Odos būklė keičiasi skirtingu metų laiku, yra veikiama meteorologinių veiksnių (žiemos metu normali oda gali tapti sausa, o vasarą per karštį gali tapti riebi) ir, nepaisant amžiaus, keičiantys sveikatai, ypač per menopauzės laikotarpį.

 

DEHIDRATUOTA oda gali būti sausos, mišrios ar riebios odos tipo.

Pagrindinis požymis, jog Jūsų oda dehidratuota - taisyklingai nuvalius odą, atstačius odos ph drėkinamuoju toniku, Jūs jaučiate odos tempimą.

Pagrindinė užduotis – atstatyti drėgmės balansą. Todėl tokios odos priežiūrai reikia naudoti priemones, kurių sudėtyje yra hialurono ir intensyviai odą drėkinamųjų medžiagų, pvz kolageno. Jei drėkinamosios priemonės nepadeda, reiškia, kad reikia papildomo intensyvaus odos ph atstatatančių veikliųjų medžiagų kurso, pavyzdžiui, serumo ar kremo su keramidais, trigliceridais ar skvalenu. Paprastai situacija turėtų pagerėja po 10 dienų.

 

JAUTRI oda paprastai yra lygi, glotni, šiek tiek permatoma, po ja aiškiai matomos kraujagyslės. Oda, kuri ilgą laiką patiria žalingą aplinkos poveikį (šaltį, karštį, vėją, dulkes, nešvarumus, kenksmingas chemines medžiagas, patenkančias ant odos su lietumi ar iš oro) praranda apsaugines savybes, tampa jautri. Susidūrusi su dirgikliu oda greičiau susierzina. Odos jautrumas gali pasireikšti kiekvienam individualiai - tai gali būti smulkus bėrimas, paraudimas, pleiskanojimas, perštėjimas ir kiti diskomfortą sukeliantys požymiai. Jautriai odai būtina tausojanti priežiūra, intensyvus drėkinimas, apsauga ir odos imuniteto stiprinimas. Tinka priemonės su Q10 koenzimu, natūraliais augaliniais aliejais ir ekstraktais bei priemonės be dažiklių ir kvapiklių.

 

RAUKŠLĖTA oda. Senstant odai, lėtėja jos regeneracija (t.y. odos ląstelių atsinaujinimas), grubėja raginis sluoksnis, oda sausėja, dėl lėtėjančios riebalinių liaukų veiklos, netenka drėgmės, mažėja jos elastingumas, krenta odos tonusas, plonėja epidermis, atsiranda pigmentacija.
Raukšlių atsiradimą lemia daugelis faktorių:
* genetika - chronologinis senėjimas dėl amžiaus,
* aplinka - saulė, vėjas, šaltis, teršalai, laisvieji radikalai,
* gyvenimo būdas - dietų laikymasis, tabakas, alkoholis, stresas, netaisyklinga mityba,
* mechaniniai veiksniai - tai natūralūs pasikartojantys veido raumenų judesiai, dėl kurių susidaro pirmosios raukšlės.

Vidutiniškai senėjimo požymiai atsiranda apie 25-sius gyvenimo metus – oda pradėda plonėti, pasirodo negilios raukšlės - nosies ir lūpų raukšlės, raukšlės apie akis („žąsų kojelės“), antakių suraukimo raukšlės, kaktos raukšlės (pykčio ar rūpesčio raukšlės). Mimikos raukšlelėms mažinti efektyviausios yra priemonės su peptidais, kurios atpalaiduoja mimikos raumenis.

Apie 40-osius gyvenimo metus sumažėja odos elastingumas, raukšlės išryškėja ant skruostų, vokų, kaktos ir kaklo. Oda praranda elastingumą ir stangrumą. Tada tiktų priemonės su kamieninėmis ląstelėmis, kurios aktyvuoja natūralias odos medžiagų apykaitos gebas.

Premenopauzės ir menopauzės metu veido ovalas tampa nebe toks ryškus, atsiranda sukritęs pagurklis, raukšlės tampa dar ryškesnės. Tuomet tiktų naudoti kremus nuo raukšlių su fitohormonais, elastinu.

 

PIGMENTUOTA oda. Odos pigmentacija gali būti įgimta arba atsiranda dėl ilgalaikio saulės poveikio, sergant kepenų, kasos, ginekologinėmis ligomis, nėštumo metu, vartojant kontraceptines tabletes, netinkamai atliekant kosmetines procedūras, o taip pat, bėgant metams, dėl saulės poveikio ima ryškėti taip vadinamos „amžiaus“ dėmės. Už odos pigmentaciją atsako ląstelės - melanocitai, gaminančios odos pigmentą melaniną. Padidėjus melanino gamybai, pigmentacija padidėja. Jauniems žmonėms pigmentinės dėmės dažniausiai išsidėsto kaktos, nosies, žandų ir viršutinės lūpos srityse, vyresniems ypač dažnai nugaros, krūtinės, išorinėse rankų srityse. Jaunesniems nei 50 metų pigmentacijos padidėjimas neretai yra ankstyvo senėjimo požymis.

Pigmentinių dėmių gydymui gali būti naudojami tokie metodai: medikamentinis – tepant odą stiprių koncentracijų balinančiais preparatais, kuriuos vartoti galima trumpą laiką tik gydytojo priežiūroje, odos šveitimas pilingais – atliekamas lokaliai naudojant tam tikras rūgštis (salicilo, glikolio, trichloracto atsižvelgiant į pigmentinės dėmės struktūrą ir lokalizaciją, pilingo stipumas gali būti padidintas naudojant medžiagų aktyvatorius), mezoterapija – leižiant į odą įvairių preparatų kokteilius, pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu.

Norint užkirsti kelią naujų pigmentinių dėmių atsiradimui, reikėtų nepiktnaudžiauti saulės spinduliais, soliariumu, naudoti aukštos (30-50) apsaugos SPF faktorius.

 

Visa tai ir dar daugiau apie odos priežiūrą galite sužinoti Mokykloje "Art of Beauty".

Kviečiame įgyti higieninės kosmetikos kosmetiko specialybę.

Daugiau informacijos: www.mokyklaaob.lt