Niekam ne naujiena, jog studijos Lietuvos universitetuose atveria galimybę dalyvauti įvairaus tipo ir profilio studentų mainų programose ar praktikose. Kasmet semestrui ar dviem į užsienį studijuoti išvyksta per 40 fakulteto studentų. Kiekvienais metais jų laukia per dvi dešimtys skirtingų šalių, kuriose įmanoma dar labiau praplėsti akiratį ir įgyti vertingos patirties.

„Studentai iš „Erasmus“ studijų grįžta labai pasikeitę. Daugelis iškart domisi praktikos užsienyje sąlygomis arba svarsto apie magistro studijas toje pačioje šalyje ar net universitete. „Erasmus“ suteikia ne tik platesnį požiūrį į mokslą, studijas, bet ir praplečia kultūrinį akiratį, žmonės susiranda draugų iš viso pasaulio, kurie taip pat būna atvykę studijuoti pagal mainų programas“, –privalumus vardina jų koordinatorė fakultete Gintarė Lazdinytė.

Sužavėjo studijų kokybė Švedijoje

Ekonomikos studijas VU KHF pasirinkusi Karolina Juškaitė pusę metų studijavo Boro universitete Švedijoje (University of Boras). Trečiakursė gilinosi į ekonomikos ir marketingo specifiką, mokėsi švedų kalbos. „Erasmus“ mainų programa man suteikė nuostabią galimybę aplankyti ir pažinti Švediją. Tai labai spalvinga, atvira šalis, taip pat ir studijos – likau patenkinta tiek dėstytojų požiūriu į studentus, tiek dėstymo kokybe, tiek pačiu universitetu“,– teigia studentė. Pasak jos, studijos užsienyje praplėtė akiratį ir suteikė galimybę išbandyti kitokią mokymo sistemą. „Čia vertinamas ne „iškaltų“ tekstų ir apibrėžimų kiekis, o grupinis darbas, gebėjimas prisidėti prie bendro projekto, skatinamas bendravimas, o taip kartu įsisavinama reikalinga medžiaga“, – skandinaviško studijų modelio privalumus nurodo būsima ekonomistė. „Taip pat paminėčiau galimybę pabendrauti su labai skirtingais žmonėmis iš viso pasaulio, kadangi Švedija garsėja savo daugiakultūrine visuomene, skatina toleranciją ir suteikia sąlygas susipažinti su gausybe puikių žmonių“.

„Venlo mieste palikau dalelę savęs“

Vos prieš kelias savaites iš Venlo miesto grįžusi III kurso kultūros vadybininkė Eleonora Sazanskytė iki šiol gyvena olandiška dvasia. Pagal „Erasmus“ mainų programą pusės metų studijoms į Nyderlandų Karalystę išvykusi VU KHF studentė tvirtina įgijusi neeilinės patirties ir dar kartą įsimylėjusi šį kultūra turtingą miestą.

„Vos pasiekusi naujuosius savo namus supratau, kad mano pasirinkimas dėl „Erasmus“studijų daugiau nei teisingas. Iki šiol nesu tikra, ar kada prieš tai buvau jutusi kažką panašaus: mane apgaubė visapusiškas pasitikėjimo jausmas ir nenusakomas pasigėrėjimas. Tą akimirką, stovėdama pačioje senamiesčio širdyje, supratau, kad tai mano vieta. Vieta, kurią bus sunku palikti ar, juolab, pamiršti“, – nostalgiškai savo patirtimi dalinasi Eleonora.

Fontys universitete pasirinkusi tarptautinio verslo bei vadybos studijas ji įgijo nemažai patirties, tačiau labiausiai studentę sužavėjo itin aktyvus kultūrinis miesto gyvenimas. „Tradicinės Limburgo regiono vestuvės, populiariosios, alternatyviosios ar tradicinės muzikos koncertai tiesiog gatvėse, puošnūs karnavalai – tai tik maža dalelė to, ką radau nuvykusi į Venlo“, – tvirtina kultūros vadybininkė ir nė trupučio neabeboja ten dar sugrįšianti.

Po praktikos darbdaviai pasiūlė likti įmonėje

Studijų kitose šalyse skonį patyrę studentai neretai renkasi praktikas užsienyje. Pastarosios, į jas žvelgiant iš studentų perspektyvos, atveria plačias galimybes ką tik bakalauro diplomą įgijusiam jaunam profesionalui.

Tokiu fakulteto pasiūlymu suskubo pasinaudoti ir ketvirto kurso kultūros vadybos studentė Eglė Braslaitė, darbo patirties sėmusi renginių organizavimo įmonėje Londone. Studentė dirbo renginių personalo vadove, taip pat buvo atsakinga už didelę dalį kompanijos veiklos. „Kompanijoje dirbau nuo pat jos atidarymo, todėl mačiau visus sunkumus, su kuriais ji susidūrė. Kompanija organizuoja didelio mąsto bei aukšto lygio renginius. Paskatinčiau visus „atviro požiūrio“ studentus atlikti praktiką užsienyje. Labai džiugu, jog mano fakultetas (VU KHF) suteikė man tokią galimybę pasinaudoti „Patirties partnerių“ programa. Be to, gavau finansinę paramą, kurios dėka didžiąją dalį savo laiko ir dėmesio galėjau skirti profesinei praktikai“, – tvirtina kultūros vadybininkė. Po praktikos įmonės vadovai jai pasiūlė pasilikti ir tęsti pradėtus darbus įmonėje.

Pasak fakulteto mainų programos koordinatorės Gintarės Lazdinytės, į užsienį galima vykti ne tik per „Erasmus“, bet ir per kitas programas. „Viena mūsų studentė pusmetį studijavo Pietų Korėjoje, semestrą pabuvo pas mus, tada išvažiavo į Australiją ir dabar praktiką atlieka Ispanijoje. Ji yra geriausias pavyzdys, kaip galima išnaudoti visas galimybes“, - sėkmingais pavyzdžiais dalinasi G. Lazdinytė.