarpkultūrinė patirtis leidžia pažinti kitokią kultūrą, kitokius žmones, paneigti / patvirtinti stereotipus, kuriuos jie girdėjo prieš atvažiuodami. Kas be ko, kitokie mokymo metodai, naujai užmegztos pažintys, nauji draugai, kurie, tikiuosi, išliks ir studentams palikus Lietuvą.“

Iš Šiaulių, Lietuvos studentai  išsiveža įvairiausių patirčių.

„Patirtys priklauso nuo studento ir jo tikslų prieš atvykstant į Lietuvą, į Šiaulius. Bet galiu pasakyti, ką dauguma atvykusių studentų įvardija kaip pagrindinius dalykus, kuriuos atsimins: Šiauliai – tylus ir jaukus miestas, malonūs žmonės, kai su jais susidraugauji… Na, o labiausiai patinka tai, kad tiek Šiauliuose, tiek Lietuvoje viskas žalia“, – mintimis dalijasi tarptautinių ryšių koordinatorė.

Guodos palinkėjimas studentams – TARPTAUTIŠKUMO! Guoda skatina ir rekomenduoja pasinaudoti galimybe vykti į studijas / praktiką pagal mainų programą „Erasmus+“, nebijoti bendrauti ir padėti (mentoriauti) atvykusiems „Erasmus+“ studentams. Jeigu turite klausimų, norite pasikonsultuoti, paklausti, sulaukti padrąsinimo nerti į tarptautinius vandenis – Guoda laukia jūsų žinutės ar skambučio (tel. (8 41) 43 37 93, el. p. g.kacinskaite@svako.lt). Tarptautinių ryšių skyrius įsikūręs centriniuose kolegijos rūmuose, 206 kab.

Ryški asmenybė – išskirtiniai pomėgiai

Ryški kolegė, linksma ir draugiška asmenybė Guoda nestokoja ir įdomių veiklų, hobių, kurie jai padeda atsipalaiduoti po dienos darbų.

„Hobių man nestinga. Nuo mažų dienų branginu knygas. Bėgant metams skaitomų knygų žanras keitėsi, vaikiškas knygeles išstūmė paauglių gyvenimą atspindinčios knygos, kurias vėliau pakeitė romanai. Šiuo metu esu „užstrigusi“ detektyvinių knygų etape ir tikriausiai šio žanro nepaleisiu dar ilgai.

Gimnazijoje atradau japoniškus anime serialus. Kai kas gal pasakytų, kad anime filmai ir serialai skirti vaikams, bet tai netiesa. Šis žanras panašiausias į įprastus vaidybinius serialus, tik čia – viskas piešta ir animuota. Man patinka ne tik filmų turinys, bet ir piešimo stilius: ryškių spalvų plaukai, didelės įvairių spalvų akys. Iš to gimė kitas mano hobis – piešimas (instagrame Guodos kūrybą galite sekti profilyje notreal_artist). Nors piešti man patikdavo ir mokykloje, domėtis ir piešti būtent anime veikėjus pradėjau pamėgusi minėtus serialus. Visai neseniai pradėjau bandyti kurti savo piešimo stilių, kuriam labai daug įtakos turi anime žanras. Bandau piešti šiuo stiliumi nedidelius žmonių portretus (Guodos darbai jau papuošė ne vieno kolegos stalą). Kol kas portretų nupiešiau dar nedaug, bet matysim, kaip seksis ateityje.“

Guoda atskleidė, kad šiek tiek ir groja – nors yra kiek primiršusi instrumentus, bet retsykiais prisėda prie jų. Mėgsta kepti pyragus ir tortus, kuriais jau ne kartą vaišino kolegas. Neseniai Guodos gyvenime atsirado ir Kangoo Jumps treniruotės, kurios gražiai papildo visą skirtingų veiklų puokštę.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Jau vyksta bendrasis priėmimas! Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime! Stojančiuosius kviečiame konsultuotis telefonu 8 615 97 114 arba el. paštu priemimas@svako.lt.