„Pirmą kartą apie mainų programą „Erasmus+“ sužinojau vykdama aplankyti draugės, kuri studijavo Italijoje naudodamasi programos galimybėmis. Nuo to momento ir aš vis svajojau dalyvauti „Erasmus+“. Pradėjusi studijuoti Šiaulių valstybinėje kolegijoje sužinojau, kad šioje aukštojoje mokykloje vykdomi mainai. Sulaukusi 2 kurso išvykau studijuoti į Italiją“, – pasakoja Paulina.

Pauliną šalis sužavėjo paprastumu, draugiškumu, žmonėmis, kurie džiaugiasi kiekviena akimirka:

„Universitete mažai dėstytojų kalba angliškai, todėl paskaitos vyksta tik italų kalba. Kaip sakoma, nėra nieko, kas neišeitų į gera! Visa ši situacija suteikė motyvacijos mokytis italų kalbos, lavinti anglų kalbos žinias.“

Paulina sako, kad, studijuojant Italijoje, teko susipažinti su naujais mokymo metodais, svečioje šalyje ji sutiko įvairių tautybių studentų, su kuriais iki šiol palaiko artimą ryšį.

Laisvu nuo mokslo laiku Paulina lankėsi net 27-iuose miestuose.

„Kiekvienas miestas skiriasi ne tik savo grožiu, bet ir maisto įvairove. Daugelis mano, kad Italija yra tik picos ir pastos šalis. Taip, tai tiesa, bet ir be viso to jie turi didelį pasirinkimą šviežių jūros gėrybių, įvairiausių sūrių... Kiekvienas mažas miestas turi tai, kas savita, kas yra rankų gamybos“, – šalies išskirtinumus akcentuoja studentė.

Anot Paulinos, 4 mėnesiai, praleisti Italijoje, suteikė jai galimybę pamatyti vieną iš gražiausių regionų visoje Italijoje, pajausti ten alsuojančio gyvenimo ritmą, išmokti ne tik italų kalbos, bet ir gestų! Anot ŠVK studentės, vien jau iš gestikuliavimo rankomis galima suprasti, apie ką kalbama.

„Tai, kas patiriama būnant programos „Erasmus+“ dalimi, yra neįkainojama patirtis visam gyvenimui. Svarbiausia – reikia nebijoti, perlipti per save. Tada viskas pavyksta kuo puikiausiai!“, – patirtį ir įspūdžius apibendrina Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros studentė Paulina Buitvidaitė.