Matematika, inžinerija ir informatika – tos sritys, kurių specialistų Lietuvoje trūksta labiausiai. Ne išimtis ir Šiaulių regionas. Todėl Šiaulių verslininkai pasiryžę patys investuoti į jaunus būsimuosius specialistus, kad tik jie liktų Šiaulių regione ir rinktųsi vietines įmones. Viena priemonių – vardinių stipendijų steigimas geriausiems studentams.

Nuo rugsėjo šių krypčių studentai, studijuojantys regionų aukštosiose mokyklose, pretenduoja gauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skiriamas kasmėnesines 200 Eur stipendijas. Papildomai vardinių stipendijų skirti ketina ir Šiaulių verslo įmonių atstovai.

Pasak Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų (ŠPPAR) atstovo Raimundo Vaišvilo, verslininkai supranta, kad laukti nebėra laiko – pritraukti būsimuosius specialistus būtina jau dabar, nes atotrūkis tarp paruošiamų ir trūkstamų darbo rinkoje specialistų yra pernelyg didelis.

„IT, matematikos ir inžinerijos sričių specialistų per trejus metus Šiaulių ir Telšių regionuose trūks daugiau nei 4 000. Tai parodė mūsų atliktas tyrimas, tačiau buvo apklausta tik dešimtadalis įmonių, tad realiai poreikis yra didesnis. Ateityje jis bus dar žymesnis, todėl būtina skatinti jaunuolius rinktis perspektyvias ir aukštus atlyginimus žadančias specialybes“, – pastebi verslininkas.

Anot jo, nemažai Šiaulių įmonių sutinka skirti vienkartines stipendijas geriausiems studentams, kurie pasirinks studijuoti matematiką, IT ir inžineriją.

Būtent šių studijų krypčių studentai jau trečiame kurse gali sulaukti pasiūlymų prisijungti prie miesto įmonių ir dirbti pagal specialybę. Per trejus ateinančius metus Šiaulių regiono įmonės galėtų įdarbinti daugiau kaip 1 270 inžinierių. Regione ypač trūks technologijų ir gamybos inžinierių, mechanikos inžinierių konstruktorių bei įrenginių techninės priežiūros inžinierių. Trūks ir beveik visų informacinių technologijų profesijų atstovų: per trejus metus Šiaulių regiono įmonės galėtų įdarbinti bent 480 IT specialistų.

Šiaulių valstybinės kolegijos konsultacijos dėl priėmimo ir tikslinių stipendijų: tel. nr. 8 615 97 114, (8 41) 52 50 51, el. p. priemimas@svako.lt.

200 Eur kasmėnesinės Ekonomikos ir inovacijų ministerijos stipendijos visą studijų laikotarpį bus skiriamos šių Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdomų studijų programų pirmakursiams:

Automatikos ir elektros inžinerija
Automobilių techninis eksploatavimas
Autotransporto elektronika
Gamybos inžinerija
Informacinių sistemų technologija
Multimedijos technologijos
Programų sistemos