El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2024
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Panevėžio mokymo centras
Vilniaus universitetas
Chemijos egzaminui pasiruošk VU laboratorijose
( )
Birželio 5–18 d. moksleiviai chemijos brandos egzamino praktinei daliai kviečiami pasiruošti Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto (VU CHGF) laboratorijose. Tam skirtose pamokose dvyliktokai (gimnazijų IV klasių moksleiviai) bus supažindinami su pagrindinėmis chemijos sritimis – analize ir sinteze. Moksleiviai galės atlikti praktinius bandymus, naudodami moderniausias technologijas ir inovatyviausius tyrimų metodus.
Pokyčiai palies ne tik pedagogus, bet ir mokinius
( )
Lietuvos mokinių mokymosi rezultatai jau dešimtmetį negerėja, o naujausi tyrimai rodo, kad ketvirtadalis moksleivių nepasiekia bazinio žinių lygio. Ir nors aukštosios mokyklos kasmet išleidžia per tūkstantį naujų pedagogų, dirbti pagal šią specialybę pasirenka vos ketvirtadalis jų. Tuo tarpu mokyklose daugiau nei pusė mokytojų yra vyresni nei 50 metų.
Už kiek studentas gali pragyventi Vilniuje?
( )
Nors vyrauja nuomonė, kad pragyvenimas Vilniuje – išskirtinai brangus, todėl daugeliui studentų tiesiog neįkandamas, ekspertai tikina, kad toks įsitikinimas tėra mitas. Be abejonės, pragyvenimo sostinėje kaina priklauso nuo individualių studento poreikių ir įpročių, tačiau pagalbos ranką siekiant sutaupyti tiesia ir Vilniaus universitetas (VU), ir skirtingas nuolaidas studentams siūlančių programų kūrėjai. Pranešime spaudai klausiama, ar įmanoma studentui Vilniuje pragyventi pigiai?
Filologė dirba LRT: išmokau klausti, o ne žinoti
( )
Praėjusiais metais rusų filologijos bakalauro studijas baigusi Monika Juškevičiūtė sako, kad Vilniaus universitetą įsimylėjo vos tik įžengusi į kiemelius. Studijų metu mergina, rekomenduota dėstytojų, pasirinko atlikti praktiką Lietuvos radijo ir televizijos pusvalandinėje žinių laidoje rusų kalba, kur galiausiai ir pasiliko dirbti. Kas lėmė, kad po mokyklos Monika net nesvarstė kitų universitetų, kodėl nusprendė rinktis būtent rusų filologiją ir kaip filologė atsidūrė radijo žinių laidoje?
Perstoti į VU bus paprasčiau
( )
Gegužės 22 d. Vilniaus universiteto (VU) Senatas priėmė nutarimą, kuriuo palengvino sąlygas geriausiems studentams iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų pereiti studijuoti į VU.
Nesėkmės mokykloje baigėsi sėkminga karjera
( )
Pasaulyje pripažįstamo 38-erių mokslininko karjera prasidėjo Vilniaus universitete (VU) – čia jis baigė biochemijos bakalauro ir magistrantūros studijas. Doktorantūros studijas tęsęs Prancūzijos Strasbūro, o podoktorantūros stažuotę atlikęs Jungtinių Amerikos Valstijų Harvardo universitete, prieš šešerius metus grįžo ten, kur viskas prasidėjo – į VU.
Studentai Vilniuje be darbo nelieka
( )
Naujausiais Lietuvos darbo biržos duomenimis, Vilnius – daugiausia darbo vietų siūlantis miestas šalyje. Kadangi darbuotojų poreikis sostinėje didelis, tai ir siūlomas atlygis dažnu atveju didesnis nei kituose miestuose. Vilniaus universiteto (VU) atstovų ir žinomų darbdavių teigimu, tokia situacija ypač palanki mieste besimokantiems studentams: įvairius darbus jie susiranda lengvai ir ilgai netrukę.
Kaip pasiruošti valstybiniam chemijos egzaminui?
( )
Norint tinkamai pasiruošti egzaminui, nereikia mokytis visko iš eilės. Nacionalinio egzaminų centro tinklalapyje yra pateikta egzamino programa ir jos priedas, tad mokiniams tereikia pasižiūrėti veiklos sritis, kurios bus egzamine, ir pasiruošti labai tikslingai.
Maištaujantis paauglys tapo mokslininku
( )
Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto (VU CHGF) profesorius dr. Darius Juozas Jasaitis universitete dirba jau beveik tris dešimtmečius, priklauso ir VU alumnų draugijai. Šiaulietis pasakoja, kad dar besimokydamas savo gimtojo miesto mokykloje svajojo tapti teisininku arba mediku, tačiau svajonės keitėsi, o netikėtai atsiradusi galimybė studijuoti chemiją kardinaliai pakeitė likimą.
U. Neniškytė apie smegenis ir jų efektyvinimą
( )
Vilniaus universiteto (VU) ir advokatų kontoros GLIMSTEDT organizuojamų atvirų nemokamų paskaitų ciklo #LEAD paskutinė pavasario semestro paskaita buvo skirta neuromokslams. Į jų paslaptis minią klausytojų, susibūrusių VU Mažojoje auloje, lydėjo ir visuomenėje sklandančius mitus sklaidė charizmatiškoji VU Gyvybės mokslų centro neuromokslininkė, biochemijos mokslų daktarė Urtė Neniškytė.
VU ir užsienio mokslininkų žinios nesiskiria
( )
Vilniaus universiteto (VU) jaunasis tyrėjas, biochemikas Juozas Nainys atsisakė doktorantūros studijas ir savo karjerą tęsti viename geriausių universitetų pasaulyje – Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kolumbijos universitete. Lemiamą sprendimą sugrįžti į VU jis priėmė nesunkiai, kai tik suprato, kad su jo laboratorijos kolektyvu Lietuvoje dirbti yra gerokai maloniau nei su kolegomis amerikiečiais. Juolab, kad tuos pačius mokslinius tyrimus kokybiškai galima vykdyti tiek JAV, tiek Lietuvoje.
Mokslininkai iš Vakarų kuria proveržį Lietuvoje
( )
Treji metai bakalauro studijų vietoj ketverių. Vilniaus universitetas (VU) šiemet pristato pirmąją bakalauro studijų programą, kurios trukmė bus metais trumpesnė už įprastą. Garsius užsienio universitetus baigę ir juose dirbę lietuviai sukūrė Kiekybinės ekonomikos programą – jie tiki, kad studijos anglų kalba padės Lietuvoje užauginti pasaulinio lygio ekonomistų kartą.
Kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas 2018“
( )
Gegužės 12 d. vyko Vilniaus universiteto (VU) Konfucijaus instituto organizuojamas kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“, jau ketvirtąjį kartą suburiantis kinų kalbos ir kultūros studentus. Tačiau dar svarbiau, kad šiais metais konkursas buvo skirtas ne tik universitetų studentams, bet ir gimnazistams, kurie mokosi kinų kalbos. Pirmąjį kartą konkurse varžėsi kinų kalbos pagrindus įgiję gimnazistai iš VGTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Užupio gimnazijos, Klaipėdos „Ąžuol
Pradedami ruošti finansų technologijų specialistai
( )
Intensyvi blokų grandinės technologijos (blockchain) ir finansų technologijų (fintech) plėtra pastaraisiais metais lemia sparčiai augantį finansų technologijų specialistų poreikį. Privataus ir viešojo sektoriaus įmonės į šią sritį investuoja tiek žmogiškąjį, tiek finansinį kapitalą, aktyviai įsitraukti ragina ir finansų sistemą prižiūrinčios institucijos. Reaguojant į aukštos kvalifikacijos finansų technologijų specialistų poreikį šalyje, Vilniaus universiteto (VU) Kauno fakultete 2018 m. praded
VU – šalies aukštųjų mokyklų viršūnėje
( )
Vilniaus universitetas (VU) – geriausias Lietuvoje, penktus metus iš eilės patvirtina nacionalinis universitetų reitingas. Šiemet žurnalo „Reitingai“ sudarytame universitetų reitinge VU surinko 68,3 taško iš 100 galimų. Universitetas aukščiausiai įvertintas mokslo pasiekimų, gabiausių studentų skaičiaus bei studijų srityse.
Puslapiai:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"