Studentas pasakoja, kad „Erasmus+“ studijos buvo pirmoji jo patirtis užsienyje.

„Norėjau, kokio nors pokyčio savo gyvenime – programa „Erasmus+“ suteikė galimybę atvykti į Lietuvą,“ – patirtimi džiaugiasi studentas.

Ömer Faruk Bilik yra Bendrosios praktikos slaugos studentas Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete:

„Esu sužavėtas čia vykdomomis studijomis, tuo, kad atsižvelgiama į studentų idėjas. Jokio spaudimo, linksmi ir padedantys dėstytojai.“

Studijų metu mainų programos „Erasmus+“ studentas turėjo galimybę atlikti praktiką Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Kaip papasakojo svečias, praktika šioje gydymo įstaigoje jam buvo visiškai kitokia ir nauja patirtis. Studentas džiaugiasi, kad visi jam padėjo, buvo draugiški, šypsojosi. Įgyti patirties svečiui iš Turkijos svarbu, todėl Ömer Faruk Bilik jaučiasi dėkingas visiems sveikatos priežiūros darbuotojams ligoninėje.

„Lietuva turi gražų kraštovaizdį ir įdomią istoriją. Būdamas čia aplankiau daug įvairių muziejų ir istorinių vietų. Sužinojau labai daug apie šią šalį. Susipažinau su daug lietuvių, jie paslaugūs ir linksmi žmonės. Man patiko su lietuviais bendrauti, keliauti, linksmintis ir sportuoti. Teko dalyvauti Vasario 16-osios dienos minėjimo renginiuose. Man labai patiko, buvo smagu ir įdomu. Sutikau daug naujų žmonių ir sužinojau naujų dalykų. Lietuva yra iš tiesų šalta šalis, bet yra daug įvairių būdų sušilti. Atkreipiau dėmesį į lietuvių genetiką. Retai kada sutiksi mėlynakį Turkijoje, bet beveik visi Lietuvoje turi mėlynas akis!“ – įspūdžiais dalijasi studentas.

Žinoma, Ömer Faruk Bilik sako pajautęs ir kultūrinių skirtumų, bet jie nėra kliūtis būti čia. Yra netgi priešingai – puiku mokytis ir įgyti patirčių naujoje kultūroje.

„Puiku, kad galėjau atvykti į Lietuvą. Labai džiaugiuosi galėdamas būti čia ir antrą semestrą. Noriu susipažinti su dar daugiau žmonių ir pamatyti naujų vietų!“ – apibendrina Šiaulių valstybinės kolegijos studentas iš Turkijos.

www.svako.lt