Vertinimo komisija, sudaryta iš VGTU Architektūros fakulteto dėstytojų ir studentų atstovybės narių, geriausius darbus rinko iš visų bakalauro ir magistrantūros studentų paruoštų projektų. Jie vertinti pagal patyrusių architektų nustatytus kriterijus – urbanistinės arba architektūrinės koncepcijos originalumą, novatoriškumą, modernumą bei pritaikymą realioje vietoje.

„Architektūros studentai jau pirmame kurse turi daug novatoriškų idėjų miesto erdvių planavimui – gyvenamiesiems ir visuomeniniams pastatams, kurie galėtų tapti pavyzdžiais netgi profesionalams. Tad apdovanojimais siekiame, kad studentai turėtų galimybę prisistatyti architektų bendruomenei, sulaukti jų komentarų ar nuomonės apie šių idėjų pritaikymą praktikoje ir taip toliau tobulėti,“ – sakė VGTU Architektūros studentų klubo pirmininkas Simonas Čaikauskas.

VGTU architektūros studentai skirtinguose kursuose rengia įvairaus sudėtingumo projektus: besimokantys pirmame kurse rengia darbus bionikos tema ir projektuoja vienbutį gyvenamąjį namą, antrame kurse – daugiabutį arba rekreacinį kompleksą gamtoje. Trečio kurso studentai planuoja pasirinkto miestelio plėtrą ir ruošia visuomeninio pastato – pradinės mokyklos arba policijos komisariato – projektą. Paskutiniajame bakalauro kurse rengiami pastatų renovacijos arba urbanistinių gyvenamųjų struktūrų regeneracijos projektai.

Architektūros studentų apdovanojimai „Geras“ rengiami jau šeštąjį kartą. Šiemet geriausieji darbai buvo pristatyti ir visuomenei – jų paroda vyko Nacionalinėje dailės galerijoje.

Norėtumėte daugiau sužinoti apie VGTU studijų programas? Spauskite čia.