Leonas Jonys buvo ne tik garsi aviacijos pasaulio asmenybė, bet ir nusipelnęs lakūnas instruktorius, įkūręs ir vadovavęs VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto Skrydžių ir praktikų bazei.

„Lakūnas buvo universitetinių aviacijos studijų patriotas. Nuo pat pirmųjų instituto gyvavimo metų Leonas Jonys visas savo jėgas ir pastangas nukreipė tam, kad lietuviai pilotai įgytų patį geriausią aukštąjį išsilavinimą čia, Lietuvoje. Jis ėmė rūpintis ir skrydžių praktikos organizavimu, ir pačių aviatorių rengimo ir studijų ideologija“, – sakė VGTU A. Gustaičio aviacijos instituto direktorius Jonas Stankūnas.

Aviacijos sporto pasaulyje Leonas Jonys žinomas kaip akrobatinio skraidymo čempionatų prizininkas, tarptautinių varžybų nugalėtojas, tarptautinės kategorijos teisėjas ir treneris, pelnęs daugybę Lietuvos ir užsienio šalių apdovanojimų. Nuo 1994 metų lakūnas dirbo VGTU A. Gustaičio aviacijos institute – ėjo direktoriaus pavaduotojo skrydžiams, vyriausiojo inspektoriaus ir Aviacijos technologijų katedros asistento pareigas. 2012-aisias L. Jonys mirė po sunkios ligos nesulaukęs 62-ojo gimtadienio.

VGTU A. Gustaičio aviacijos institutas pernai paminėjo 20 veiklos metų jubiliejų. Per šį laikotarpį išleista daugiau nei 1 300 absolventų – lakūnų, skrydžių valdymo specialistų ir inžinierių. Institutas organizuoja jungtines studijų programas su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, taip pat rengia studijas anglų kalba. Instituto teorinio ir praktinio mokymo veiklos atitinka tarptautinių civilinių organizacijų ICAO, EASA ir EUROCONTROL standartų reikalavimus, tad absolventų kvalifikacija pripažįstama visame pasaulyje. Tai patvirtina ir Civilinės aviacijos administracijos išduoti sertifikatai.
 

Norėtumėte daugiau sužinoti apie VGTU studijų programas? Spauskite čia.