Į dabartinę veiklą atvedė vaikystės  žaidimai

Alumnės Gintarės teigimu, studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje buvo vienas iš gražiausių etapų.

„Nauji veidai, nauji žmonės, nauji potyriai, nauji studijuojami dalykai, viskas buvo nauja, nepatirta ir tuo pačiu taip įdomu, jog norėjosi nesustoti ir eiti tolimesniu akademiniu keliu. Šis laikotarpis buvo išskirtinis tuo, kad tai, buvo visa ko pradžių pradžia.“
    
Gintarė pasakoja, kad jos kelias į sveikatos mokslų sritį prasidėjo dar vaikystėje, kai vasarodama pas močiutę pamatė nemažą vaistų spintelę, pilną įvairiaspalvių dėžučių. Šių spalvingumas užbūrė, Gintarei, tuo metu dar mažai mergaitei, buvo tarsi atrastas saldus lobis.

„Močiutę kaskart įspėdavau, kad kai tik vaistus išgers, vaistų pakuočių neišmestų, o atiduotų man. Taip jų darėsi vis daugiau ir daugiau... Kai pakuočių prikaupiau į valias, pamaniau – kodėl negaliu pažaisti daktarės? Taip pamažu atsidariau savo įsivaizduojamą pirminės sveikatos priežiūros centrą, o pati buvau seselė, kuri rašydavo įsivaizduojamus vaistus, pildydavo įvairias slaugos dokumentacijas, ambulatorines korteles, „gydytojo“ paliepimu atlikdavo ir įvairias manipuliacijas – kraujo / šlapimo tyrimus, elektrokardiogramas, skiepijo ir t. t.. Tai buvo mano medicinos kelio pradžia“, – prisiminimais dalijasi G. Tupikaitė.

Kai sulaukė paauglystės, Gintarė sako pastebėjusi, kad savo dėmesį vis labiau pradėjo telkti į grožį ir estetiką, o mamos ir krikštamotės kosmetinės neišvengdavo jos ir jos mikliųjų pirščiukų.

„Blakstienų tušai, akių šešėliai, lūpdažiai ir nagų lakai – tai buvo viena ir didelė mano įsivaizduojama kosmetikos prekių parduotuvė, kurioje savo įsivaizduojamoms pirkėjoms parduodavau tai, ko joms labiausiai reikėdavo. Visa tai dabar prisiminus aplanko nostalgija, drauge persipynusi su šypsena, nes tai buvo „pirmoji individuali veikla pagal pažymą“. Laikui bėgant, pati pradėjau pastebėti, kad mane labai traukia grožis ir estetika, o artimoje aplinkoje turėjau pažįstamų, kurie jau tuomet kamuodavosi dėl jaunatvinių spuogų / aknės, kitų odos problemų, tad natūraliai man buvo įdomu, kas, kodėl ir kokie procesai gali sukelti įvairias veido problemas. Buvo didelis noras sužinoti, išmokti ir mokėti padėti kitam. Visa tai ir pastūmėjo mane į Kosmetologijos programą“, – pasakoja Gintarė.

Drąsiai priėmė sprendimą likti Šiauliuose
      
Pradėjus studijuoti Kosmetologiją, Gintarės slapčiausias noras buvo kuo greičiau pradėti dirbti pagal specialybę ir turėti dar daugiau žinių šioje nuolat kintančioje sferoje.

„Bet, žinoma, visam tam reikėjo laiko ir didelių pastangų. Besimokydama antrame kurse ėmiau dirbti kosmetikos prekių parduotuvėje, o laisvesniu nuo studijų metų vykdavau į įvairius seminarus būsimiems kosmetologams, parodas ir konferencijas – taip dar labiau plėčiau savo žinias, stiprinau įgūdžius, nuolat domėjausi, sėmiausi naudingos ir naujos informacijos. Dar trečiame kurse netikėtai sulaukiau ir darbo pasiūlymo iš savo veido priežiūros specialistės. Ir, be abejonės, sutikau, nes labai norėjau įgytas žinias pritaikyti praktiškai ir nesustoti. Taip žingsnelis po žingsnelio pradėjau kosmetologės kelią. Šiuo metu skaičiuoju jau penktuosius kosmetologės darbo metus“, – atskleidžia ŠVK alumnė.

Studijas Šiaulių valstybinėje kolegijoje Gintarė pasirinko neatsitiktinai.

„Visų pirma, laikė tai, kad Šiauliai yra miestas, kurį jau seniai pažįstu. Netoliese mano šeima, artimieji, draugai, pažįstami žmonės. Visa tai turėdama, drąsiai priėmiau sprendimą pasilikti ir mokytis čia, Šiauliuose. Visuomet galvodavau: pabandysiu pirmiau čia, o vėliau, jei reikės, visuomet spėsiu išvažiuoti ir į kitą miestą. Taip mano akademinis gyvenimas prasidėjo Šiauliuose.“

Pirmiausia Gintarė studijavo Kosmetologiją. Baigusi studijas ir dirbdama grožio salone, moteris save dažnai pagaudavo galvojant, jog dar norėtųsi tobulėti daugiau, vien kosmetologijos bus mažai...

„Ilgai nelaukusi, tais pačiais metais pateikiau prašymą studijuoti Bendrosios praktikos slaugos studijų programą. Šiuo pasirinkimu ypatingai džiaugiuosi iki šiol. Ir galiu drąsiai sakyti, kad atradau save!“ – džiaugsmingai kalba Gintarė.

Iki pat šios dienos moteris dirba dviejuose darbuose – privačioje medicinos įstaigoje ji yra bendrosios praktikos slaugytoja ir grožio salone teikia veido priežiūros paslaugas kaip kosmetologė.

„Dažnai visi klausia, o kodėl nepasilieki prie vieno darbo? Atsakymas paprastas: įdėta daug darbo ir pastangų, tad vieną iš jų taip lengva ranka numesti būtų labai sunku ir gaila. Be to, šios dvi specialybės labai viena kitą papildo. Nuoširdumas, empatiškumas, geranoriškumas, atjauta, tolerantiškumas, globėjiškumas ir meilė žmogui – tai pagrindinės savybės, kurios dirbant šiuos darbus ypatingai svarbios ir reikalingos“, – patirtimi dalijasi pašnekovė.
 
Tobulėjimui ribų nėra

G. Tupikaitė labai džiaugiasi, kad pasirinko sveikatos mokslų kelią, nes jame tobulėjimui ribų išties nėra. Ši sritis nuolat keičiasi ir nestovi vietoje. Dar praeitais metais, pabaigusi slaugos studijas kolegijoje, tų pačių metų rudenį Gintarė nutarė tęsti mokslus sveikatos mokslų magistrantūroje. O šie naujieji mokslo metai rudenį dovanos dar vieną naują patirtį akademinėje bendruomenėje – moteris pradės dėstytojauti.

Paklausta, kokias svarbiausias pamokas išsinešė iš kolegijos, Gintarė užtikrinta:

„Pirmiausia labai svarbu suprasti, kad niekas nieko ant lėkštutės nepadės, teks įdėti itin daug darbo, laiko, pastangų. Didžiausia pamoka, kurią išsinešiau iš kolegijos, yra tokia: niekada nenustok mokytis ir tobulėti! Būtent tai mane motyvuoja iki šiol! Kolegijoje įgavau itin daug patirties ir praktikos, pačius geriausius pagrindus, už kuriuos esu dėkinga iki šiol. Kompetentingi dėstytojai, inovatyviomis technologijomis grįstos praktikos (naujausia aparatūra / įranga, gyvybines funkcijas imituojantys manekenai, žaizdų muliažai ir kt.), naujausia mokslinė informacija, suteikiama paskaitų metu, galimybės studijuoti ir tuo pat metu dirbti, nuoširdi ir profesionali kolegijos bendruomenė…“

Svarbiausia – klausyti savo širdies!

Sveikatos mokslų studijos, Gintarės nuomone, tinka žmonėms, kurie savo savybių bagaže įžvelgia empatiją, globėjiškumą, nuoširdumą, atsakingumą, kantrybę, atjautą, moka ir nori komunikuoti / bendradarbiauti, yra emociškai stiprios asmenybės. Svarbiausia čia – meilė ir dėmesys žmogui.

Kokią profesiją rinktis? Kaip apsispręsti dėl savo ateities, pasirinkimų, studijų? Panašūs klausimai dabar sukasi ne vieno moksleivio galvoje. Gintarė sako, kad šie klausimai nesvetimi kiekvienam jaunam žmogui, besirenkančiam gyvenimo kelią. Panašius svarstymus teko pereiti ir jai pačiai. Pašnekovė neslepia, kad jų buvo ne vienas.

„Tačiau šiandien, kai esu baigusi jau dvi skirtingas bakalauro studijų programas ir studijuoju magistrantūroje, galiu drąsiai teigti: rinkdamiesi studijas ir ieškodami savęs, klausykite tik savo širdies. Kiekvienas einame savo keliu, kiekvieno iš mūsų kelias yra skirtingas. Tad klausykite vidinio AŠ ir darykite taip, kaip nori Jūsų širdis!  Baigdama pokalbį norėčiau nuoširdžiai padėkoti savo abiejų studijų programų dėstytojams, kurie suteikė neaprėpiamus klodus žinių ir praktikos. O didžiausią padėką ir AČIŪ noriu skirti mane į gyvenimą išleidusiems tėveliams, artimiausiems šeimos nariams, kurie palaikė ir skatino, motyvavo ir padėjo, tikėjo ir tiki manimi iki šiol. Tai didžiausia mano motyvacija!“ – jautriai apibendrina mintis Gintarė Tupikaitė, Šiaulių valstybinės kolegijos alumnė.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!

Domina studijos Šiaulių valstybinėje kolegijoje? Susisiekime jau dabar! Stojančiuosius konsultuojame telefonu  8 615 97 114, el. paštu priemimas@svako.lt arba Kolegijos centriniuose rūmuose (Aušros al. 40, 212 kab., Šiauliai).

Siekiantiems aukštojo išsilavinimo šiemet siūlome net 22 studijų programas sveikatos, socialinių, informatikos, inžinerijos mokslų bei verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupėse.

www.svako.lt