Studijos atitiko asmenybę

Daugiau nei šešių metų patirtį projektų valdymo, rinkodaros bei viešųjų ryšių srityje Kotryna įgijo dirbdama verslo, ne pelno siekiančių ir valstybinių organizacijų sektoriuose. Iš jų beveik tris metus ji patirties sėmėsi Azijoje, o ir Lietuvoje taip pat daugiausiai teko dirbti su tarptautiniais projektais.

„Iniciatyvumas, ryžtas išeiti iš savo komforto zonos, noras veikti ir, žinoma, pozityvumas – būtent tokias asmenines savybes atsinešiau ir toliau ugdžiau įstojusi į Kultūros vadybą VU Kauno humanitariniame fakultete“, – šypsosi mergina. Dar mokykloje ji mėgo organizuoti įvairius renginius, bendrauti su kūrybiškais žmonėmis. Svarstydama, kokią specialybę pasirinkti, Kotryna prioritetą teikė būtent šiai sričiai. „Juk svarbiausia – mėgautis tuo, ką studijuoji ir dirbi!“, – įsitikinusi VU KHF absolventė.

Pasak merginos, iniciatyvūs grupės draugai ir užklasinę veiklą skatinantys dėstytojai sudarė puikias sąlygas veikti, kurti projektus ir ugdyti kiekvienam sėkmingam kultūros vadybininkui ar tiesiog versliam jaunuoliui svarbius gebėjimus – strateginį mąstymą, organizuotumą, laiko valdymą, lyderystę ir komunikabilumą. „Su ilgesiu prisimenu visus ketverius studijų metus: jie buvo nepakartojami, pilni su kolegom ir grupiokais „užsuktų“ kūrybiškų projektų, bemiegių naktų ruošiantis egzaminams ir daug veiksmo. Ši specialybė – subalansuota veiklos ištroškusiems jaunuoliams“, – šypsosi Kotryna.

Asmenybę ugdė savanoriška veikla

Pasak merginos, sėkmingiausiai iki šiol su projektais ir nuosavais verslais darbuojasi tie kurso draugai, kurie studijų metais nevengė padirbėti „už dyką“. „Griebkit visas savanorystės galimybes, prisijunkit prie jaunimo organizacijų, tarptautinių projektų, nes tai – jūsų raktas į sėkmingą karjerą ateityje“, – pataria mergina ir tvirtina, kad studentai, kurie motyvuotai įsitraukia į savanorišką veiklą ir be užmokesčio prisideda savo idėjomis bei energija, sukaupia neįkainojamos patirties, kurios iš studijas pabaigusių jaunuolių tikisi darbdaviai arba pareikalauja asmeninis verslas. „Dar pirmame kurse aktyviai įsitraukiau į tarptautinės jaunimo organizacijos AIESEC veiklą, taip pat dirbau su nepriklausoma teatro organizacija talkindama jiems mezgant tarptautinius ryšius. Teatralus pristatyti vykau į Suomiją, vėliau koordinavau jų pasirodymą Turkijoje. Aiškiai mačiau tokio užimtumo teikiamą naudą, galimybę ugdyti reikalingas kompetencijas ir įgūdžius. O kur dar šimtai naudingai užmegztų kontaktų!”, – patirtimi dalinasi veikli mergina.

Gera nuotaika ir optimizmu trykštanti studentė aktyvumo nestokojo ir universite. „Smagu, kad daug veiklos galimybių buvo ir pačiame universitete: galimybė prisidėti prie tarptautinių konferencijų, renginių studentams ir dėstytojams organizavimo. Su grupiokais prisijungėme ir prie miesto švenčių, tokių kaip Kauno Dienos, renginių įgyvendinimo“.

Azija suviliojo dukart

Baigusi studijas Kotryna metams išvyko AIESEC stažuotei į Malaiziją ir Kambodžą, kur tarptautiniame universitete Limkokwing University of Creative Technology dirbo rinkodaros koordinatore Baltijos šalims. „Patirties labai norėjau pasisemti užsienyje, pamatyti pasaulio, o Azija pasirodė kaip pats geriausias iššūkis. Ir nepasigailėjau! Įsimylėjau šį kontinentą dėl jo nuolat verdančio kultūrų katilo, nuostabių žmonių ir egzotiškos gamtos“. Po stažuotės grįžusi į Lietuvą ir čia metus koordinavusi kelis tarptautinius projektus, mergina vėl gavo pasiūlymą padirbėti Azijoje. Šį kartą finansiniu centru vadinamame Singapūre įsikūrusiame Azijos-Europos Fonde (ASEF).  „Atranką perėjau po kelių interviu. Žinau, kad buvo nemažai kandidatų, bet man pavyko. Dabar pajuokauju, kad pati Azija norėjo mane susigrąžinti“, – šypsosi ASEF viešųjų ryšių projektų koordinatore du metus dirbusi lietuvė. 1997 metais įkurtas ASEF įvairius projektus įgyvendina 46 Azijos ir Europos šalyse siekiant stiprinti ekonominius, kultūrinius ir intelektualinius šių kontinentų ryšius.

Naujų galimybių metas

Šiuo metu Kotryna vėl ieško naujų iššūkių, tik šį kartą – jau Lietuvoje. „Pasiilgau namų ir noriu prisidėti prie savo šalies gerovės, teigiamų pokyčių visuomenėje, patrauklios investicijoms ir turizmui Lietuvos įvaizdžio kūrimo“, – savo ketinimais ilgesniam laikui pasilikti tėvynėje dalinosi mergina.

Visiems savo ateitį ir studijas planuojantiems jaunuoliams Kotryna linki: „Nenustokit ieškoti savęs ir jus uždegančios veiklos, būkit atviri iššūkiams, galimybėms ir pasauliui!”