Apsilankius elektrikų pamokoje, akį patraukia gausybė technikos, laidų, detalių, kurios paprastam mirtingajam sunkiai suvokiamos. O šalia visų prietaisų - teorinė medžiaga, kurioje ir slypi elektriko darbo raktai. „Elektrikas - tai rimta specialybė. Čia reikia dirbti atsakingai, sąžiningai ir kartu rūpintis savo įvaizdžiu. Tai ypač aktualu pavieniems elektrikams, kuriuos vieni kitiems rekomenduoja draugai ar kaimynai. Sunkiausias iššūkis elektrikui turbūt tai, kad reikia pamilti fizikos mokslą. Be to, reikia žinoti, ką darai. Mokiniams visuomet apie tai daug kalbame, rodome edukacinius filmus, kas gali atsitikti dirbant aplaidžiai. Taisyklė paprasta - elektra gamtos dėsnių nepažeidžia ir neklysta, „chaltūros“ padaryti ji neleidžia. Jei bandai - ji nubaudžia“, - apie dėstomą profesiją pasakoja ilgametis elektriko specialybės mokytojas ir specialistas, Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centro profesijos mokytojas, Robertas Jankauskas.

Mokytojas neslepia, kad elektrikų trūkumas Lietuvos verslo rinkoje jaučiamas ne pirmus metus. Pasak jo, kasmet į mokymo įstaigas kreipiasi įvairios įmonės, ieškodamos elektros specialistų: „Sakyčiau, kad elektrikų trūkumas beveik katastrofiškas. Nėra kam atlikti su elektra susijusių darbų, prižiūrėti energetikos įrenginių, elektros sistemų. Kažkodėl visi elektrikai išvažiavo dirbti į užsienį, todėl dabar ir artimiausią dešimt metų elektrikui darbo Lietuvoje tikrai netrūks, be to, pavyks ir užsidirbti.“
 
Mokytojas atskleidžia, kad geras elektrikas gali tikėtis uždirbti ir 1000 eurų ir daugiau. Atlyginimas motyvuoja, o ir perspektyvos plačios. Vis dėlto, prieš tai laukia kelių mėnesių įtemptas mokymasis - būsimi elektrikai turi išmokti visą teorinę medžiagą ir tinkamai išlaikyti 100 klausimų testą. O tuomet mėnesio ar ilgesnė praktika būsimoje darbovietėje arba mokymo įstaigoje. Jei teorija kažkur šlubuoja, praktinio egzamino išlaikyti gali ir nepavykti. Tačiau mokytojas pastebi, kad šios profesijos mokosi motyvuoti mokiniai ir nebaigusių mokslų beveik nebūna.
 
Antrą teisės kursą universitete studijuojantis mokymo centro mokinys Janis neslepia, kad elektriku nusprendė tapti dėl papildomų garantijų, kurias retai kada suteikia tik universitetinis išsilavinimas: „Man pasirodė labai gera idėja, kad šalia aukštojo mokslo, galėčiau turėti praktišką, rankomis įgyvendinamą profesiją, kuri būtų tarsi savotiškas garantas gyvenime. Elektriko profesija patraukė kaip kažkas įdomaus ir artimo. Mano senelis taip pat buvo elektrikas, tad nuo vaikystės mėgdavau vartyti jo knygas ir brėžinius. Dabar pats tai galiu perprasti ir įgyvendinti.“

Būsimasis elektrikas prisipažįsta, kad žavūs vaikystės atsiminimai nuo elektriko kasdienybės skiriasi, tad viskas labai nauja ir sudėtinga. „Nors mažai ką suprantu dar pradžioje, bet manau, kad mano pasirinkimas labai geras ir perspektyvus. Turint motyvacijos, išmokti tikrai pavyks ir taip visada žinosiu, kad gyvenime neprapulsiu, nes duonai užsidirbsiu. Net studijų metu paraleliai mokantis elektriko amato galiu tikėtis uždarbio, kuris tikrai didesnis nei minimalus atlyginimas. Net pavarčius skelbimus galima sužinoti, kad ką tik mokslus pabaigęs elektrikas jau gali uždirbti 600-700 eurų į rankas. Be to, darbo gali tikėtis bet kur ir visada, nes tai pirmo būtinumo paslauga, kuri visiems reikalinga.“

Daugiau informacijos:

·         Tel. (8 5) 269 73 69

·         El. p. registracija@mokymas.eu

·         www.mokymas.eu