Apie studentų lytį (nieko nepadoraus!):
VU vaikinų gerokai daugiau, taip, nebijant suklysti, gal kokiais dešimčia procentų tikrai gausiau.
Amžius:
VU dauguma studentų yra vienos kartos, bet, kiek teko pastebėti, tai KMU kursuose daugiau žmonių „po atostogų“. VU MF studentai dažniau „atostogauja“ dėl „Socrates“ programų, o ne todėl, kad prieš vieną iš egzaminų tiesiog „ilsėjosi“.
Aprangos stilius: KMU daugiau „damučių“. Būdavo į ką akis paganyti per paskaitas: aukštakulniai, šukuosenos, makiažas. VU studentai žavi paprastumu.

Draugiškumas: VU studentai- baisingi konkurentai. KMU to nebuvo, bent jau niekas nedemonstravo.  Štai VU grupėse vieni kitiems nerodo konspektų, nesipasakoja, iš kokių knygų mokosi. Žodžiu, taupo. O mes net KMU bendrabutyje tikrai labai draugiškai dalindavomės tuo, ką tik turėdavom, be jokių pavydų ar konkurencijos.
Porelių kiekis:
VU vyrauja  tendencija užmegzti rimtas draugystes, kvepiančias vestuvėmis, su savo kursiokais ar grupiokais. Nepamenu, kad tokių gausiai būtų buvę KMU- na, viena kita pora.
Dėstytojai:
 Nurimkit, visur tas pats! Pirmuose kursuose ir VU, ir KMU buvo labai daug asmenų su „pričiūdais“, manau, juos pamena visi, nors ir baigę universitetą prieš daugelį metų. Tiesa, turiu paminėti, jog minėtosios personos suteikė pirmiesiems kursams žavesio.

Pažymiai: VU pažymių nereikia.. Na, kaip nereikia... sąlyginai reikia. Štai per pastaruosius du su puse mėnesio laikiua vieną koliokviumą. Rašėme ir vieną ligos istoriją! Kiek žinau, kolegos iš KMU per mėnesį jų parašo  maždaug po dvi BET! Pažymiai už darbus VU MF yra rašomi, tačiau  realiai jie nieko nelemia, tik teoriniai. O praktiškai, dėstytojai pabrėžia, kad iš šių pažymių per egzaminą dėstytojai jau turės susidarę bendrą vaizdą apie studento sugebėjimus. Manau, jog KMU kaupiamojo balo sistema šiuo atžvilgiu yra gerokai objektyvesnė.
Laikas prie knygų:
 VU MF per vienus ciklus sėdi visą dieną prie TV, per kitus (jie nesudaro daugumos) - ari kaip velnias, pvz., neurologija. KMU taip nebūdavo. Dažniausiai mokydavomės sistemingai.Kiekvieną dieną krauni sau kraitelį galutiniam pažymiui. Todėl yra paskata kiekvieną dieną prisėsti pasimokyti.
Laikas bare:VU MF studentai gali nors bare sėdėti visą laiką po paskaitų! Tačiau dauguma dirba, ir ne šiaip sau, kaip vargšeliai KMU- per savaitę suspėdavo vos 2 val. padirbti, o VU studentai dirba visu etatu!
Laikas paskaitose:Nuo 8 iki 11val. vyksta pratybos (KMU tai būtų „darbai“) Santariškėse, Antakalnyje arba Lazdynuose, ligoninėse, kaip ir KMU klinikose. Tada nuo 12 iki 13.30val vyksta paskaita. O jau čia gali tekti, jei esi neratuotas, palakstyti nuo autobuso iki troleibuso, ir pan, kad spėtum į paskaitą, kuri kitame miesto gale.
Kasdienės apklausos:Būna ir VU MF tokių, tik dažniausiai žodžiu, o jų pažymiai nelabai ką ir lemia.
Darbas su pacientais:
Savarankiškai jo gauname ne kasdien, bet gaunam. Bet man per maža praktikos! Kiek pamenu KMU, čia jos tikrai buvo gausiau. VU MF dažnai visus darbus prasėdime aptarinėdami teoriją. Tačiau priklauso nuo dėstytojo- vienas paskui save visur tamposi, kitas tingi.
Chalatų spalva:
Nemačiau nei vieno nebalto.
Maitinimosi įstaigos:
VU MF kursiokai pasėdėti laisvu laiku iki paskaitos kavinėje visai nelinkę, netgi ligoninės valgykloj - ne. KMU laikais mes sėdėdavome „Amigos“, „Lašelis“ ir pan. Galų gale, eidavome prie kavos aparato.

Bendrabučiai: Buvau VU MF bendrabučiuose - tai „tip top“ kaip KMU pirmas bendrabutis.Kaina- 115 Lt žmogui, gyvenama 3-se kambaryje. Kambario dydis toks pats kaip KMU,  tačiau mes ten gyvendavom 2-se, mokėdavome po 95Lt.

Biblioteka: VU ją dar tik ruošiasi kompiuterizuoti, nors kam, jei knygų amžinai trūksta. Nors, turime Vilniuje ir Lietuvos Medicinos Biblioteką, bet net ir ten knygų mums neužtenka! Mat kai KMU baigdavosi ciklas, išlaikydavome egzaminą ir knygas atiduodavome. VU MF, kai baigiasi ciklas, net įskaitos negauni, knygą laikai visą semestrą.

 

Užrašė Justina Stučinskaitė