Dvejus metus brandinta idėja

„Prieš ketverius metus pradėjęs sportuoti su broliu, ėmiau svarstyti, kodėl Kaunas neturi savo bėgimo šventės, kuo gali pasigirti visi didieji Europos miestai, kasmet organizuojantys bent po vieną didelį bėgimą, dažniausiai maratoną. Tai pasirodė itin keista, tad būtent tada pradėjau galvoti apie tokio renginio Kaunui organizavimą“, – pasakoja Algirdas. Šia idėja pasidalinęs su keletu bendraminčių, jaunas vaikinas sulaukė didelio kartu sportuojančių draugų palaikymo, nes tokia idėja sukosi ne vieno galvoje. „Dabar „Kauno maratoną“ intensyviai organizuoja 5-6 žmonių iniciatyvinė grupė, kurios didžioji dalis – profesionalūs sportininkai, savo sričių specialistai. Per renginį prie iniciatyvos prisijungs dar per 60 savanorių. Turiu pripažinti, kad būtent sportininkai ir yra labiausiai motyvuoti, nors visi mes dirbame savanoriškais pagrindais, mus skatina idėja“, – neslepia VU KHF Verslo ekonomikos ir vadybos katedros doktorantas. Pirmą kartą organizuojamą  maratoną planuojama atkartoti kasmet. Jam suteiktas tarptautinio renginio statusas.

Daug laiko ir kantrybės reikalaujanti iniciatyva žada sukviesti sportininkus ir sporto mėgėjus, kurie, pasirinkę vieną iš kelių jiems priimtiniausių distancijų, galės varžytis 10,548 kilometrų, pusės maratono (21,097 km) ar pilno maratono (41,195 km) bėgimuose. Visiems bėgikams bus įteikti rėmėjų prizai, atminimo medaliai, o dalyvių numeriuose įmontuotos mikroschemos fiksuos kiekvieno jų bėgimo laiką, kurį vėliau bus galima pamatyti interneto svetainėje. Tuo pačiu metu organizuojamas estafetinis 4x10,578 km komandinis bėgimas, šeimos bėgimai (1,2 km ir 3,6 km).

Sporto šventė miestui

Į „Kauno maratoną“ jau užsiregistravo beveik pusantro tūkstančio dalyvių. Renginio dieną organizatoriai tikisi sulaukti per du tūkstančius sporto entuziastų ir kuo daugiau žiūrovų. Tarptautinio sporto renginio statusą įgijusiame maratone bėgs 30 dalyvių iš Švedijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos ir net tolimųjų Jungtinių Amerikos Vastijų bei Meksikos. „Itin aktyviai registruojamasi komandinės estafetės bėgimui. Jau dabar turime apie 50 komandų, iš jų daugiausia politikų, tačiau yra nemažai verslininkų, universitetų atstovų ar tiesiog draugų kompanijų“, – pasakoja A. Pukis.

Jau po savaitės vyksiančiame renginyje Algirdas žada ir pramogų žiūrovams. „Norime, kad į Kauno Nemuno salą tą sekmadienį ateitų kuo daugiau žmonių, kad jie pajustų, jog tai ne vien bėgimas, o šventė visam miestui“, – entuziazmo nestokoja „Kauno maratono klubo“ direktorius. Susirinkusiems ten visą dieną koncertuos Linas Adomaitis, Pushas bei savo kelią dar tik pradedantys jauni atlikėjai ir muzikos grupės. Veiks sporto mugė, kurioje bus galima įsigyti suvenyrų, pabendrauti su sportininkais, specialistai konsultuos įvairios fizinės veiklos klausimais, bus galima išsimatuoti plaučių tūrį, sužinoti kūno masės indeksą.

Maratonui startą duos renginio globėjas Virgilijus Alekna, kartu su kauniečiais ir miesto svečiais bėgti ketina ir olimpietė Rasa Drazdauskaitė.

Sveiko sporto pamokos kauniečiams

Pasak Algirdo, „Kauno maratonas“ toli gražu neprasideda ir nesibaigia sulig birželio 9 diena. Pasiruošimo darbai pradėti prieš porą metų. Nuo balandžio pabaigos klubas organizuoja viešas treniruotes, kuriose tris kartus per savaitę mokomasi sveikai sportuoti. Profesionali trenerė, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidinių dalyvė, maratono bėgikė Inga Jodeškienė nuolat pataria, paaiškina ir dalinasi asmenine patirtimi, atskleidžia, kaip reikia bėgioti, pernelyg greitai nenuvarginti širdies ar kitų raumenų ir jausti malonumą. Tai, kad kaskart į šias treniruotes susirenka per 100 žmonių, pasak pačios trenerės, rodo tokio pobūdžio veiklos svarbą, gerėjantį požiūrį  į sveiką gyvenimo būdą.

Penkerius metus intensyviai sportuojantis Algirdas prisipažino įvairių distancijų bėgimo varžybose dalyvaująs 1-2 kartus per mėnesį. „Maratoną bėgau dar tik du kartus, Vilniuje ir Paryžiuje, tačiau prieš tai jau įveikiau 8-10 pusmaratonių, nuolat dalyvauju mažesnių distancijų bėgimuose“, – apie malonia rutina tapusį sportą pasakoja „Kauno maratono“ sumanytojas. Pasak pašnekovo, toks gyvenimo būdas žmogų turtina visapusiškai. „Sportas suteikia jėgų, energijos, taip pat, tai – geros nuotaikos užkratas. Galų gale, sportuojantis žmogus yra sveikesnis, lengviau atsisako žalingų įpročių. Svarbiausia, sportuoti sveikai ir nekenkti sau. Be abejo, jei niekada iki tol nebėgiojęs iš karto bandysi įveikti visą maratoną, pasekmės gali būti skaudžios, tačiau lėtai pradėjus nuo mažų atstumų, sustiprėja kūnas, gerėja medžiagų apykaita, dirba raumenys “, – tikina sporto entuziastas. Algirdas tikisi, kad šiuo metu itin populiarėjantis maratono bėgimas taps neatsiejama Kauno miesto dalimi.

---

Birželio 9 d. „Kauno maratone“ žada dalyvauti ir dalis VU KHF bendruomenės, o visus dalyvius universiteto prieigose sveikins fakulteto pelėdžiukas ir entuziazmo nestokojantys studentai.