Pernai startavo Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus dailės akademijos dėstytojų parengta nauja inžinerinio dizaino studijų programa, kurią noriai rinkosi abiturientai.

Šios studijų programos tikslas – rengti universitetinio išsilavinimo specialistus, išmanančius inžinerinio projektavimo ir pramoninio dizaino principus, gebančius analizuoti ir optimaliai konstruoti inovatyvius, šiuolaikinio dizaino, efektyvius ir konkurencingus gaminius.

„Tikimės, kad naujoji studijų programa sudomins moksleivius, stiprius tiksliųjų mokslų srityje ir turinčius meninių gebėjimų“, – pastebėjo KTU studijų prorektorius p. Žiliukas. Anot jo, studijų programos išskirtinumas – baigusiesiems studijų programą iš karto bus suteiktas dvigubas inžinerinio projektavimo ir pramoninio dizaino bakalauro kvalifikacinis laipsnis.

Studentai programoje studijuos inžinerinį projektavimą, padedant ir vadovaujant KTU dėstytojams, ir pramoninį dizainą, su kurio svarbiausiais principais supažindins VDA Kauno dailės fakulteto dėstytojai.

„Būsimojo inžinieriaus dizainerio darbas prasidės nuo naujų gaminių idėjų generavimo, gaminio konstravimo trimačio projektavimo programomis, jo estetiškumo, funkcionalumo, technologiškumo, marketingo ir kitų uždavinių sprendimo, ir baigsis gaminio kompiuterizuotu vizualizavimu, animavimu bei trimačio maketo pagaminimu“, – teigia Dizaino ir technologijų fakulteto profesorė p. Jankauskaitė. Maketų gamyba leis studentams susipažinti su savo projektuojamo gaminio stipriosiomis ir silpnosiomis pusėmis, laiku pastebėti projektavimo ir dizaino klaidas.

Inžinerinio dizaino absolventai, tikiuosi, turės gebėjimų praktiškai įgyvendinti garsių Lietuvos ir užsienio dizainerių mintis, idėjas“, – komentuoja VDA Dizaino katedros docentas p. Jarašius.

„Į Lietuvą ateina naujų investuotojų, stiprėja ir lietuviškos inžinerinio profilio įmonės, kurios siekia kurti naujus gaminius ir su jais veržtis į pasaulines rinkas“, – teigia Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA direktorius ir viceprezidentas p. Mykolaitis.

Lietuvos inžinerinė pramonė stokoja kūrybingų naujų produktų kūrimo specialistų ir jų kompetencijos, gebančių priimti ir taikyti pažangius inžinerinius sprendimus gaminių projektavimo ir gamybos stadijose, greitai reaguoti į situaciją rinkoje. Nacionalinių intelektinių pajėgų vystymas, inžinerinio potencialo, dizaino inovacijų akcentavimas pramonės baruose laikytinas svarbia šalies ekonomikos stiprėjimo ir konkurencingumo didėjimo prielaida.

Daugiau apie KTU Dizaino ir technologijų fakultetą www.ktu.lt/dtf