„Talentingi specialistai, originalus požiūris, kūrybinė nuojauta ir techninis meistriškumas – tai, ko reikia modernėjančiai pramonei“, – teigia KTU Dizaino ir technologijų fakulteto dekanė, prof. Eugenija Strazdienė. 

Dinamiškai kintantis ir radikaliai atsinaujinantis globalus pasaulis neįsivaizduojamas be naujų idėjų ir kūrybinių atradimų. Naujų gaminių kūrimo, projektavimo ir gamybos pramonė sparčiai keičiasi ir modernėja ne tik automatizuojant didžiąją dalį gamybos procesų ir taikant informacines technologijas, bet ir diegiant tarptautinės vadybos ir rinkodaros principus bei plečiant pramoninio dizaino sritį.

Šalies poreikius atitinkančios studijų programos

KTU Dizaino ir technologijų fakultete plėtojamos studijų programos glaudžiai siejasi su visos mūsų šalies poreikiais.

Šiandien fakultete yra šešios pirmos pakopos (bakalauro) studijų programas: Tekstilės dizainas ir technologija, Interjero ir eksterjero medienos inžinerija, Odos ir polimerinių gaminių dizainas ir technologija, taip pat atnaujintos Aprangos mados inžinerijos ir Žiniasklaidos inžinerijos programos ir visai nauja, startavusi tik pereitais metais, Inžinerinio dizaino studijų programa. Pastaroji akivaizdžiausiai apjungia meną ir mokslą, kurios išskirtinumas – tai dviejų skirtingų universitetų kartu vykdoma studijų programa (Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus dailės akademijos). Dalis vykdomų studijų programų (pvz. Tekstilės dizainas ir technologija ar Odos ir polimerinių gaminių dizainas ir technologija) yra vienintelės universitetinės studijų programos Lietuvoje.

Technologijų taikymas gamyboje

Visų Dizaino ir technologijų fakulteto studijų programų pagrindas – pramoninio dizaino technologijos ir jų taikymas gamyboje.

Aprangos mados inžinerijos studijų programoje – tai aprangos kolekcijų 3D modeliavimas, Tekstilės dizaino ir technologijos programoje – virtualių audinių ir mezginių kūrimas, Interjero ir eksterjero medienos inžinerijoje – baldų ir medienos gaminių projektavimas, Žiniasklaidos inžinerijos studijose – leidinių, pakuočių bei reklaminių gaminių kūrimas skaitmeninėmis technologijomis.

Kūrybinis mąstymas ir laimėjimai

Fakulteto studijų programų išskirtinumas – kūrybiškumo skatinimas. Kūrybinį mąstymą galima išsiugdyti, tam būtina lavinti atvirumą naujoms idėjoms, kritinį mąstymą, ieškoti netradicinių problemų sprendimo būdų, įžvelgti naujas galimybes, eksperimentuoti.

Galime pasigirti ne vienu reikšmingu fakulteto studentų laimėjimu tarptautiniuose renginiuose ir konkursuose. Jau kelis metus iš eilės jie grįžta su apdovanojimais iš įvairiose šalyse organizuojamų jaunųjų dizainerių ar reklamos projektų konkursų. Originalūs baldų sprendimai pristatomi tarptautinėse parodose, surandant įdomias, pavyzdžiui, kinematinio meno, nišas.


Šiais metais džiaugiamės Aprangos mados inžinerijos studijų programos magistrantės Olesia Les pasiekimais. Jos autorinė kolekcija „Kubas“, jaunųjų dizainerių konkurse „The Kremlin Stars – 2012“ pateko į finalą ir buvo įvertinta diplomu „For the best construction of the women‘s suits“.


Tarptautinė patirtis ir saviraška

Pasisemti naujų žinių studentai gali ne tik išvykdami dalinėms studijoms į užsienio universitetus, bet ir praktikai į užsienio įmones. Šiais metais puikų sprendimą priėmė trys mūsų fakulteto studentai kurie, atlikdami ERASMUS praktiką, ne tik įgyja tarptautinės darbo patirties Londono kompanijoje „Jan si fashion“, bet ir turi galimybę aktyviai dalyvauti olimpinių žaidynių renginiuose.

Prie kūrybingos asmenybės vystymo prisideda ir studentiškas gyvenimas fakultete. Tie, kas nori, gali įsijungti į labai įdomią fakulteto studentų atstovybės „Didi“ veiklą. Čia jų laukia ne tiks socialinė veikla, bet ir tradiciniai studentų renginiai: Dizaino dienos, Moksleivių ir studentų „Meno centras“, „KTU Ledi“ konkursas ir daugybė kitų renginių...

Specialistų poreikis

Šiuo metu ypač jaučiamas Dizaino ir technologijų fakulteto absolventų poreikis. Netgi vasarą įmonių atstovai kreipiasi į fakultetą ieškodami aprangos, tekstilės ir baldų dizaino ir gamybos specialistų, sumanių ir aktyvių plastikų ir spaudos inžinerijos absolventų.

Lietuvos apdirbamosios pramonės sektorius turi didelį potencialą ir aktyviai plečiasi ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, atrasdamas vis naujas, dar neišnaudotas, nišas užsienio rinkose, o tam reikia kvalifikuotų ir profesionalių specialistų.


Žmogui sekasi tada, kai jis tinkamai pasirenka gyvenimo kelią. To visiems ir linkime.

Prof. Eugenija Strazdienė
KTU Dizaino ir technologijų fakulteto dekanė