Entuziazmu trykštantis Amsterdamo universiteto Medijų studijų katedros profesorius į didžiausią fakulteto auditoriją vos sutilpusiems studentams, dėstytojams ir svečiams iš kitų universitetų pasakojo apie poetinę vaizdinę ir vaizdažodinę (multimodalinę) metaforą spausdintinėse reklamose ir karikatūrose, multimodalinių metaforų vartojimą televizijos reklamose ir filmuose. Savo tyrimo rezultatus ir hipotezes mokslininkas gausiai iliustravo šiuolaikinės reklamos, kino ir animacinių filmų pavydžiais, kurių kolekcija siekia net 3 tūkstančius egzempliorių. Paskutinę savo vizito dieną drauge su besidominčiais pilno metražo filmais mokslinės knygos „Multimodalinė metafora“ autorius gilinosi į konceptualiųjų metaforų „gėris yra šviesa“ ir „blogis yra tamsa“ diskursą, su gausia auditorija diskutavo apie konceptualiosios metaforos „gyvenimas yra kelionė“ pateikimą animaciniuose filmuose.

„Man patinka diskutuoti temomis, kurios patį itin domina. Jei matau, kad savo kalbomis sudominau ir studentus, jaučiu išties didelį malonumą. O lietuviška auditorija tam puikiausiai tinkanti – ji labai kultūringa ir tikrai smalsi. Išgirdau nemažai pamąstyti verčiančių klausimų, tad diskusijos buvo tikrai kokybiškos“, - apie savo vizitą VU Kauno humanitariniame fakultete šiltai atsiliepia svečias.

Seminarus ir profesoriaus vizitą organizavusios VU KHF Lietuvių filologijos katedros atstovai džiaugėsi renginio sėkme, studentų ir kitų aukštųjų mokyklų dėstytojų susidomėjimu. Be gausaus būrio VU KHF bendruomenės narių, profesoriaus Charles’o Forceville’io trijų dienų seminarų cikle dalyvavo kviestinių svečių iš Vilniaus, Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetų.