Studijoje įrengta profesionali techninė ir programinė garso įranga suteiks studentams realią galimybę tobulinti savo praktinius įgūdžius bei užsiimti kūrybine veikla. Kaip teigia Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros vedėjas doc. dr. Rimantas Plungė – tai yra svarbus žingsnis tinkamai aprūpinant dviejų diplomų (programos absolventai sėkmingai baigę studijas įgyja du diplomus – VDU ir Centrinio Lankašyro universitetų) studijų programos vykdymą. 

Nepaisant jau esamų resursų, Šiuolaikinių menų katedra ruošiasi naujų patalpų atidarymui Putvinskio gatvėje Kaune (jose studentai galės kurti nuo 2016 m. rugsėjo 1d.) . Naujame pastate bus įrengtos dvi dar didesnės garso įrašų studijos. Šios studijos išskirtinės, nes tai ne pritaikytos patalpos, o tikslingai ir profesionaliai projektuotos kaip garso studijos. Tinkamoms sąlygoms sukurti buvo keistos net pastato architektūriniai sprendimai, o geriausiai akustikai išgauti naudotos specifinės garso studijų įrengimui būtinos medžiagos.

Šiais metais stojantys į VDU Menų fakulteto bakalauro studijų programą – mokyklų absolventai galės laikyti muzikologijos egzaminą ir galės gauti ir valstybės finansuojamų studijų krepšelius. Tokia galimybė garantuoja didesnį studijų prieinamumą.

Bakalauro studijų programa Muzikos produkcija (angl. Music Production) vykdoma kartu su britų universitetu UCLan (University of Central Lancashire), jos absolventams bus suteikiami du diplomai – VDU ir UCLan. Muzikos produkcijos specialybės išskirtinumas yra tas, kad ją studijuojantieji gali naudotis muzikos produkcijos specialistų rengimo patikrinto Jungtinėje Karalystėje (lyderiaujančioje pasaulyje muzikos industrijų šalyje) tradicija. 

Programa suteikia platų žinių ir įgūdžių, reikalingų dirbant muzikos industrijų sektoriuje, spektrą, apjungiant muzikos produkcijos, garso dizaino, muzikos kompozicijos, vadybos srities dalykus.

Studentams dėsto Lietuvos ir užsienio didelę praktinės, kūrybinės veiklos patirtį turintys muzikos industrijų pasaulio specialistai, už savo kūrybinius pasiekimus apdovanoti kompozitoriai, prodiuseriai, garso dizaino kūrėjai, muzikos technologijų žinovai ir medijų meno kūrėjai.