Konkurso organizatoriai pakvietė atkeliauti į universitetą mokinius –  jaunuosius inžinierius, konstruktorius, kurie skatinami išbandyti jėgas konstruojant gana sudėtingą baldą – krėslą. Organizatoriai tvirtina, kad nors krėslo statyba ir vyks Statybos fakultete, kupiname dėstytojų, studentų, išmanančių inžinerijos ar konstravimo klausimus, pagalbos iš jų tikėtis neverta: mokiniai užduotis  turės atlikti savarankiškai, remdamiesi savo ir komandos draugų išmintimi, sekdami pateiktais brėžiniais.

„Šiame konkurse mokiniai turės progos susipažinti su inžinieriaus, konstruktoriaus darbu, įgis brėžinių skaitymo įgūdžių – pamatys, kaip linijos ir taškeliai ant popieriaus lapo virsta praktiškais daiktais. Tikimės, kad komandose dirbsiantys mokiniai susitars ne tik dėl uždavinių įgyvendinimo strategijos, bet ir pademonstruos turimus skaičiavimo gebėjimus, kūrybiškumą.  Savo ruožtu, tikimės surasti mokinių, būsimų VGTU studentų, turinčių polinkį į inžineriją“, - sakė VGTU Statybos fakulteto mokslo prodekanas doc. dr. Linas Juknevičius.

Konkurso dieną į universitetą atkeliaus paruoštos plokštės, tiesiniai elementai, kuriais remia konkurso organizavimo partnerė ir rėmėja bendrovė „Doka Lietuva“. Kai komandos išsirinks kapitonus, o šie, gaudami šalmus, prisiims ir atsakomybę už komandos darbą, prasidės brėžinių skaitymas ir meistravimo darbai.  Konkurso dalyviai, naudodamiesi medvaržčiais ir elektriniais suktuvais, turės sukonstruoti krėslus.

Jaunųjų inžinierių ir konstruktorių darbus vertins iš VGTU Statybos fakulteto bei „Doka Lietuva“ atstovų sudaryta komisija. Dėmesį ji kreips į gaminio matmenų tikslumą, darbų atlikimo kokybę ir greitį.

Norėtum daugiau sužinoti apie VGTU studijų programas? Spausk čia.