Kazimiero Simonavičiaus universitete savo mokslinius tyrimus vykdo ir naujas studijų programas rengia energingi kūrybos ekonomikos ir kūrybinių, kultūrinių, pramogų ir patirties industrijų tyrėjai bei praktikai - Rasa Levickaitė ir Ramojus Reimeris. Štai keli jaunųjų ekspertų komentarai apie akredituojamas Kūrybinių ir kultūrinių industrijų, Pramogų ir turizmo industrijų ir Verslo sociologijos bakalauro studijų programas.

- Kuo Kūrybinių ir kultūrinių industrijų programa yra išskirtinė?

Kūrybinių ir kultūrinių industrijų programa labiausiai išsiskiria savo turiniu, kuris apima kūrybinių ir kultūrinių industrijų ir komunikacijos tarpusavio ryšius. Programos struktūra suformuota pagal Europos kūrybinių ir kultūrinių industrijų skirstymo tradiciją. Išskirtinis programos pranašumas, kad nemaža programos dalis skirta didinti besimokančiųjų gebėjimus antrepreneriškai kurti ir sėkmingai plėtoti į visuomenės gerovę nukreiptas naujas kūrybos ekonomikos organizacijas, gebėti konkuruoti europiniu ir pasauliniu mastu, suformuoti žinias, leidžiančias ne tik įsidarbinti jau veikiančiose organizacijose, bet sukurti naujas inovatyvias darbo vietas, kuriant naujus kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektorių verslus.

Ši studijų programa yra tiesiogiai susieta su kūrybinės rinkos poreikiais ir orientuota į kūrybos ekonomikos plėtros kontekstą, globalų požiūrį ir į studentus orientuoto mokymo metodus bei probleminio dėstymo didaktikas, nukreiptas ne į formalų procesą, o į kūrybinį rezultatą. Teikiamos programos išskirtinumas – kultūrinio aspekto integracija į socialinius santykius, į kultūrinį ir vertybinį žinojimą, iš kurio kyla inovacinės idėjos, nauji tarpdalykiniai metodai, sukuriantys inovacines terpes, nes pačios vienos kūrybinės industrijos be kultūrinio pamato nesuformuoja efektyvių kūrybinių aplinkų.

- Pramogų ir turizmo industrijos - naujas derinys ar kitaip pavadinta?

Pramogų ir turizmo programos išskirtinumas – darni šiuolaikinių pramogų integracija su turizmo veiklomis; tokia dermė suteikia prielaidas plėtoti inovacines idėjas, naujus tarpdalykinius metodus, sukuriančius inovacines terpes ir pridėtinę vertę šiuolaikinėms persipinančioms patirties, laisvalaikio, išmaniųjų technologijų industrijoms. Programa turi tris strateginiu socialinius partnerius, kurių iniciatyva ir gimė šios naujos ir unikalios studijų programos idėja.

Pirmasis partneris - tagoo.lt sistema, sukurta remiantis japoniška koncepcija, kuri susieja patirties, pramoginį, inovacijų turizmą ir sudaro prielaidas kūrybingos visuomenės plėtrai. „Tagoo“ Lietuvoje glaudžiai bendradarbiauja su Kazimiero Simonavičiaus universitetu, kuriame steigia mokslinės programos „Globalios kūrybos ekonomikos plėtra“ posričio tyrimų bazę. Šiuo metu „Tagoo“ kuria savo vardo auditoriją, rengia koncepcinius metmenis, veiksmų programą, planuoja bendras programas su Japonijos ir kitų šalių verslo ir mokslo partneriais.

Antrasis partneris - BalticTours.com - daugiau nei dvidešimties metų patirtį turintis kelionių organizatorius, plėtojantis kultūrinio, pažintinio turizmo projektus Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Skandinavijoje ir Rusijoje. Šio kelionių organizatoriaus iniciatyva studijų programoje yra dėstomi šie dalykai: Lietuvos turizmas: istorija, dailės istorija, architektūra, Turistinių ekskursijų vedimo ir paruošimo metodika, Turizmo paslaugos ir geografija.

Trečiasis sveikatingumo industrijos dalyko partneris – medicininio turizmo kompanija Paracelsustravel.com. Tai jauna, moderni, medicininio turizmo paslaugas užsienio klientams teikianti įmonė, savo veiklą pradėjusi 2010 m. ir pasirengusi glaudžiai bendradarbiauti su Kazimiero Simonavičiaus universiteto studentais bei absolventais vystant bendrus medicininio turizmo projektus, kuriant modernią profesinę aplinką bei atskleidžiant šiuolaikišką požiūrį į medicininio turizmo verslą.

- Kuo verslo sociologijos studijos skiriasi nuo klasikinės sociologijos studijų?

Verslo sociologijos studijos – tai nauja Lietuvoje studijų programa, skirta rengti specialistus, gebančius analizuoti verslo plėtros ir inovacijų kūrimo ypatumus bei problemas, parengti bei atlikti šių problemų tyrimo projektus, apibrėžti verslo tyrimų problemas, pateikti bei įgyvendinti jų sprendimus. Tarp Lietuvoje vykdomų bakalauro studijų programų nėra tokios studijų programos, kuri apimtų verslo sociologijos studijas, kartu versliniu aspektu lavintų globalų požiūrį bei pasaulinio konteksto suvokimą žinių ir kūrybos ekonomikos aplinkoje. Šios programos išskirtinumas – verslinio aspekto integracija į socialinius santykius, į kultūrinį ir vertybinį žinojimą, iš kurio kyla inovacinės idėjos, nauji tarpdalykiniai metodai, sukuriantys inovacines terpes.

Verslo sociologija yra tiesiogiai susijusi su socialinių procesų dinamikos tyrimais, visuomenės verslumo skatinimu, kuris yra naujosios ekonomikos atmaina ir įtraukimas į integracinės ekonomikos struktūrą, kuri yra būtina prielaida naujųjų verslų plėtrai ir jų skirčiai nuo pramoninio verslo modelio. Informacijos, žinių, kultūrinių (ir multikultūrinių) terpių plėtra, valdymas ir technologinė skvarba į visus socialinius ekonominius procesus leidžia sukurti globalias perspektyvių produktų rinkas, kurios grindžiamos sudėtingais komunikaciniais tinklais, socialinėmis medijomis ir tarptautiniais kūrybinių inovacijų komercializavimo mechanizmais.

Kalbinome Rasą Levickaitę – aukštos kvalifikacijos tyrėją, kuri vykdydama kūrybinių ir kultūrinių industrijų bei kūrybos ekonomikos mokslinius tyrimus yra paskelbusi 20 mokslo darbų tarptautinėse bazėse referuojamuose žurnaluose, stažuojasi užsienio universitetuose, dalyvauja projektuose, yra gavusi Lietuvos Respublikos Seimo Mokslo, švietimo ir kultūros komiteto apdovanojimą už aktyvią veiklą plėtojant Lietuvos kultūros sklaidą, Lietuvos mokslo tarybos stipendiją už akademinius pasiekimus, jos vadovaujami studentai yra pelnę aukščiausius apdovanojimus ir laimėję prizines vietas tarptautiniuose studentų kūrybinių ir kultūrinių industrijų projektuose ir Ramojų Reimerį – komunikacijos magistrą, turintį penkerių metų renginių vadybos ir viešųjų ryšių patirties, kuris šiuo metu dalyvauja Lietuvos mokslo ir studijų „slėnių“ formavime, yra vadybos ir viešojo administravimo tyrėjas, paskelbęs 10 mokslo darbų tarptautinėse bazėse referuojamuose žurnaluose, aktyviai dalyvauja mokslinėse konferencijose.

 

IŠRASK SAVO ATEITĮ!
www.ksu.lt