Šiemet registracija į „Finansų olimpiadą“ vyks iki lapkričio 10 dienos. Užsiregistravusieji gaus nuorodą į nuotoliniu būdu lapkričio 11–17 dienomis vyksiantį testą. Pirmojo turo užduotis vertins VILNIUS TECH Verslo vadybos fakulteto Finansų inžinerijos katedros ekspertai. Geriausiai pasirodę moksleiviai bus pakviesti į gruodžio 6 dieną vyksiantį finalą VILNIUS TECH. Finale moksleiviai varžysis dėl prizinių vietų.  Šios pergalės – tai ne vien didžiulis asmeninis pasiekimas, bet ir galimybė atverti naujus karjeros horizontus finansų sektoriuje.

„Olimpiada yra išskirtinė galimybė moksleiviams iš arti pažinti finansų sritį, kuri kasdien tampa vis aktualesnė. Kadangi ją rengiame kartu su gausiu būriu partnerių – finansų institucijomis ir kitomis organizacijomis – ugdomos ne tik teorinės žinios, bet ir praktiniai gebėjimai, būtini šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame finansų sektoriuje. Spręsdami realiomis situacijomis grįstas užduotis, moksleiviai susiduria su tokiomis problemomis, kurias sprendžia tikri finansų specialistai. Tokie įgūdžiai neabejotinai pravers jų karjeroje,“ – pabrėžia Finansų inžinerijos katedros vedėja doc. dr. Algita Miečinskienė.

Doc. dr. Algita Miečinskienė taip pat pažymi, kad tokie renginiai kaip „Finansų olimpiada“ yra svarbūs, skatinant jaunimo finansinį raštingumą. Nors Lietuvos ir pasaulio tyrimai rodo, kad jaunuolių finansinio raštingumo lygis palaipsniui gerėja, tačiau šie įgūdžiai dar nėra pakankamai stiprūs. Tarptautinio finansinio raštingumo tyrimo (PISA) duomenimis, maždaug 25 % Lietuvos moksleivių susiduria su sunkumais, suvokiant net pagrindines finansines sąvokas ir priimant atsakingus finansinius sprendimus. Ši tendencija rodo, kad būtina daugiau dėmesio skirti finansinio raštingumo ugdymui nuo ankstyvo amžiaus. „Mūsų tikslas – ugdyti sąmoningą ir atsakingą jaunąją kartą, kuri gebėtų racionaliai valdyti asmeninius finansus, kritiškai vertintų investavimo galimybes ir būtų pasiruošusi priimti tinkama ir patikima informacija grįstus finansinius sprendimus. Finansinio raštingumo įgūdžiai būtini kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, o mokiniai, dalyvaudami tokiuose renginiuose, susipažįsta su pamatiniais finansų valdymo principais, kuriuos jie galės pritaikyti ne tik asmeninėje, bet ir profesinėje aplinkoje“, – priduria ekspertė.

„Moksleiviams ši olimpiada yra puiki galimybė ne tik įgyti vertingos patirties ir gilinti žinias finansų srityje, bet ir išbandyti save būsimos karjeros kontekste. Dalyvavimas renginyje padeda moksleiviams suvokti savo stipriąsias puses, lavinti įgūdžius ir pasiruošti būsimam profesiniam keliui. Olimpiada – tai pirmas žingsnis, kuris išryškina talentus, atveria galimybes plėsti pažinčių ratą, bendradarbiauti su VILNIUS TECH bendruomene, kuriai priklauso tiek patyrę dėstytojai, tiek karjeros siekiantys studentai“, – sako doc. dr. Jolanta Nalivaikė, VILNIUS TECH Verslo vadybos fakulteto Komunikacijos ir bendruomenės prodekanė.

Pasak doc. dr. Jolantos Nalivaikės, tokios patirtys ne tik skatina moksleivius gilintis į finansų pasaulį, bet ir padeda pasiruošti rimtesniems iššūkiams bei suteikia aiškesnį supratimą apie studijų ir karjeros pasirinkimus. „Finansų olimpiada – tai galimybė moksleiviams susipažinti su universitetinės aplinkos realijomis, dalyvauti dialoge su akademine bendruomene ir suprasti, kaip finansų žinios gali atverti duris į įvairias profesines sritis“, – priduria ji.

Visi Lietuvos moksleiviai kviečiami išbandyti save ir prisijungti prie šio išskirtinio renginio, kuris ne tik praplės akiratį, bet ir paskatins drąsiai siekti užsibrėžtų tikslų bei pasinaudoti „Finansų olimpiados“ teikiamomis galimybėmis.  

Daugiau sužinokite čia: https://vilniustech.lt/verslo-vadybos-fakultetas/padaliniai/2024/369093