Žurnalo „Veidas“ šiais metais surengta apklausa parodė, kad Lietuvoje darbdaviai labiausiai pasitiki Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventais, jų žinių kokybe. Patiems universiteto absolventams ir studentams dėl to abejonių nekyla – anot jų, šioje aukštojoje mokykloje studentams sudaromos kuo palankiausios sąlygos atskleisti savo talentus ir pradėti įgyvendinti svajones.

Prognozėse – technologinių specialybių poreikis

Įvairių agentūrų ir leidinių artimiausiems penkeriems metams parengtos prognozės, besiremiančios darbo rinkos ekspertų, pirmaujančių įmonių, ministerijų duomenimis, įvardija didžia dalimi technologines specialybes, kurias įgijusiems bus lengviau įsidarbinti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, jiems bus siūlomi geresni atlyginimai. Tarp tokių savos srities profesionalų minimi įvairių sričių informacinių technologijų specialistai, biotechnologai, biochemikai, nanotechnologijų specialistai, įvairių sričių inžinieriai, branduolinės energetikos, atsinaujinančių elektros šaltinių specialistai.

Kaip teigė KTU studijų prorektorius prof. Pranas Žiliukas, su modernėjančiu pasauliu koja kojon žengia ir KTU, greitai reaguojantis į darbo rinkos pokyčius. Prieš dvejus metus universitete pradėtos vykdyti atsinaujinančiosios energetikos, inžinerinio dizaino, robotikos, multimedijos technologijų studijų programos, nuo šio rudens bus siūlomos transporto elektronikos, elektroninio mokymosi technologijų programos.

Pasak prof. P. Žiliuko, atnaujinamos ne tik technologinių, bet ir kitų fakultetų programos, pavyzdžiui, bus siūlomos ir Europos studijų, viešosios politikos programos. Kai kurios programos unikalios, jų nėra kituose Kauno universitetuose. Tai miestų ir regionų vystymo, ergonomikos, minėtosios Europos studijų, transporto elektronikos, elektroninio mokymosi technologijų programos. Universitetas priima į 61 pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programą 6 studijų srityse – biomedicinos, fizinių, humanitarinių, socialinių, technologijos mokslų ir menų.

Darbdavių dėmesio centre – baigusieji gretutines studijas

KTU Karjeros centro duomenimis, šiuo metu gamybos ir specializuotos prekybos įmonės ypač pradėjo domėtis vadybininkais, kurie yra įgiję kelias specialybes. Kaip pavyzdį būtų galima paminėti vadybininkus, turinčius informacinių technologinių ar mechanikos žinių. Tokie specialistai turi didesnį žinių bagažą ir yra universalesni.

Dėl šių priežasčių universitete vis labiau populiarėja gretutinės studijos, į jas įstoję studentai įgyja kelių specialybių žinių ir gauna integruotą kvalifikacinį laipsnį. „Atgijus baldų pramonei darbdaviai nuolat žvalgosi baldų pramonės specialistų. Taip pat išlikęs nuolatinis IT, elektros ir chemijos specialistų poreikis“, – minėjo prof. P. Žiliukas.

Pirmumas inovatyvaus verslo plėtotei

Padėti vystyti išskirtinius, inovatyvius verslus studentams – visada buvo vienas iš KTU prioritetų. Naujų galimybių atsirado vasarį Kauno technologijos ir Aalto (Suomija) universitetams pasirašius memorandumą, kurio pagrindu universitete duris atvėrė Jaunojo verslo vystymo skyrius „StartupSpace“. Idėjų ir ambicijų turintys jauni žmonės čia dalijasi žiniomis ir įkvėpimu, brandina sumanymus ir kuria aukštos kokybės naujomis technologijomis bei inovacijomis grįstus produktus.

Pavyzdžiui, iš Lazdijų į KTU studijuoti atvykęs Linas Sidaras su bendrakursiu Mariu Gailiumi sukūrė garsą įrašančią lavinimo priemonę, kuri gali būti naudojama per logopedinius užsiėmimus ar įprastus žaidimus, ji padeda nuosekliai ir sistemingai ugdyti kalbinius vaiko gebėjimus. Naujausių ir inovatyviausių KTU studentų darbų konkurse „Technorama 2012“ už šį darbą vaikinai laimėjo 1-ąją vietą.

„Aš labai vertinu tai, kad universitete yra dėstytojų, pas kuriuos galima užsiimti praktine veikla, išmokti praktinių dalykų – lituoti, taisyti, kurti. Paskaitose apie tai sužinai, o užsiimdamas praktine veikla – išbandai“, – sakė teorines žinias praktikoje sėkmingai pritaikantis L.Sidaras.

Darbą galima susirasti ir studijuojant

Didžiausioje Baltijos šalyse darbdavių ir studentų kontaktų mugėje „KTU Karjeros dienos“, kuri kasmet vyksta KTU Studentų miestelyje, studentai susitinka su įmonių atstovais, čia gali pasiaiškinti rūpimus klausimus, išsirinkti vietą praktikai ar net darbui. Toks bendradarbiavimas su verslo ir gamybinėmis įmonėmis naujojoje universiteto strategijoje yra vienas iš pagrindinių prioritetų.

KTU absolventas, „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas sako, kad studijuojant šiame universitete didžiausią įspūdį paliko mokymosi procesas, žinių kiekis, kompleksiškumas. „Renkantis universitetą abejonių man nekilo. KTU vienareikšmiškai yra inžinerijos studijų lyderis, todėl ir tapo mano pirmuoju pasirinkimu“, – studijų pradžią prisiminė D.Misiūnas.

„Lietuvos energijos“ atstovai taip pat kasmet dalyvauja renginyje „KTU Karjeros dienos“, nemažai KTU studentų šioje įmonėje atlieka praktiką, daug baigusiųjų KTU čia dirba.

Studentiška veikla – sėkminga karjera

„Mūsų universitetas – tai vieta, kur gali atrasti save mokslo, tyrimų srityse, gausybėje laisvalaikio veiklų – nuo įvairiausių sporto komandų iki meno kolektyvų, nuo studentų atstovybės iki mokslo draugijų“, – vardijo KTU studentų atstovybės prezidentas Justinas Staugaitis. Jis įsitikinęs, kad į darbo rinką sėkmingiausiai įsilieja ne tik išsilavinęs, bet ir visuomeniškai aktyvus žmogus.