Džiugas Petruškevičius tvirtai žinojo, kad savo studijas tęs tik Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ekonomikos ir vadybos fakultete (EVF). 2014 m. baigęs EVF bakalauro vadybos studijas, šiuo metu studijuoja Marketingą ir tarptautinę komerciją pagal dvigubo diplomo programą. Trumpam grįžęs iš Katalikiškojo Liuveno aukštosios mokyklos, skatina visus motyvuotus studentus išvykti ir mesti sau iššūkį būnant kito universiteto dalimi.
Pasiryžimas naujam žingsniui
Džiugas pasakojo, jog prieš kelis metus grįžęs iš P. Korėjos, kurioje studijavo bakalauro studijas pagal dvišalių mainų programą, suprato, kad dar norėtų tęsti studijas ten pat. Praėjus pusmečiui, jis buvo susitikęs su tuo metu buvusiu EVF dekanu Pranu Žukausku. Po ilgo pasikalbėjimo, jis prasitarė apie dvigubo diplomo magistrantūros studijas. „Tuo metu pagalvojau, kodėl gi ne, po studijų ir kelionių Azijoje, reikėtų pažinti Europą, jos kultūrą, vertybes. Tad Europos Sąjungos sostinė Belgija – pats tinkamiausias variantas“, – pasakojo Džiugas.
Du universitetai – dvi skirtingos studijų aplinkos
Džiugas Petruškevičius pabrėžė, jog Liuveno Katalikiškajame universitete turi daug daugiau paskaitų nei turėjo prieš metus VDU. „Belgijoje nėra studijų dalykų suskirstymo pagal atskiras magistro studijų programas. Ten siekiama, jog studentai išmanytų pagrindines vadybines veiklas ir prie paskaitų ciklo galėtų pasirinkti tokius dalykus, kurie būtų naudingi ateityje.“, – aiškino magistrantūros dvigubo diplomo studijų studentas.
Dar vienas skirtumas – auditorijos. Lietuvoje jų dydis studijuojant magistrantūrą yra pakankamai mažas, o Katalikiškajame Liuveno universitete galima išvysti per pusšimtį sėdinčių studentų. Tad ir dėstytojų požiūris į kiekvieną tampa vienodas. Atsiskaitymų atžvilgiu, viskas yra šiek tiek kitaip. Viso semestro metu dažniausiai vyksta žodiniai atsiskaitymai, netgi per egzaminą, kurie tiesiogiai priklauso nuo dėstytojo. Taip pat vertinimo kriterijai tampa labai svarūs, norint gauti atitinkamą pažymį. „Pavyzdžiui, Vytauto Didžiojo universitete už teisingai parašytą atsakymą gaunamas vienas taškas. Tačiau Belgijoje, už kiekvieną neteisingai atsakytą klausimą yra nuimami taškai.“, – patirtimi dalinosi D. Petruškevičius.
Paskaitos dažniausiai yra vedamos žymių žmonių, kurie dirba Belgijos sostinėje. Pasak Džiugo, jam vieną paskaitų ciklą vedė Belgijos užsienio reikalų ministras Didier Reynders bei buvęs Briuselio vertybinių popierių biržos prezidentas (CEO) Bruno Colmant. Tai pat pašnekovas pridūrė, jog kiekvienos paskaitos metu studentai yra mokomi tvarumo (kūno, proto, dvasios), kurie padeda būti sėkmingu ne tik sau, bet ir organizacijai. „Kitu atveju, negalima šnekėti apie ekonominę naudą nuolat ignoruojant socialinius bei aplinkos veiksnius. Pacituosiu vienos profesorės ištartus žodžius – „be tvariai mąstančių žmonių, negali būti apie tvarumą galvojančių organizacijų“, – tvirtino Marketingo ir tarptautinės komercijos studentas.
Studijų nauda
Studijuojant tiek VDU, tiek Liuveno Katalikiškajame universitete gaunamas platesnis suvokimas apie vykstančias kitų šalių problemas ir tendencijas. Tad ir dvigubo diplomo studijos tampa puikia alternatyva pamatyti, kaip Belgijos universitete vyksta komandinis darbas tarp skirtingų tautybių studentų, kaip yra reaguojama į elementarius susitarimus dėl susitikimo laiko ar pasirinktos temos formuluotės. Studentai pabaigę dvigubo diplomo studijas grįžta galintys lengviau prisitaikyti prie nuolatos kintančių aplinkos sąlygų, dirbti tarp kultūriškai skirtingų žmonių bei numatyti kaip kultūriniai skirtumai paveikia organizacijos ar marketingo strategiją.
Baigdamas pokalbį pašnekovas visiems studentams palinkėjo nustoti baimintis dėl kalbos barjero ar galimų skolų. „Aš norėčiau paskatinti imtis veiksmų, nes po studijų mūsų laukia kitas, labiau gyvenimiškas ir kupinas rutinos etapas. Nepasakyčiau, kad jis bus kažkuo blogesnis, bet tiek pasirinkimo laisvės, kiek mes jos turime dabar, gali daugiau ir nebebūti“, – pastebėjimais dalinosi Džiugas Petruškevičius.
Daugiau apie dvigubo diplomo studijas galite rasti čia.