„Žirklionio“ nariai atkakliai tvirtina, kad juos draugėn maždaug prieš ketverius metus subūrė paslaptinga ir fatališka jėga — meilė rašytiniam žodžiui, literatūrai. Todėl kiekvienas susitikimas kelia džiugesį, augina jausmą, kad esi tikrų, nuoširdžių draugų būryje, įkvepia ir skatina tobulėti.

Labiausiai jaunųjų kūrėjų būrelio nariai džiaugiasi tuo, kad jame susiburia ne tik filologiją, bet ir kitus mokslus kremtantys studentai. Todėl susitikimai niekada nevirsta snobiškomis ir nuobodžiomis diskusijomis. Priešingai — laiko žirklioniečiai nuobodžiai nešvaisto. Jie susitinka ne tik tarp fakulteto sienų, bet ir kartu važiuoja į įvairius literatūros renginius, festivalius, pavyzdžiui, į garsųjį Poetinį Druskininkų rudenį, Poezijos pavasarį, Knygų mugę ar pan. Tokios išvykos jau tampa smagiomis tradicijomis. O naujos pažintys su mėgstamais rašytojais, kūrėjais ir kritikais, galimybė „iš arti“ patirti jų kūrybą — tik dar vienas žirklioniškas privalumas.

Svarbiausia jaunųjų kūrėjų būrelyje — drąsa ir noras laisvai, sąmoningai ir kritiškai mąstyti, bendrauti ir gyventi. Bei, žinoma, meilė knygoms. Ji suvienija net pačius skirtingiausius žmones, leidžia jiems dalintis vizijomis, idėjomis ir kūryba. Įvairios unikalios gyvenimiškos ir studijų patirtys leidžia atviriau pažvelgti ne tik į literatūrą, bet ir į kultūrą apskritai. Todėl, pasak senbuvių, būrelyje visada laukiami žmonės, dievinantys pačią įvairiausią kūrybą, meną ir laisvą mintį.

Pirmieji literatų būrelio susitikimai buvo skirti savos kūrybos skaitymui. Jaunieji kūrybininkai deklamavo pačių rašytas eiles, citavo noveles, prozos ištraukas, dalijosi draugiškais įspūdžiais, komentarais ir patarimais. Šiandien šios diskusijos ir pokalbiai jau yra išaugę į kritikos bandymus. Jaunuoliai skaito juos sudominusią šiuolaikinę lietuvių literatūrą, naujausius kūrinius ir drauge rašo recenzijas, atsiliepimus. Čia nebijoma su humoro jausmu pasižiūrėti į autoritetus, drąsiai reikšti savo nuomonę ir atvirai klausti. Dėl to dauguma diskusijų yra laukiamos ir publikuojamos įvairiuose kultūriniuose leidiniuose: „bernardinai.lt“, „kamane.lt“ ir kitur. Pasak „Žirklionio“ narių, tai — ne tik didelė garbė, bet ir puiki galimybė su daugybe žmonių dalintis įkvepiančia ir stebuklinga meilės literatūrai jėga. Ta pačia, kuri juos subūrė ir kuri kasdien atveria vis daugiau naujų durų.

Lina Staponaitė

VU KHF, Lietuvių literatūra, I k. magistrantė