Rugsėjo 13 d. Vilniaus Naujininkų mokyklos moksleiviai kartu su Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto Technologijų ir technologinio ugdymo katedros dėstytojais ir technologijų pedagogikos, geografijos ir biologijos studijų programų studentais gilino aplinkosaugos žinias Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose. Tai buvo pirmoji visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Žaliojo Vilniaus vaikai“ edukacinė veikla „Ruduo žiedų pasaulyje“.

 

Dr. G. Štukėnienė mokinius ir studentus supažindino su sodo istorija ir struktūra, biologine įvairove ir jos išsaugojimo galimybėmis. Studentai savarankiškai apžiūrėjo botanikos sodą ir aplankė 13-osios žemės ir aplinkos meno parodos „Laikas 2016“ objektus.

 

Moksleiviai susipažino su žolinių augalų kolekcijoms priklausančiais rudenį žydinčiais augalais, dendrologinėms kolekcijoms priklausančiais vijokliniais augalais, lapuočiais ir spygliuočiais, diskutavo apie jų augimo ypatumus (dirvožemį, klimatą, prisitaikymą prie Lietuvos gamtinių sąlygų). Dalyviai lankėsi japonų projektuotame ir botanikos sodo darbuotojų įkurtame japoniškame sode, kuriame buvo supažindinti su sodo objektų išdėstymo ir tarpusavio dermės unikalumu.

 

Mokiniai džiaugėsi, kad susipažino su botanikos sodo istorija, pamatė įvairių formų, dydžių, spalvų augalų, išgirdo apie skirtingas Lietuvoje ir svečiose šalyse randamų augalų augimo sąlygas. Studentus labiausiai sužavėjo parodos „Laikas 2016“ kūriniai, augalų rūšių įvairovė, botanikos sodo grožis. Studentai norėtų analizuoti gėlių atsiradimo istoriją, pagilinti žinias apie jiems naujas augalų rūšis.

 

Edukacinės veiklos dalyviai botanikos sode fotografavo unikalią ir vertingą gamtinę aplinką, biologinės įvairovės savitumą. Dalyviai šias nuotraukas pateiks nuotraukų konkursui „Aš tikrai myliu Vilnių!“.

 

Konkurso nuostatai.

 

Išvykos akimirkas galite pamatyti čia.