Ką dar galima nuveikti iki egzamino?
„Visų pirma, nesimokykite naujos teorijos. Geriau žinoti keletą temų, bet iki galo, negu žinoti viską „kažkaip“. Pakartokite temas, kurias mokate spręsti, bet gal primiršote. Naktį prieš egzaminą aiškintis, kas yra integralas, nėra geras sprendimas“, – teigia abiturientams ruoštis egzaminui padedantis mokytojas.
Jei dar to nepadarėte:
1. Peržiūrėkite formulyną, pasianalizuokite, kokios formulės jame yra, o kurių trūksta ir kurias reikėtų išmokti mintinai?
2. Pasidomėkite savo skaičiuotuvo funkcijomis. Geri moksliniai skaičiuotuvai (be tekstinės atminties) gali ir statistiką iš lentelės paskaičiuoti, ir apibrėžtinį integralą surasti. Egzaminą galima išlaikyti 100-uku ir su buhalteriniu skaičiuotuvu, bet visada geriau po ranka turėti išmanesnį prietaisą.
Egzamino išvakarės: ar dar verta mokytis?
Mokytojas pataria: „Nesimokykite. STOP. Jau užteks. Geriau leiskite savo smegenims pailsėti.
Nereikia kalti teorijos, nereikia naršyti soc. tinkluose (feisbuke, instagrame, Tik-Toke ir pan.). Egzamino rytą turite atsikelti švaria galva, išsimiegoję. Patikėkite, vakaras be Tik-Toko padeda išspręsti matematikos užduotis geriau.“
Egzamino diena: ištaisyta klaida – ne klaida
Pasak mokytojo Aleksejaus, projekto simtukas.lt kūrėjo, būna liūdniausia, kai mokiniai išsprendžia daug egzamino užduočių, tačiau nemažai taškų praranda dėl pridarytų klaidų. Todėl jis pateikia trijų žingsnių metodą, kaip susirasti ir išsitaisyti beveik visas galimas klaidas.
1. Klausimas – atsakymas
Išsprendę uždavinį, dar kartą perskaitykite klausimą. Ar rastas skaičius yra atsakymas į klausimą? (Pvz., jūs suradote x reikšmę, o sąlygoje prašė pateikti funkcijos ordinatę).
- Ar atsakymas pateiktas tais matavimo vienetais, kuriais prašyta pateikti?
- Ar gautas atsakymas yra logiškas? Ar įstačius jį į sąlygą skaičiai sutampa?'
2. Sąlygos ir formuluotės
Peržiūrėkite, ar teisingas supratote sąlygą?
Ar nepadarėte klaidų perrašydami formulę iš formulyno?
3. Antras sprendimas
Jei yra laiko, geriausias būdas patikrinti gautą atsakymą – išspręsti uždavinį kitu būdu (pavyzdžiui, su skaičiuotuvu). Abiem atvejais skaičiai turi sutapti.
Ko neprivalgei – neprilaižysi, TAČIAU:
Yra tam tikrų triukų, padedančių gauti vieną kitą papildomą tašką:
1. Nepalikite tuščių vietų.
a) Nežinote atsakymo 1-oje dalyje? Galite spėlioti.
b) Nežinote atsakymo 2-oje dalyje – galite mėginti spėti skaičių. Įrašykite 0 arba 1, gal pasiseks.
c) Jei nepavyksta išspręsti 3-ios dalies uždavinio, parašykite bent bandymą spręsti, bent formulę, kuri būtų „į temą“. 3-ioje dalyje taškai skiriami už sprendimo žingsnius, o ne galutinį atsakymą.
2. Nežinote, kaip apskaičiuoti kampą? Pasiimkite į egzaminą matlankį ir pamatuokite kampą iš brėžinio. Egzamine visada pateikti +- tikslūs brėžiniai. Kampų uždaviniai dažniausiai yra 1–2 dalyse, tad jums užteks tik atsakymo.
3. Skaičiuotuvas yra jūsų geriausias draugas. Dažnai per egzaminą atsakymai yra skaičiai be kablelių. Kartais, naudojantis skaičiuotuvu, juos galima tiesiog atspėti.
Taigi, galiausiai, nusiteikite, kad matematikos egzaminas – tikrai ne kažkoks siaubo filmas. Mokytojas įsitikinęs, kad jūsų tikrai niekas nenori išgąsdinti ir užkrauti sunkiu egzaminu. Gausite standartinius uždavinius, kurie egzamine buvo metai iš metų. Tiesiog ateikite, parodykite viską, ką mokate, ir tikrai pasieksite norimą rezultatą!
___________________________________________________________________________________________
Informaciją parengė Rūta Anusevičienė