Pelnęs BRAVO bei daugybę kitų apdovanojimų atlikėjas didžiuojasi   LR Prezidento   padėka už nuopelnus bei laimėjimus įvairiuose užsienio konkursuose.

Apie laisvą muzikavimo gatvėje dvasią ir asmeninius potyrius  su  Laisvės alėjoje dainuosiančiu atlikėju kalbėjosi Haroldas Vilimas –  VU KHF studentas, vienas iš  Gatvės muzikos dienos Kaune organizatorių.

Kada sužinojote apie Gatvės muzikos šventę Lietuvoje?

2007 metais apie ją išgirdęs iš šios šventės pirmtako, muzikanto Andriaus Mamontovo, nieko nelaukdamas  registravausi  į pačią pirmąją Gatvės  muzikos dieną. Nežinojau, ko tikėtis. Kaip tikras dainininkas į tai žiūrėjau labai atsakingai ir rimtai. Pripažinsiu, labai nerimavau, jaudinausi. Galvojau , ar susirinks žmonių, ar mano kūryba  patiks... Dar pamenu, kai mano sintezatoriuje išsikrovė baterijos, mano draugams teko tikrąja to žodžio prasme bėgti ieškoti ir pirkti naujas, o man dainuoti žmonėms a capella! Tada improvizuodamas ir supratau, kad Gatvės muzikos diena iš tikrųjų yra renginys, kuriuo tiesiog  reikia džiaugtis, o tavo žiūrovas visada  atsiras ir tave palaikys.

Ilgą  laiką gyvenote Londone, kur įgijote patirties, kurios ir dabar  trūksta  daugeliui Lietuvos jaunųjų muzikantų, neturinčių savos publikos ir besistengiančių save atrasti muzikoje.  Ką jiems pasakytumėte apie muzikavimą gatvėje?

Gatvės muzikos diena  yra puiki savirealizacijos vieta  jaunam atlikėjui. Mane žavi pati idėja ir laisvė, kurią suteikia GMD. 10 metų gyvenau Londone ir pats ne kartą esu dainavęs su draugais parke ant žolės, kas gana  reta Lietuvoje. Netikėtai susirinkdavo būrys žmonių mūsų paklausyti. Aš džiaugiuosi, kad Lietuvoje atsirado muzikos šventė, kuri skatina tokią laisvę muzikantams, suteikia  jiems galimybę parodyti savo talentus ir būti  pastebėtiems, o žmonėms dovanoja gerą nuotaiką  ar net terapiją muzika.

Kuo reikšmingas  šis renginys – Gatvės muzikos diena?

Nevaržoma laisve pasirodyti visiems! GDM savaime yra išskirtinis renginys. Jis leidžia pasireikšti tiek debiutuojantiems dainininkams ir muzikantams, tiek žinomiems atlikėjams. Gatvės pasirodyme galima atlikti muziką, kuri nebūtinai turi atitikti kokį  nors radio arba televizijos formatą. GDM  taip pat leidžia pasinaudoti galimybe spręsti socialines problemas. Tiesiog Gatvės muzikos diena suteikia  visišką laisvę! Tai ir daro šią šventę išskirtine.

Kodėl po ilgokos pertraukos sugrįžtate į Gatvės muzikos dieną ir būtent  Kaune žadate džiuginti savo muzika visus, kurie gegužės  21 d. vaikštinės  Laisvės alėja?

Mane dalyvauti pakvietė labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“, kuris rūpinasi ir palaiko onkologinėmis ligomis sergančius vaikus bei jų šeimas. Gatvės muzikos dieną Kaune mes ne tik koncertuosime, bet ir sieksime atkreipti dėmesį į šio fondo veiklą  rinksime paramą Lietuvos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomi, kviesdami prisidėti prie „Mamų Unijos“ gerų darbų tęstinumo finansiškai.

Į Gatvės muzikos dieną  Kaune Sasha Song ragina ateiti visus, kurie turi bent menkiausią norą muzikuoti ar nori būti pastebėti.

Kviečiu visus susitikti Kaune! Debiutantams tai yra galimybė įgyti didžiulę patirtį, „patikrinti“ savo kūrybą ir palaikyti pačią idėją, kad  ji plėstųsi. Aš džiaugiuosi,  kad  GDM  vyksta ne tik Lietuvoje, ir kad ši gatvės muzikantų šventė pritraukia atlikėjų ir žiūrovų iš užsienio. Renginio organizatoriams Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentams –  linkiu gero oro, o visiems dalyvausiantiems  Gatvės muzikos dienoje Kaune  tiesiog linksmai praleisti laiką, nes GMD yra tobulas geros nuotaikos ir pozityvumo užtaisas. 

Nuotraukoje: Sasha Song (asmeninio  archyvo nuotrauka)