Šiais laikais vienas iš didžiausių iššūkių pramonėje – gamybos procesų automatizavimas ir robotizavimas. Gamybininkai susiduria ne tik su šių dviejų procesų įgyvendinimo sunkumais, bet ir su automatikos bei robotikos aptarnavimu ir priežiūra. Į Lietuvą atėjus pasaulinės pramonės gigantams (Continental, Hollister ir pan.) bei plečiantis Lietuvos kapitalo gamybos įmonėms vis garsiau kalbama, kad specialistų, tuo pat metu išmanančių kelias inžinierines sritis, trūksta ir jų poreikis yra labai didelis. Didžioji dalis įmonių kreipiasi į aukštojo ir profesinio mokymo įstaigas ieškodami būtent mechatronikų, nes puikiai supranta, kad toks specialistas geba ne tik aptarnauti mechaninę bei elektrinę automatinės linijos dalį, bet ir kitas jos dalis – pneumatines ir hidraulines sistemas, valdiklius, elektronikos komponentus ir kt.

     Lietuvoje yra kelios aukštosios mokyklos, rengiančios mechatronikus, bet mokymasis užtrunka mažiausiai keturis metus, o gamybininkai tiek laukti negali, todėl dažnai kreipiasi į profesines mokyklas, kurios irgi rengia mechatronikus ir sudaro galimybę mokytis pameistrystės būdu bei atlikti praktiką didžiausiose Lietuvos gamybos įmonėse. Mechatronikos srities profesijos mokytojai pabrėžia, kad universalumas šioje srityje yra didelis privalumas, garantuojantis darbo vietą bet kurioje pramonės įmonėje.

     Atnaujinta automatinių sistemų mechatroniko profesinė mokymo programa trunka pusantrų metų ir apima svarbiausias inžinierines sritis reikalingas pramonėje – elektropneumatika, elektrohidraulika, programuojamų automatikos įrenginių montavimas, programavimas ir techninė priežiūra, automatinių gamybos sistemų pavarų ir mechanizmų remontas ir techninė priežiūra, elektrinių komutacinių ir elektroninių įrenginių  ir variklių montavimas ir techninė priežiūra ir papildomi moduliai pasirinktinai – mobiliųjų robotų montavimas ir programavimas, technologinių procesų valdymo įrenginių montavimas ir priežiūra, automatinių sistemų duomenų tinklų konfigūravimas ir diagnostika.

     VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras jau septynerius metus rengia mechatronikus. Mokykloje, įrengtoje automatinio valdymo mokymo klasėje yra visos priemonės reikalingos šios profesijos mokymui. Baigę šią profesiją mokiniai įsidarbina gamybos įmonėse ir kopia karjeros laiptais užsitikrinę stabilų ir gerai mokamą atlyginimą.

     VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras kviečia jaunuolius, ką tik baigusius mokyklą ar jau turinčius vidurinį išsilavinimą, rinktis būtent mechatroniko profesiją šiuolaikiškai įrengtoje mokymo erdvėje su galimybe stažuotis užsienyje bei atlikti praktiką didžiausiuose Lietuvos gamybos įmonėse.

     Jaunime,  nepramiegok savo ateities. Mes laukiame Jūsų !!!!

 

Profesijos mokytoja

Žana Kaminskienė