Andra sako, kad studijos buvo vienas iš ryškiausių gyvenimo etapų – jei atsuktų laiką atgal, įsitikinusi, kad sprendimo studijuoti Šiauliuose, savame krašte, nekeistų. Pašnekovė didžiuojasi, kad buvo ir visuomet bus mūsų bendruomenės dalimi.

„Esu kūrybiškos sielos žmogus, užsispyrusi, todėl gana lengva kryptingai siekti užsibrėžto tikslo. Empatiška, todėl turiu didelį norą padėti žmonėms“, – trumpai save pristato pašnekovė.

Šiaulių valstybinėje kolegijoje Andra Ivaniuščenko baigė Kineziterapijos studijas.  

„Tai vienas iš ryškiausių mano gyvenimo etapų. Patirtis aukštojoje mokykloje buvo įdomi: nauja aplinka, nauji žmonės, kolegos ir dėstytojai. Džiaugiuosi, kad pasirinkau Kineziterapijos studijas ir nusprendžiau studijuoti savame krašte. Jei kas leistų rinktis iš naujo kur ir kokią kryptį studijuoti, mano pasirinkimas būtų toks pat. Ryškiausiai prisimenu paskaitų įvairovę, įdomią įtraukiančią medžiagą, kuri paskatino toliau mokytis ir domėtis šia profesija. Taip pat vienas iš prisiminimų – mūsų grupės (KNZ18) bendrakursių vienybė: visada vienas kitam padėdavome ir niekada neatsukdavome nugaros. Na, ir, žinoma, niekada neužmiršiu paties bakalauro darbo rašymo ir gynimo, kuris sunaikino ne vieną nervų ląstelę (juokiasi), tačiau galų gale suteikė labai daug džiaugsmo. Tikrai neapsakomas jausmas, kai supranti, kad tu sugebėjai jį parašyti, su pasididžiavimu atspausdintą pateiki komisijai ir apsigini. Dėl šio prisiminimo tik galiu padėkoti sau ir didelę padėką skirti bakalauro darbo vadovui lektoriui Dovydui Gedrimui, kuris tikrai įdėjo didelį indėlį į tai ir turbūt kaip ir aš paaukojo ne vieną  nervų ląstelę“, – prisiminimais dalijasi Andra.

Pašnekovė pasakoja, kad stengėsi būti aktyvi studentė.

„Dalyvaudavau kolegijos rengiamose veiklose ir užsiėmimuose. Dabar galvoju, kad galėjau būti ir aktyvesnė, tačiau tuo metu buvau labiau pasinėrusi į studijas, siekiau maksimumo.“

Andra Ivaniuščenko – šiaulietė, mokėsi Stasio Šalkauskio gimnazijoje.

„Didžiuojuosi, kad esu baigusi Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnaziją ir priklausau jos bendruomenei. Tą patį galėčiau pasakyti ir apie Šiaulių valstybinę kolegiją“, – sako ŠVK alumnė.

Andros gyvenime šiuo metu svarbią vietą užima sportas.

„Esu išbandžiusi plaukimą, tačiau tai truko tik metus. Kodėl nutraukiau, net pati negaliu pasakyti. Taip pat esu išbandžiusi ir prancūzų kamuolių sporto šaką. Petankė, kuri užima svarbią vietą mano širdyje, žavi ne vien savo atsiradimo istorija, bet ir šios sporto šakos Lietuvoje tobulėjimu ir klestėjimu. Tai veda mane į priekį. Galiu pasidžiaugti, kad šiuo sportu užsiimu jau 7 metus. Teko garbė atstovauti Lietuvai tiek Pasaulio, tiek Europos čempionatuose. Taip pat galiu pasidžiaugti, kad Lietuvos rinktinė pagaliau turi komandoje ir kineziterapeutą. Tuo jau anksčiau galėjo pasigirti Prancūzijos, Danijos, Italijos ir daugelis kitų rinktinių.“

Petankė, pasak Andros, tai ne vien žaidimas ar sportas, tai susitikimas su klubiečiais, entuziastais iš kitų miestų, kurie tau tampa kaip šeima. Kiekvieną kartą juos pamačius aikštelėje siela dainuoja, jautiesi kaip naujai gimęs.

„Žinoma, yra ir azarto, noro laimėti, parodyti, ką sugebi, parodyti, koks esi patobulėjęs. Šis sportas tinka visiems, jį gali išbandyti kas tik nori, nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinių galimybių. Šis sportas yra unikalus tuo, kad jį gali žaisti ir žmogus, kuris yra prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio.“

Norinčius išbandyti petankę Andra kviečia ateiti trečiadieniais 18 val. prie Talkšos ežero į petankės aikštyną. ŠVK alumnė sako, kad mielai vestų ir petankės treniruotę kolegijoje, gal net ir turnyrą pavyktų suorganizuoti. Alumnė įsitikinusi, kad šiokia tokia konkurencija yra labai sveika bendruomenei.  

Galbūt kada ateityje sportas užims ir dar didesnę vietą Andros kasdienybėje.

„Ateityje tikiuosi susieti savo ateitį su sportu. Aš žiūriu į tai su plačia perspektyva, kaip žaidėja, kineziterapeutė ir gal ateityje kaip trenerė.“

Žmogui, kuris kaip tik šią vasarą svarsto, kokias studijas rinktis, Andra pataria nebijoti suklysti.  

„Svarbu išsikelti tam tikrus klausimus, pavyzdžiui, ar aš savo ateitį susiesiu su profesija, kurią pasirinkau? Ar aš jausiuosi tvirtai pasirinkęs šią studijų programą? Ar aš studijuodamas tuo mėgausiuos? Šiuos klausimus pati sau kėliau, kai rinkausi studijų programą. Taip pasirinkau būtent Kineziterapiją. Linkiu kiekvienam pasirinkti tai, ko jie iš tikrųjų nori, geidžia ir pasimėgauti, nes tai įvyksta tik vieną kartą gyvenime!“ –  sako Andra Ivaniuščenko, Šiaulių valstybinės kolegijos alumnė.