Universiteto dėstytojams dabar įtemptas metas: paskaitos, praktinės pratybos, įvairūs studentų atsiskaitymai. Ar Jūs randate laiko aktyviam laisvalaikiui?

Geras oras fiziniam aktyvumui turi daug įtakos. Už lango šviečianti saulė kviečia į gamtą, išeiti iš uždarų erdvių, todėl aš irgi aktyviau leidžiu laisvalaikį.

Ar reikia specialisto pagalbos tam, kad sportuotum tinkamai?

Žinoma. Trenerio pagalba saugiai sportuoti būtina. Mes kalbame ne apie profesionalius sportininkus, o mėgėjus, kurie ieško informacijos internete. Be teisingo trenerio požiūrio, krūvio išdėstymo sunkiai įsivaizduočiau saugų fizinį aktyvumą.

LSU vienintelis rengia specialistus, kurie treniruoja ir sporto komandas, ir individualių sporto šakų atletus bei mėgėjus. Kuo Treniravimo sistemų studijų programa yra išskirtinė?

Išskirtinė tuo, kad LSU specialistai turi labai didelę patirtį. Žinome, kokių kompetencijų ir žinių reikia norint tapti treneriu. Svarbu paminėti tai, kad studentams galime suteikti įvairių sporto šakų specializuotų žinių. Įvairių sporto šakų specializacijų poreikis kasmet auga, dabar siūlome trisdešimt devynias.

Plečiame bendradarbiavimą su sporto šakų federacijomis, tad galime pajusti, ko reikia kiekvienam partneriui. Siekiant tinkamai parengti trenerį svarbiausia yra techninis, taktinis ir atletinis rengimas. Todėl specializacijos, žinios apie įvairias sporto šakas mums leidžia perprasti jų subtilybes.

Be to, Treniravimo sistemų studijų programos studentams Universitete suteikiame bendrųjų ir specialiųjų žinių, be kurių neįsivaizduojamas gerai parengtas konkrečios sporto šakos treneris.

Kaip atrodo Treniravimo sistemų studijos? Kiek laiko skiriama specializacijoms? Kaip išdėstomi bendrieji dalykai?

Pirmiausia pristatome sporto šakų istoriją, kitus bendruosius dalykus, vėliau gilinamės į technikos mokymą ir didaktiką. Su studentais aptariame vaikų treniravimo, vyresnio amžiaus sportininko treniravimo ypatumus, komandines sporto šakas. Daug dėmesio skiriama taktikai įsisavinti. Universitete yra ir sveikatingumo specializacijos, skirtos laisvalaikio sportui. Svarbu suprasti, kad ne visi žmonės nori siekti olimpinio medalio, daugumai svarbu jaustis gerai. Specializacijos dalykams skiriami dvidešimt penki kreditai, kurie išdėstomi per ketverius studijų metus.

Kokių savybių privalo turėti geras treneris?

Pradėkime nuo žmogiškųjų savybių. Svarbiausia – atsidavimas ir mėgavimasis darbu. Trenerio darbas yra nelengvas: įvairios varžybos ir kiti rūpesčiai. Žinoma, reikalinga ir didelė atsakomybė. Treneris turi gebėti įvertinti ir parinkti tinkamus pratimus, krūvius.

Visuomenėje yra susiformavęs požiūris, kad jeigu esi geras sportininkas, būsi ir labai geras treneris. Dažnai sportininkas, ypač didelio meistriškumo atletas, dažniausiai yra tiesiog vykdytojas. Štai čia yra svarbiausia trenerio užduotis: žinoti, kodėl yra taikomas pratimas, kodėl skiriamas būtent toks krūvis. Tam reikia žinių, neužtenka vien gerai perprasti sporto šaką. Geras treneris yra tas, kuris mato klaidą ir geba ją ištaisyti.

Vyrauja nuostata, kad LSU studijas renkasi profesionalūs sportininkai. Ar išties taip yra?

Vieni sako, kad neturėdamas praktinių žinių negali tapti geru specialistu. Aš galiu pateikti savo pavyzdį. Įstojau į Universitetą neturėdama bazinių žinių apie lengvąją atletiką. Man patiko sportas, žiūrėdavau varžybas, bet žinių trūko. Kai reikėjo rinktis specializaciją, pasirinkau studijuoti lengvąją atletiką. Tai buvo iššūkis, bet labai norėjau, man buvo įdomu, todėl ir tapau lengvosios atletikos trenere. Galiu pasakyti, kad domėjimasis sportu svarbu, bet turėti daug patirties stojant į Universitetą nėra privaloma. Žinių galima įgyti Universitete. Svarbu turėti noro siekti trenerio specialybės.

Treniravimo sistemų studijų programa yra patraukli stojantiesiems ir dėl kitų dalykų: individualūs planai didelio meistriškumo sportininkams, ištęstinių studijų ir kitos galimybės.

Universitete sudarytos visos sąlygos studentams derinti studijas su intensyvia sportine veikla. Individualūs studijų planai leidžia žaisti kitų miestų, kitų šalių komandose ir atvykus į Universitetą susiderinti su dėstytoju atsiskaitymus patogiu laiku.

Ištęstinės studijos ypač tinka dirbantiems asmenims – jie gali derinti ne tik intensyvų sportavimą, bet ir darbą sporto srityje kartu su studijomis. Pasikeitus Sporto įstatymui visi nori įgyti galimybę dirbti sporto treneriu. Mes siekiame turėti lanksčią sistemą, kad studentas galėtų ir dirbti, ir studijuoti.

Koks yra trenerių poreikis Lietuvoje?

Trenerių poreikis kasmet auga, keičiasi jų kartos. Labai daug žmonių nori būti fiziškai aktyvūs, sportuoti teisingai ir supranta, kad be profesionalaus trenerio pagalbos tai padaryti sunkiai pavyks.