Projekto idėja – „paskutinės minutės“ pasiūlymai

Projekto sumanytojai įgyvendino realią verslo idėją į svetainę internete kurortas.lt įdiegė „paskutinės minutės“ pasiūlymų sistemą, kurioje apgyvendinimo, maitinimo, pramogų teikėjai siūlo savo paslaugas tam tikromis dienomis už mažesnę kainą. Studentai sukūrė zoną, kurioje paslaugų teikėjai, užsiregistravę kurortas.lt puslapyje, gali talpinti savo „paskutinės minutės“ pasiūlymus. Jų vartotojai gali iš anksto užsirezervuoti „online“ ir sumokėję mokestį užsitikrinti, kad ši vieta (ar kita paslauga) bus užsakyta jiems. Taip pat vartotojai gali užsiprenumeruoti naujienlaiškį, kuris leis greitai sužinoti apie naujus pasiūlymus.

Studentų sugalvota sistema jau suprogramuota ir artimiausiu metu bus pradėta eksploatuoti. Jau dabar www.kurortas.lt galima  užsisakyti naujienlaiškius, o socialiniame tinkle veikia šios komandos sukurtas fanų puslapis: http://www.facebook.com/kurortas.lt.

Po šio projekto VU KHF ketvirto kurso studentai Karolis Vrubliauskas ir Justinas Janulevičius pakviesti atlikti praktiką UAB „Esperonus“, o Rita Leilionaitė pradėjo dirbti įmonės biuro ir projektų vadybininke.

 

Studentiškas projektas naudingas visiems

Į studentų verslumo konkurso„Demola Vilnius“ finalą atrinkto projekto „Patikimas atostogų gidas: informacinis turizmo kurortuose portalas” (Kurortas.lt) partneris UAB „Esperonus“. Jam užsakius ir padedant, studentai sukūrė interneto portalą kurortas.lt, kuriame Lietuvoje apgyvendinimo paslaugas siūlančios įmonės ir privatūs asmenys gali teikti paskutinės minutės pasiūlymus. Portalas jau veikia ir apima pagrindinius turizmo objektus keturiuose Lietuvos kurortuose: Palangoje, Neringoje, Birštone ir Druskininkuose. Projektas kol kas nėra komercializuotas ir neneša pajamų. Tinklalapyje siūlomos paslaugos yra nemokamos.

Verslumą turnyre vertino profesionalai

„Demola Vilnius“ projektai yra skirti technologijų ir inžinerijos, verslo, rinkodaros, socialinių mokslų, dizaino ir kitiems studentams, kuriems įdomu kurtis produktus, skirtus praktinių problemų sprendimui. Dalyviai įgyvendina realias verslo idėjas, jiems padeda jas pateikusių bendrovių atstovai, o vertinime dalyvauja tokie verslo lyderiai, kaip Ilja Laurs – „GetJar“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas.

Projekto komandoje buvo 4 nariai: trys VU KHF studentai (R.Leilionaitė, K.Vrubliauskas, J. Janulevičius) ir Rūta Dapkūnaitė (KTU, vadybos ir verslo administravimo bakalaurė). Jiems talkino mentorius, UAB „Esperonus“ įmonės vadovas Kęstutis Urbonas, ir fasilitatorius Andrius Plečkaitis iš „Infobalt“ asociacijos, atstovaujančios nacionaliniam informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriui.

„Beveik pusmetį kurdami projektą ne tik panaudojome universitete gautas žinias, bet ir įgijome labai daug patirties, įvairiausių įspūdžių. Buvo labai įdomu bendrauti su įmonių vadovais, kurie tikrai domisi studentų darbais. Smagu, kad verslo žmonės suvokia ir vertina studentų idėjas,“  pasakoja kultūros vadybininkė Rita Leilionaitė.

Konkurse dalyvavo 15 komandų, kurių parengti projektai, jo rengėjų vertinimu, turi potencialo tapti rimtais verslais. Visi projektų prisistatymai buvo paruošti pagal NABC prezentaciją (angl. need, approach, benefit, competition). Į finalą komisija, kurioje  dirbo „GetJar“ vadovas I. Laurs, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius K. Kaikaris, LR Ūkio ministerijos smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorius M. Danys ir „Demola Network“ vadovas V. Kairamo, atrinko 5 komandas.