„Nuoširdžiai sakau, norėčiau vėl būti studente. Universiteto atmosfera ir talentingų jaunų žmonių draugija skatina vėl mokytis ir įgyti naujų žinių,“ – vizito VGTU metu sakė JAV ambasadorė. Lietuvoje Deborah Ann McCarthy.

VGTU studentams pasakodama apie ekonomikos iššūkius ir tendencijas D. A. McCarthy pabrėžė, kad itin svarbų vaidmenį pasauliniu mastu atliks inovacijos bei naujos technologijos. „VGTU turi visus pagrindus bei techninę bazę kurti bei eksportuoti inovacijas ir taip prisidėti prie pokyčių visame pasaulyje. Juk šis procesas priklauso nuo žmonių entuziazmo, talento ir tarptautinio bendradarbiavimo, o ne nuo šalies dydžio,“ – po ekskursijos po universiteto laboratorijas sakė JAV ambasadorė.

Kalbėdama apie šiuolaikinį aukštąjį mokslą ir jo ypatumus D. A. McCarthy teigė, kad šiandien studentai kaip niekada anksčiau turi puikių galimybių praplėsti savo patirtį už universiteto ir Lietuvos ribų, tad reikia jomis naudotis. Šiuo metu VGTU turi daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, o per pastaruosius kelerius metus užmegzti glaudūs ryšiai su aukštas vietas tarptautiniuose reitinguose turinčiais Ročesterio, Hiustono ir Kalifornijos valstybiniu politechnikos universitetais. Drauge su JAV universitetais organizuojami studentų grupių ir mokslininkų vizitai Lietuvoje, dėstytojai savo žinias perduoda paskaitų metu, rengiamos bendros vasaros mokyklos ir mokslo projektai.

D. A. McCarthy prisaikdinta JAV ambasadore Lietuvoje kiek daugiau nei prieš metus. Iki tol, 2010–2013 m., ji dirbo Valstybės sekretoriaus padėjėjo pirmąja pavaduotoja ekonomikos ir verslo klausimais, buvo atsakinga už globalų ekonominį bendradarbiavimą ir derybas.

Visą JAV ambasadorės Lietuvoje D. A. McCarthy pranešimą tema „Pasaulio ekonomikos iššūkiai ir JAV užsienio ekonominė politika“ rasite čia: http://goo.gl/5qsxwA.

Norėtumėte daugiau sužinoti apie VGTU studijų programas? Spauskite čia.