Atnaujintoje kurstoti.lt konkursinio balo skaičiuoklėje galima realistiškai įvertinti, koks turi būti minimalus brandos egzamino rezultatas, norint įstoti į vieną ar kitą valstybės finansuojamą vietą bei studijuoti nemokamai.
Vidutinis praėjusių metų konkursinis balas
Pradžiai norėtumėme priminti, kad praėjusiais metais valstybės finansuojamų studijų vietų sutartis su universitetais pasirašiusiųjų vidutinis konkursinis balas siekė 6,81. Aukščiausią vidutinį konkursinį balą turėjo priimtieji į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Valstybės nefinansuojamose vietose studijuosiančiųjų vidutinis konkursinis balas siekė 5,12, jis aukščiausias Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Kodėl verta „pažaisti“ su skaičiuokle ir kokia yra nauda?
Jau dabar tikrai žinote, kokius brandos egzaminus laikysite. Dar neturite galutinių savo dvyliktos klasės metinių įverčių, tačiau juos taip pat galite preliminariai prognozuoti ar nuspėti. Būtent konkursinio balo skaičiuoklėje galima pabandyti „pažaisti“ ir pasiskaičiuoti konkursinį balą, prognozuojant būsimus egzaminų rezultatus – tiek optimistiškus, tiek ir pesimistiškus. Reikia atkreipti dėmesį, kad kurstoti.lt skaičiuoklė konkursinį balą skaičiuoja pagal 2018 m. priėmimo į universitetus ir kolegijas tvarką. Savo balą galima palyginti su pernykščiais
Tad kaip gi veikia ir ką skaičiuoja konkursinio balo skaičiuoklė?
Kairėje pagrindinio puslapio pusėje po pagrindine naujiena paspauskite raudoną mygtuką su užrašu „Konkursinio balo skaičiuoklė“.
Atsidarius skaičiuoklę suveskite prognozuojamus savo egzaminų rezultatus, pasirinkite studijų programą bei aukštąją mokyklą ir spragtelėkite ant išsirinktos studijų programos.
Pasirodys lentelė, kurioje bus nurodytas konkursinis balas, parodyta, iš kokių dalykų jis buvo suskaičiuotas, ir galima prognozė.
Jei atsakymas nuvylė – pabandykite padidinti prognozuojamus savo egzaminų rezultatus. Taip pamažu paaiškės, kiek mažiausiai reikėtų gauti iš kiekvieno egzamino, kad pasirinkta studijų programa taptų pasiekiama. Taip pat tai yra orientyras ir jei kalbėsime apie metinius pažymius, kurių reikia tam tikrose studijų programose. Galbūt tai bus jums priminimas, kad nereikėtų nuleisti dar rankų, kad galbūt galima vieną ar kitą balą šiek tiek kilstelti.
Konkursinį balas apskaičiuojamas tiksliai, atsižvelgiant ir įvertinant visus šių metų reikalavimus.
Galima „pasimatuoti“ įvairių programų balus
Jei jūsų gautas prognozuojamas konkursinis balas – vis tiek per mažas, kita išeitis tokiu atveju – rinktis panašios krypties, bet pagal balą artimesnes studijų programas. Tad naudojantis skaičiuokle išsyk galima „pasimatuoti“ vieną ar kitą studijų programą, pamatyti, kokios sąlyginės galimybės į ją patekti – mat paprastai konkursinių balų tendencijos išlieka panašios, balai daugmaž atitinka ankstesnių metų skaičius.
Padedami skaičiuoklės, vis pakoreguodami galimus savo brandos egzaminų rezultatus, galite nuveikti du svarbius savo ateičiai darbus.
Pirmasis – užsibrėžti konkretų tikslą: kiek balų turite surinkti iš kiekvieno egzamino, kad įstotumėte. Antrasis – apmąstyti ir susidaryti sąrašą studijų programų, kurias mažėjančios svarbos tvarka surašysite į savo stojamąjį prašymą. Ir tada belieka susikaupti ir labai stipriai bei tikslingai pasimokyti.
Žinoma, skaičiuoklė – orientacinė, ji negarantuoja, kad įstosite. Tačiau naudojantis kurstoti.lt konkursinio balo skaičiuokle, galima aiškiau suplanuoti savo būsimas studijas.
Skaičiuoklė rodo, kokie keturi dalykai įtraukti skaičiuojant konkursinį balą, su svertiniais koeficientais – matyti, ir koks tų dalykų svoris konkrečiam balui, ir koks galutinis rezultatas. O gal dar gali pagerinti kokį dalyko pažymį? Tam dar yra šiek tiek laiko. Sėkmės!