Prieš kelias dienas, sėdint odontologo kabinete ir apžiūrinėjant įvairiausius dantų implantacijos būdus (ne, man nereikia implantų – tiesiog rengiausi rašyti tekstą), man toptelėjo, jog esu visai netoli nuo to personažo. Per trejus metus, kol dirbu ryšių su visuomene agentūroje, jau susipažinau su sveikatos, automobilių, kompiuterijos, energetikos, žemės ūkio, aviacijos sektoriais, daugybe įvairiausių produktų ir paslaugų. Išmokau ne tik savo pagrindinio amato – rašymo – subtilybių, bet ir planuoti, administruoti, skaičiuoti, konsultuoti, vadovauti... Nuobodulio čia mažai, lėkimo ir vertimosi per galvą – pakankamai. :)

Kaip?

Darbo ieškoti pradėjau rašydama bakalauro darbą. Gal viską padarė nuotaika – tą savaitę buvau „ant sparnų“, nes mano pirmoji namuose per pusdienį sukurta reklama laimėjo prizą mažyčiame konkurse. Jis nebuvo reikšmingas, tačiau suteikė energijos ir tą jausmą, kad aš galiu. Tokio įkvėpimo pagauta, tiesiog parašiau kelioms agentūroms laiškus. Tiesą sakant, pirmosioms, pasimaišiusioms po akimis naršant internete. Viena pasitaikė reklamos, kita – ryšių su visuomene. Laiškas išėjo neoficialus, trumpas, šmaikštus – ne tiek apie mane, kiek apie agentūrą, kuriai rašau. Na, apie tai, kokie jie faini ir kiek daug norėčiau iš jų pasimokyti.

Atrašė man per 10 min, norėjo sužinoti, iš kur aš čia apie juos tiek žinau. Tada viskas labai greitai – pokalbis dėl darbo, klausimas, ar moku lietuvių kalbą ir bandomasis laikotarpis. Kamavausi tris mėnesius, mėgindama ir bakalauro darbą pabaigti, ir naujojo darbdavio nenuvilti. Truputis nemigos ir bakalauro diplomą atsiėmiau jau rimtai įsidarbinusi. :)

Kas toliau?

Sako, kad tvirtus specialybės pamatus įgauni per maždaug penkerius darbo metus. Jei prieš kelis metus abejojau, dabar pradedu įsitikinti: nėra nieko, ko negalėtum išmokti. Svarbiausia – susirasti patikimą šaltinį, žinoti, kaip paklausti ir turėti kantrybės išklausyti ir įsijausti į naujus tau priskiriamus vaidmenis.

Ir dar

Kas pasitikės mūsų jėgomis, jei ne mes patys. Pirmyn, kolegos! :)

Jurgita Laurinaitytė – Stadalienė,

ryšių su visuomene agentūros „PR Service / Edelman affiliate“ kūrybinių projektų vadovė

(VU KHF, Lietuvių filologija ir reklama, 2010 m. laidos absolventė)