Tūkstantmečio vaikai yra žinomi kaip gimę nuo 8-ojo dešimtmečio pabaigos iki 10-ojo dešimtmečio vidurio. Ši karta moka koncentruotis į kelias veiklas vienu metu, išmano naujausias technologijas ir jomis domisi.
Šis jaunimas tiki, kad darbas yra ne vien pinigai, bet ir saviraiškos priemonė. Jie vertina žmogiškąsias vertybes ir išsilavinimą. Šiai kartai universitetas negali tapti vien vieta, kurioje įgyjama žinių, jai reikia erdvės kurti, reikštis, turėti galimybių ir tvirtą užnugarį.
Kauno technologijos universitete naujai iškeptam studentui gali susisukti galva nuo siūlomos veiklos pasirinkimo. Šios aukštosios mokyklos bendruomenė skatina studentus imtis iniciatyvos kurti ir įgyvendinti įvairiausius projektus.
Tapo moksleivių dėstytoju
„Žinoma, studijos išlieka pirmoje vietoje, – šypsosi Simonas Bulota, Fundamentaliųjų mokslų fakulteto Fizikos katedros II kurso studentas, universiteto modernios moksleivių laboratorijos vienas koordinatorių. – Tačiau laisvo laiko yra pakankamai, kad galėtum įgyvendinti savo idėjas.
Kiekvienos teorinės paskaitos metu būdavo kas nors demonstruojama, sunkiai nustygdavau vietoje dėl begalinio noro prisiliesti prie įrangos.”
Todėl vaikinas labai apsidžiaugė, kai studentų mokslinė draugija pasiūlė jam padirbėti su moksleiviais – demonstruoti jiems įvairią modernią laboratorinę įrangą, skaityti paskaitas, rodyti bandymus.
Taip vėliau kilo idėja universitete įkurti „Moksleivių laboratoriją”. Taip studentai, dėstytojai ir universiteto administracija tapo tarsi verslo partneriais, kuriuos siejo vienas tikslas – įgyvendinti šią idėją.
„Visi nesklandumai ir nesusipratimai rengiant minėtą projektą asmeniškai man buvo labai naudingi, nes įgavau didžiulės patirties, kuri man labai pravers ateityje įgyvendinant verslo idėjas”, – sakė Simonas.
Įgyvendino verslo idėjas
KTU informatikos bakalauras Mantas Kavaliauskas mokydamasis pirmame kurse su bendraminčiais įsteigė įmonę, kuri pradėjo kurti kompiuterinius žaidimus. Tai pradinių klasių moksleiviams skirti edukaciniai žaidimai. „Universitete sukurta puiki atmosfera verslui plėtoti, niekas mums netrukdė, atvirkščiai – skatino. Užteko laiko ir paskaitoms, ir savo įmonės idėjoms. Ta veikla ne tik buvo ir yra pelninga, bet ir padėjo mokslams. Net mano bakalauro darbo tema buvo apie svetainę mokinukai.lt, į kurią įkelti visi mūsų įmonės sukurti kompiuteriniai žaidimai”, – kaip sugebėjo derinti verslą ir mokslą, pasakojo Mantas.
Jis džiaugiasi pasirinkęs studijas šioje aukštojoje mokykloje, nes nėra tikras, ar kitur būtų tokia tolerantiška akademinė aplinka. Beje, ir jo įmonės visi dabartiniai darbuotojai – buvę ar esami KTU studentai.
Neseniai Vilniuje vykusioje tarptautinėje verslo kūrimo ir ugdymo konferencijoje „Startup Monthly” M.Kavaliausko ir jo komandos sukurtas žaidimas vaikams „Tropic Mind” užėmė antrą vietą. Už tai jie gavo prizą – devynių savaičių mokymus informacinių technologijų Meka laikomame Silicio slėnyje JAV.
Kaune – tik studijų pradžia
KTU mados inžinerijos I magistrantūros kurso studentė Olesia Les nesąmonėmis vadina moksleivių bandymus būtinai veržtis studijuoti užsienyje. Studijuodama KTU Olesia jau ne vieną kartą dalyvavo tarptautiniuose konkursuose – tam universitetas sudaro tam visas sąlygas.
Mergina taip pat kelis mėnesius pagal ERASMUS programą praktikavosi vienoje Londono siuvimo įmonėje. „Labai patiko, vadovė mane šiltai priėmė, bendravome kaip kolegės, išmokau aprangos kūrimo ir realizavimo įgūdžių”, – džiaugėsi 24 metų studentė. O kaip visaginietė apskritai jaučiasi Kaune, juk čia pradėjo studijuoti net dorai nemokėdama lietuvių kalbos?
Olesia juokiasi prisiminusi, kaip buvo gąsdinama, kad nesusiras universitete draugų, esą ten visi nusiteikę prieš kitataučius.
„Niekinės tokios kalbos – KTU ne tik studentai, bet ir dėstytojai ypač draugiški, esant sunkumams galima jais pasikliauti”, – mitus paneigė ne vieną apdovanojimą dizaino srityje pelniusi O.Les.
„Mūsų universitetas – tai vieta, kur gali atrasti save ir žengti pirmuosius žingsnius ne tik mokslo, tyrimų, bet ir didelėje gausybėje visuomeninės veiklos: nuo įvairiausių sporto šakų iki meno kolektyvų, nuo studentų atstovybės iki mokslo draugijų”, – vardijo Justinas Staugaitis, KTU Studentų atstovybės prezidentas. Jis įsitikinęs, kad ne tik išsilavinęs, bet ir aktyvus žmogus gali sėkmingai įsilieti į darbo rinką.
„Jei tik turi bent mažiausią norą prisidėti prie tų, kurie mokosi šiandien ir galvoja apie rytojų, jau esi panašus į mus. Junkis prie mūsų”, – ragina KTU studentai.
Lietuvos rytas, 2012 04 23