El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2024
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Panevėžio mokymo centras
Vilniaus universitetas
Kaip klasikinė literatūra gali padėti spręsti šiandienos problemas?
( )
Gyvenant nuolatinių technologinių pokyčių laikotarpiu, kuris iš esmės transformuoja gyvenimo būdą, mus supančią aplinką ir visuomenę, neretai atsigręžiama į pamatines vertybes, kurios padeda įveikti iškilusius egzistencinius klausimus bei dilemas.
Socialinio darbo specialistų poreikis liudija svarbius pokyčius visuomenėje
( )
Tyrimai rodo, kad didelė dalis žmonių, ypač – jaunesnioji karta, vis dažniau ieško prasmingo darbo, atidžiau vertina organizacijos darbo specifiką, atsižvelgia į tai, ar ji socialiai atsakinga. Daugeliu šių klausimų įvairiose įmonėse rūpinasi visuomenės problemoms neabejingi socialinio darbo specialistai ir jų poreikis tik auga.
Koks specialistas gali padėti išsaugoti verslą ekonominės krizės metu?
( )
Krizės akivaizdoje, kai jaučiamas ekonomikos sąstingis ir auga nedarbas, verslo, privačiam ir viešajam sektoriams dažnai kyla klausimas – kokie darbuotojai reikalingi norint išvengti nemalonių padarinių ir kaip efektyviai, optimaliomis sąlygomis suvaldyti esamą situaciją. Todėl atsiranda vis didesnis specialistų poreikis: jie gali suprasti ir tinkamai įvertinti įmonės finansinę situaciją, pateikti išvadas bei rekomendacijas ir taip padėti įmonei priimti geriausius krizės suvaldymo sprendimus.
Verslo studijos anglų kalba – užsienis Lietuvoje
( )
Atviras mąstymas, tarptautinė patirtis ir tarpkultūrinės žinios – privalomos savybės siekiant ambicingų ateities tikslų. Anglų kalbos mokėjimas taip pat yra kiekvieno perspektyvaus ir verslaus asmens būtinybė. Tačiau kur šių dalykų gali įgyti jaunas žmogus, norintis studijuoti Lietuvoje, bet kartu siekiantis studijų patirties užsienyje?
Matematikos studijos – kompleksiniai įgūdžiai ir galimybė rinktis
( )
Matematika ir matematikos taikymai – sritis, neretai klaidingai siejama tik su viena mokslo disciplina. Tačiau šiuolaikinėms technologijoms sparčiai tobulėjant itin svarbiu aspektu tampa tarpdiscipliniškumas, pavyzdžiui, vykdant tyrimus aviacijoje arba medicinoje. Čia ir daugelyje kitų sričių svarbų vaidmenį atlieka matematika, suteikianti ne tik kertinių žinių, bet ir kritinio, inovatyvaus mąstymo įgūdžių, o juos lavinti padeda studijos, vėliau atveriančios kelius karjerai įvairiose srityse.
Mikroorganizmai mums reikalingi taip pat, kaip ir mes jiems
( )
Mikrobiologijos pasauliu dar vaikystėje susižavėjęs Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro dėstytojas dr. Audrius Gegeckas sako, kad mikroorganizmų tyrinėjimai – ne tik be galo įdomi, bet ir labai perspektyvi sritis. Mokslininkas pasakoja apie tai, kas paskatino jį tapti mikrobiologu ir kur mikrobiologai gali įgyvendinti savo idėjas.
Studijas ragina rinktis ne tik savo galva, bet ir širdimi
( )
Medicina, odontologija ne vienerius metus stabiliai laikosi abiturientų geidžiamiausių studijų sąrašo viršuje. Geidžiamiausios šios studijos yra dėl to, kad turi konkrečią pritaikomąją vertę, suteikia absolventams šimtaprocentines įsidarbinimo galimybes. Tačiau, Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto dekano profesoriaus Algirdo Utkaus teigimu, abiturientai svajoja tapti ne tik medikais, bet ir farmacininkais, kineziterapeutais, slaugos ir visuomenės sveikatos specialistais.
Ar verslas be efektyvios komunikacijos gali būti sėkmingas?
( )
Komunikacija kiekviename versle – neišvengiamai reikalinga. Geri komunikacijos įgūdžiai praverčia teikiant pasiūlymus, dėstant sąlygas klientams, darbuotojams ar kitoms šalims, su kuriomis verslas susijęs, taip pat ir derybų metu. Efektyvi komunikacija – sudėtingas, bet labai svarbus žingsnis sėkmingo verslo link, o vidinė ir išorinė komunikacija yra neatsiejamos kiekvieno verslo dalys.
Artimieji Rytai priartėjo, tik ar dėl to reikia baimintis?
( )
Visuomenės apklausos rodo, kad mūsų šalyje retas išnuomotų savo būstą kitatikiui, o dažnam žodžiai „musulmonas“, „arabas“ ir „teroristas“ yra sinonimai. Ypač jautriai Lietuvoje reaguojama į musulmonišką pasaulį gaubiančius mitus.
Po studijų VU – tarptautinė karjera Azijos Silicio slėnyje
( )
Lietuva yra pratusi daugelyje sričių nusileisti išsivysčiusioms šalims, tačiau tik ne lazerinių technologijų srityje, kurioje pasauliui lietuvius pralenkti sunku. Lietuvos lazerininkų sukurta produkcija keliauja į tokias šalis kaip JAV, Vokietija, Kinija, Japonija.
VU mokslininkai stebina pasaulį – spausdina trimates keramines struktūras
( )
Verslumas nebėra vien tik verslo įmonių proregatyva, jis žengia ir į universitetus. Mokslininkai kuria startuolius ir taip komercina mokslinius tyrimus. Verslas, susidūręs su neišsprendžiama problema, ir mokslas, kurdamas inovacijas, dažnai susitinka ir dirba išvien. Apie vieną tokių susitikimų, taikomuosius tyrimus chemijos srityje, bendradarbiavimą su verslu ir netikėtus atradimus pasakoja Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas prof. Simas Šakirzanovas.
Tik motyvuoti pedagogai gali išugdyti savimi pasitikinčias asmenybes
( )
Jaunas vaikinas Ignas Gaižiūnas niekada neplanavo būti mokytoju, tik norėjo išbandyti save mokykloje ir studijuodamas Vilniaus universiteto (VU) fizikos magistrantūroje įsidarbino Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje. Jam taip patiko vaikų smalsumas ir galimybė prisidėti prie jaunosios kartos ugdymo, kad jis nusprendė tęsti pedagogo darbą.
Azijos studijos – globalios, tarpdiscipliniškos ir keičiančios mąstymą
( )
Kultūra, istorija, kalba, religinės tradicijos, literatūra – į visas šias ir dar daug kitų sričių gilinasi pasirinkusieji Azijos studijas, sako Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto mokslininkas dr. Deimantas Valančiūnas, Azijos studijų programų komiteto pirmininkas. D. Valančiūnas pasakoja apie tarpdisciplinines studijas Vilniaus universitete, kurios ne tik plečia mąstymą bei akiratį, bet ir leidžia pažinti kitą šalį nuotoliniu būdu.
VU alumnas T. Vencius: „Visi esame socialinės politikos veikėjai“
( )
Tautvydas Vencius – Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto socialinės politikos alumnas, dabar dirbantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Priėmimui į aukštąsias mokyklas prasidėjus, T. Vencius papasakojo apie darbą ministerijoje, studijas ir socialinės politikos iššūkius.
Kaip Vilniaus universiteto kultūros istorikai tyrinėja miestus ir modernybę
( )
„Kodėl ir kaip keičiasi skirtingų kartų požiūris į istorinę praeitį, kas yra atminties kultūra ir kaip galime suprasti mus supančią istorinę aplinką?“ – į šiuos klausimus gilinasi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė dr. Marija Drėmaitė drauge su Istorijos fakulteto studentais.
Puslapiai:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"