Kovo 9 d., ketvirtadienį, 11 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks spaudos konferencija, kurios metu bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp VDU ir Eurolygos, įtvirtinant bendros studijų programos – Sporto verslo vadybos (angl. Sport Business MBA by EB Institute) – vykdymą. Tai vienintelė Europoje tarptautinė studijų programa, vykdoma kartu su Eurolyga – organizacija iš visų žemyno universitetų pasirinko aukštąją mokyklą Lietuvoje, Vytauto Didžiojo universitetą.
Spaudos konferencijoje dalyvaus Eurolygos prezidentas Jordi Bertomeu, Eurolygos vykdomasis direktorius Eduard Scott, už programos vykdymą atsakingas Eurolygos atstovas Goran Šašič, VDU rektorius prof. Juozas Augutis, universiteto atstovai.
VDU magistrantūros studijų programos „Sporto verslo vadyba“ inicijavimą paskatino specialybės aktualumas tarptautinėje darbo rinkoje (sporto segmente). Visoje Europoje valstybės vis daugiau investuoja į sporto sektorių, užimtumas jame išaugo beveik 60 procentų – ES narėse sporto sektoriuje sukurta apie 800 tūkst. darbo vietų. Lietuvos darbo birža prognozuoja, kad didžiausia darbo paklausa bus paslaugų sektoriuje, o reklamos, rinkodaros ir pardavimų specialistai patenka tarp turinčiųjų geriausias įsidarbinimo galimybes.
Pagal studijų programą bus rengiami profesionalai, kurie galės dirbti plataus spektro tarptautinėse sporto ir verslo organizacijose. Studentai įgis sisteminį supratimą visose pagrindinėse sporto verslo ir vadybos srityse: marketinge, finansuose, viešuosiuose ryšiuose ir komunikacijoje, teisėje, strategijoje ir ekonomikoje.
Rengiant programą VDU bendradarbiauja su Eurolyga ir Eurolygos krepšinio institutu, pasitelkiant šios tarptautinės organizacijos ilgametę patirtį, platų socialinių partnerių tinklą, profesionalų sporto verslo išmanymą.
„Tokio masto organizacijos, kaip Eurolyga, parodytas pasitikėjimas džiugina ir kartu įpareigoja jį pateisinti – tiek ši, tiek kitos VDU programos rengia specialistus, pasižyminčius tarpdisciplininėmis žiniomis ir gebėjimais, analitiniu bei kritiniu mąstymu, gebančius dirbti tarptautinėje rinkoje, o ne siauros specializacijos absolventus, kurie atitiktų tik trumpalaikius šiandienos poreikius. Tai kertinis laisvųjų menų universiteto bruožas, leidžiantis įgyti tarpdisciplininį išsilavinimą ir dinamiškoje darbo rinkoje aktualius gebėjimus, neužsisklendžiant griežtai specializuotose studijose“, – paaiškino VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė, doc. Rita Bendaravičienė bei akcentavo, kad VDU nuo pat atkūrimo buvo globaliai orientuotas universitetas, su plačiu tarptautinių dėstytojų tinklu, jungtinėmis programomis su geriausiomis Europos aukštosiomis mokyklomis bei Harvardo universiteto (JAV) modeliu grįsta studijų koncepcija.
Pastaruosius dvejus metus fakultetas patenka tarp 700 geriausių pasaulio verslo mokyklų – jam suteiktas prestižinis „Eduniversal“ apdovanojimas ir trijų Palmės lapelių reitingas, skirtas puikioms verslo mokymo įstaigoms, kurių veikla turi didelę įtaką tarptautinėje verslo aplinkoje. Vytauto Didžiojo universitetas yra vienas iš lyderiaujančių universitetų Baltijos šalyse tarptautiškumo srityje.