Vakar Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius Vyriausybės spaudos konferencijoje bandė išsklaidyti šias abejones. „Jeigu karantinas baigtųsi iki birželio pradžios, dar galėtume išeiti iš karantino ir laikyti egzaminus, – sakė ministras, –  dar ir iki birželio vidurio, ar vėliausiai iki 20-os dienos, irgi dar spėtume“. 

„Jei  karantinas užsitęs ilgiau, yra nagrinėjami įvairūs scenarijai. Vieną scenarijų jau išbandėme (su pavėlintais egzaminais), dabar tikrinami kiti. Tačiau tam dar turime laiko balandžio mėnesį“, – sakė A.Monkevičius.

KTU gimnazijos direktorius Tomas Kivaras sakė: „Jeigu birželio antroje pusėje vyks brandos egzaminai, scenarijus pesimistinis, bet ne blogiausias. Mokykloms tektų ruoštis suorganizuoti egzaminus taip, kad būtų užtikrinti didesni atstumai tarp egzaminus laikančių mokinių, tam reikėtų daugiau resursų ir daugiau mokytojų. O stojimą reiktų kelti į rugpjūtį, maždaug prieš Žolines. Tačiau viskas yra įmanoma“. Visgi, pasak T.Kivaro, reikia nagrinėti ir kitus scenarijus, ne tik tikėtis, kad „kasdien švies saulė, ir viskas bus gerai“.

Aiškesnių scenarijų norėtų ir kitos mokyklos, kad žinotų kam ruoštis. 

„Suprantu, kad ir epidemiologai negali iki galo pasakyti, kaip vystysis krizė, ir suprantama, kad visiems iškyla iššūkių jau ir su nuotoliniu mokymu. Tačiau brandos egzaminai yra svarbus prioritetas, tad tikrai norėtųsi artimiausiu metu pamatyti konkrečius veiksmus ir žinoti, kad yra scenarijai A ir B (o gal ir C) bei kokie jie yra, karantinui užsitęsus iki vienos ar kitos datos“, – sakė VDU švietimo akademijos docentė ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijos mokytoja Aušra Rutkienė. 

Tačiau kol kas reikia „programuotis“, kad birželį vyks brandos egzaminai. Kaip sakoma, „kol nebus paskelbta kitaip“.

Artimiausiu metu portale nuolat rašysime apie visus pasikeitimus, prognozes ir galimus scenarijus dėl egzaminų ir priėmimo į aukštąsias ir profesines mokyklas.

 

2020 m. Konkursinio balo skaičiuoklė, čia: >>> https://www.kurstoti.lt/kbs#/

Foto: 15 min.