Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto  studijų programos „Biomedicininė diagnostika“ BD21 grupės trečiakursė Saulė Kazlauskaitė džiaugiasi: „...šiandien, kai darbo rinka išgyvena sudėtingą laikotarpį, aš esu laiminga – nors dar studentė, jau metus dirbu pagal savo studijų programą, o karjeros galimybės – tik norėk, siek, veik...“

Ieškodama profesinės krypties, kuri teiktų ne tik džiaugsmą, bet ir pilnatvę, prasmę, Saulė suprato, kad stipriai traukia sveikatos priežiūros mokslai. Tačiau tai platus kelias, todėl reikėjo pasirinkti kryptį. Sudėliojusi troškimus ir įvertinusi savo asmenines savybes, pasirinko Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studijų programą „Biomedicininė diagnostika“. Dabar mergina –  jau VIKO SPF trečiojo kurso studentė, būsima biomedicinos technologė. 

„Esu kruopštus, dėmesingas žmogus, man patinka įžvelgti, pastebėti tai, ko kiti net nemato, galiu susitelkti į ištvermės, atkaklumo reikalaujančias veiklas. Domiuosi medicinos inovacijomis, technologijų galimybėmis. Be to, viena iš svarbiausių mano gyvenimo vertybių – žmogaus gyvybė. Todėl labai natūralu, kad pasirinkau šią studijų programą. Darbas modernioje laboratorijoje, naujausios technologijos, kurias profesionaliai naudojant galima pasiekti pagrindinį tikslą – padėti žmogui, – yra tai, ko aš siekiu“, – patvirtina Saulė.

Kodėl VIKO Sveikatos priežiūros fakultetas? 

„Atsakymą žinojau dar prieš stodama – čia itin didelis dėmesys kreipiamas į praktikas, kurios prasideda nuo pirmojo kurso įvairiose diagnostinėse laboratorijose ir vyksta visą studijų laikotarpį. Nors mano prioritetas buvo kuo greičiau įsitraukti į praktinę veiklą, žinoma, supratau, kad visko pagrindas – studijos fakultete. Mokslas nėra pats lengviausias (vis dėlto medicinos technologijų kryptis), tačiau žinias, gautas paskaitų metu, galėdavau pritaikyti laboratoriniuose užsiėmimuose ir praktikoje, tai dar labiau kėlė motyvaciją mokytis. Studijų vertingumą didina ir daugiau galimybių: dalyvaudama ERASMUS+ mainų programoje galėjau prisiliesti prie užsienio šalių sveikatos priežiūros sistemos, susipažinti ir užmegzti artimus asmeninius ryšius su kitų šalių studentais, pažinti užsienio šalis; antrajame kurse turėjau įdomią galimybę prisidėti ir prie mokslinės taikomosios veiklos tiriant eterinių aliejų antimikrobines savybes, tai suteikė dar daugiau praktinių įgūdžių, naujų žinių ir patirčių.“

Kaip sekasi suderinti studijas fakultete ir darbą laboratorijoje?

„Dabar, kaip trečiojo, paskutiniojo, kurso studentė, darbuojuosi, galima sakyti, 3D formatu: šiuo metu atlieku baigiamąją praktiką Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, rašau baigiamąjį darbą tema „Imunobloto ir greitojo imunobloto lyginamoji analizė nustatant ŽIV infekciją“ ir dirbu minėtos laboratorijos serologinių tyrimų poskyryje. Baigiamojo darbo temą susiejau su tyrimais, kurių laboratorijoje gauname daugiausiai. Be to, ŽIV infekcijos diagnostika yra kompleksinė, aš visada norėjau gilinti žinias šiuo klausimu. Nors visos mano veiklos tarpusavyje susijusios ir papildo viena kitą, vis dėlto, norėdama išvengti chaoso ir paviršutiniškumo, privalau viską kruopščiai planuoti. Ryte savo darbo vietoje atlieku praktiką, kurios metu darau tyrimus, susijusius su baigiamojo darbo tema. Po pietų atlieku įvairias laboratorijos užduotis: paruošiu mėginius, reagentus tyrimams, atlieku biocheminius, imunologinius ir bendruosius kraujo tyrimus. Nors dažniausiai paruošiu mėginius biochemijos  (cholesterolio, gliukozės nustatymo kraujo serume) ir bendriesiems kraujo tyrimams, bet turiu galimybę prisidėti ir prie latentinės tuberkuliozės, ląstelinio imuniteto ir kitų infekcijų tyrimų. Laboratorijoje daugelis tyrimų yra automatizuoti, tad kiekvieną dieną tenka nemažai išmokti, įvaldyti, pajausti diagnostikos subtilybes, o tai man kelia didžiulį džiaugsmą. Tai ateities profesija, reikalaujanti vis naujų žinių, įgūdžių, kuriais draugiškai dalinasi patyrusios kolegės, padeda man įsitvirtinti, augti, stiprėti.“ 

Šiandien biomedicinos technologų paklausa darbo rinkoje yra didžiulė, specialistai laukiami Lietuvos gydymo įstaigose, privačiose diagnostinėse laboratorijose, mokslinių tyrimų įstaigose. Saulė, neslepia: „ir juokaudama, ir rimtai sakau – tai profesija, kai renkiesi tu, o ne tave.“

Saulė pasidalina ir ateities planais – gavusi sveikatos mokslų profesinio bakalauro laipsnį bei biomedicinos technologo kvalifikaciją, ketina ir toliau dirbti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje.

„Šiandien, baigdama studijas, dar tvirčiau žinau, kad prieš trejus metus pasirinkau tinkamą kryptį ir trokštu toliau siekti žinių, patirties, kurti savo profesinę patirtį šioje modernios medicinos mokslų  srityje“.