Alina – kūrybiška, sportiška, aktyvi

Jeigu reikėtų šią Šiaulių valstybinės kolegijos studentę pristatyti trumpai, tai atrodytų maždaug taip: Alina mėgsta kurti, ateityje planuoja įrašyti savos kūrybos dainą, taip pat norėtų parašyti knygą. Gerai žaidžia šachmatais. Mėgsta ekstremalų sportą. Pabandykim sužinoti daugiau?

Kaip pasakoja Alina, baigusi gimnaziją ji svajojo apie mokslus Policijos mokykloje arba Karo akademijoje tačiau, kad labiau suprastų, kaip ten verda gyvenimas, nusprendė atlikti savanorišką karo tarnybą „Dragūnų“ batalione Klaipėdoje.

„Tarnaudama pradėjau svarstyti apie kineziterapijos studijas, nes didžiąją gyvenimo dalį esu atidavusi sportui. Man būdavo įdomu, kaip dirba mūsų raumenynas, kodėl gali skaudėti kelią ar petį, kas vyksta žmogaus organizme, kai jis juda. Baigusi tarnybą galutinai nusprendžiau, kad kineziterapija man arti širdies todėl ir įstojau į Šiaulių valstybinę kolegiją. Kiti planai kol kas liko tik mintyse“.

Pomėgiai užgrūdino

Alina atskleidė, kad sprendimą tarnauti lėmė tai, kad ji norėjo išbandyti tikrąjį karišką gyvenimą. Apsisprendimas buvo greitas, nes jau ilgą laiką apie tai svarstė ir labai norėjo.

„Šis laikotarpis mane labiau subrandino, leido pajusti, kas yra šaltis, bemiegės naktys, didelis nuovargis, nutrintos kojos, bet dėl iššūkių aš tapau tvirtesnė, labiau pažinau save, suaugau, atradau pasitikėjimą savimi“.

Tarp Alinos pomėgių ir veiklų taip pat rikiuojasi plaukimas, Šaulių sąjunga, Wing Tsun KungFu kovos menai…

„Plaukimą lankiau nuo 4 klasės. Treniruodamasi labai sustiprėjau ir susipažinau su sportininko rutina, dalyvaudavau varžybose, siekiau aukštų rezultatų, labai pamėgau vandenį. Prasidėjus rimtesniems mokslams plaukimą teko mesti dėl laiko stokos. Šaulių sąjunga mano gyvenime atsirado tada, kai būdama 16 metų labai norėjau bandyti įveikti Karo akademijai reikalingą profesinio tinkamumo testą. Mama patarė neskubėti, iš pradžių įstoti į Šaulių sąjungą. Ten esu jau ilgą laiką, iš arti susipažinau su karišku gyvenimu, disciplina, šaudymo pagrindais ir išgyvenimo pamokomis, puikiai jaučiuosi būdama gamtoje. Teko vadovauti stovyklose ir mokyti vaikus kariško meno.

Baltijos Wing Tsun KungFu kovos menų asociaciją atradau tiesiog naršydama internete ir ieškodama savigynos kursų. Šis unikalus ir be galo išskirtinis kinų kovos menas suteikė man galimybę fiziškai ir emociškai sustiprėti. Taip pat iš arti susipažinau su kinų kultūra, aukščiausiais kung fu meistrais, teko garbė dalyvauti aukščiausiojo meistro seminare ir laikyti meistriškumo egzaminus. Baigusi užsiimti plaukimu ir kung fu atradau bėgimą, tai tapo lyg vaistas nuo visų problemų. Teko dalyvauti Vilniaus pusmaratonyje – sėkmingai nubėgau 21 kilometrą. Ateityje labai norėčiau dalyvauti „Ironman“ triatlone“, – mintimis apie išskirtinius pomėgius dalijasi ŠVK Kineziterapijos studentė.

Svajoja apie darbą su sportininkais

Kineziterapijos studijas Alina sako pasirinkusi todėl, kad jai įdomu, kaip veikia mūsų kūnas, kodėl ir kaip jis juda, taip pat labai nori padėti žmonėms pasiekti visavertišką gyvenimą ir gyventi be skausmų.

„Šiai dienai manau, kad ateityje norėčiau dirbti su sportininkais, bėgikais. Padėti jiems sustiprėti po įvairių traumų, stebėti, kaip veikia vienoks ar kitoks fizinis krūvis, kaip gerėja rezultatai“.

Apibendrindama pirmuosius studijų metus, Alina sako, kad  įspūdžiai tikrai puikūs:

„Labai džiaugiuosi, kad studijuoju būtent čia. Kartais pasidaro keista, kai pagalvoju, kad jau esu studentė, bet aš labai patenkinta studijomis, kursiokais ir dėstytojais. Taip pat esu Studentų atstovybės narė, kolektyvas ten be galo draugiškas ir nuoširdus.  Atmosfera čia tiesiog puiki!“

Priėmimas į Šiaulių valstybinės kolegijos siūlomas programas jau vyksta! Stojančiuosius kviečiame konsultuotis telefonu 8 615 97 114 arba el. paštu priemimas@svako.lt.

ŠVK – asmenybę auginančios patirtys!